پیام مازند

آخرين مطالب

مقالات

سدهای مازندران نمی شکند/ سرریز شدن سدها و پایان خشکی تالاب

پیام مازند- بارندگی فروردین ماه و سیلاب، سدهای مازندران را در آستانه سرریز شدن قرار داده است اما متولیان امر با عنوان اینکه مردم نگران شکست سدها یا تخریب نباشند به شایعات ایجاد شده پایان دادند.

مجمه وری ؛ جشن متفاوت برای میلاد عدالت

پیام مازند - ساری – ایرنا – مردمانی از جنس باران برای شادباش به مادری که صاحب نوزاد شده ، رسم دیرینه `مجمه وری ` را 2 دهه است که نیمه شعبان همزمان با سالروز میلاد امام زمان (عج ) در روستای متانکلا از توابع شهرستان قائمشهر برگزار می کنند.

دعا سپری محکم در برابر سیل مشکلات

پیام مازند- دعا از یک سو انسان را به شناخت پروردگار که برترین سرمایه هر انسانی است دعوت می کند و از سوی دیگر باعث می شود که خود را نیازمند او ببیند و در برابرش خضوع کند و از طرف دیگر نعمتهایی را ببیند، به او عشق ورزد و با او رابطه برقرار کند.

ضرورت شناسایی کانون های بحرانی سیل در غرب مازندران

پیام مازند- غرب مازندران با 8 شهرستان از دیرباز تاکنون شاهد حوادث متعددی مانند سیل بوده و بنا به تاکید کارشناسان و مسئولان ذیربط ضرورت دارد تا برای جلوگیری از تکرار این حوادث تلخ، کانون های بحرانی سیل شناسایی و تدبیری برای پیشگیری از آن اندیشیده شود.

لحاف دوزی؛ گم شده در لابه‌لای مدرنیته

پیام مازند- با شنیدن نام لحاف دوزی یاد فیلم های قدیمی فارسی می افتیم که همیشه در آن یک مرد لحاف دوز با کمان بلند مشغول حلاجی پنبه ها بود و جالب اینکه من همیشه مدهوش آهنگ گوش نوازی بودم که از کمان او به گوش می رسید.

پیش بینی افزایش 70 درصدی تولید گندم در مازندران

پیام مازند- مسئولان عضو کارگروه خرید تضمینی گندم و کلزا در مازندران پیش بینی کرده اند که کشاورزان استان امسال دستکم 70 درصد بیشتر از سال زراعی گذشته گندم از گندمزارهای استان برداشت کنند.

بازگشت آرامش با اما و اگرها به جاده های مازندران

پیام مازند- پس از گذشت حدود 20 روز پر فراز و نشیب از ریزش کوه، رانش زمین ، سیلاب و ترافیک برای جاده های مازندران از امروز سه شنبه بیستم فروردین ماه وضعیت راههای استان به حالت عادی بازگشته است .

متهم ردیف اول سیل مازندران کیست؟

پیام مازند- یک زمین شناس گفت: مقصر اصلی بروز خسارات فراوان سیل های اخیر خود انسان است،عدم آینده نگری و نیز کم توجهی به منابع طبیعی باعث شده تا رحمت های الهی اکنون به نقمت تبدیل شود.

سازه های باکیفیت در برابر سیل تخریب نمی شود

پیام مازند- یک کارشناس سازه صنعتی گفت: در زمان ساخت بنا اگر از مصالح مناسب استفاده گردد و ساختمان اصولی ساخته شود قطعا هیچ آسیبی در مواقع بحرانی همچون سیل نخواهید دید.

افزایش 75 درصدی آب پشت سدهای مازندران

پیام مازند- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران گفت که در حال حاضر مخازن سد های استان به میزان حدود 300 میلیون متر مکعب آبگیری شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 75درصد بیشتر است.

آخرین وضعیت مازندران 10 روز پس از سیل

پیام مازند- بارش 26 اسفند سال گذشته در مازندران خسارت‌های زیادی را به همراه داشت و از همان ساعات ابتدایی وقوع سیل، نیروهای امدادی از تمامی نهادها و ارگان‌های دولتی و مردمی، برای کمک به مردم و جبران بخشی از خسارت‌ها دست به کار شدند.

گردن آویزی که از طبیعت چهار هزار سال پیش حکایت می‌کند!

پیام مازند- بارها از پدربزرگ ها و مادربزرگ های اشرف البلادی شنیده بودم که "بهشهر اِنار باغ بیه" یعنی در روزگاری نه چندان دور تمام شهر بهشهر یک باغ انار بوده است که با گسترش شهر، درخت های انار قطع شدند و جای خود را به خانه های ویلایی، آپارتمان ها، کوچه ها و خیابان ها دادند

اینجا "کوه تنها" به شما پیشنهاد می‌شود!

پیام مازند- جنگل کوتنا در روستای زیبایی به همین نام به معنی «کوه تنها»، در جنوب‌شرقی شهر قائم‌شهر قرار گرفته است، جاده رسیدن به این جنگل از دشت‌ها و شالیزارهای زیبا و دلنوازی برخوردار بوده که زیبایی‌های آن را دو چندان کرده است.

شادی های چهارشنبه سوری را با غم نیامیزیم

پیام مازند- چهارشنبه سوری آیین سنتی شادی افزا از رسوم کهن نزد ایرانیان است، اما نیاز است با انجام ندادن برخی کارهای دلهره آور، یک شب خاطره انگیز شاد را با غم نیامیزیم.

"قائم‌شهر"؛ شهر چند بام و یک هوا!

پیام مازند- اگرچه تپه‌های تاریخی شهر می‌گویند هزار سال‌ پیش هم اینجا انسان‌هایی زندگی کرده‌اند، اما عمر شهر شدن قائمشهر به دوران قاجار برمی‌گردد. برای همین در داخل شهر کمتر به آثار باستانی برمی‌خوریم، اما در عوض زندگی روزمره مردم دیدنی‌های خودش را دارد که می‌تواند ما را برای سفر کوتاهی به این شهر دعوت کند.

به شهر "نقی معمولی" خوش آمدید!

پیام مازند- نقی معمولی را که یادتان هست؟همان شخصیت اصلی سریال معروف پایتخت که خانواده دوستی او نماد بارز مازندرانی هاست، اگر می خواهید قسمت هایی از لوکیشن این سریال را ببینید و عکس یادگاری بیندازید به شهر زیرآب و شیرگاه سوادکوه بیاید.

پرونده خجل ترین جانور خزری روی خط انتقال/«فک ها» به کویر می روند

پیام مازند - تنکابن - کارشناسان بر این باورند که پروژه انتقال آب دریای خزر، قتل ترسو و خجل ترین زیستمند دریا را رقم می‌زند و برای همیشه پرونده فک را در خزر می‌بندد، شاید آنان هم به کویر منتقل می شوند؟.

اینجا جان می دهد برای لایو اینستاگرام!

پیام مازند- فلکده روستایی در جنگل های دو هزار تنکابن در استان مازندران است که به خاطر آبگرمی که در دل جنگل و در زیر کلاهک صخره ای آن قرار ‏دارد، مشهور شده است، وقتی وارد فلکده شدید، دست از تصویربرداری نکشید شاید پس از بازگشت به درد ایسنتاگرام‌تان بخورد.

حس تازگی در یک روستای 2500 ساله

پیام مازند- ناتر نزدیک به 2500 سال است که در میان کوهستان جا خوش کرده است اما هنوز هم می شود تازگی را در اینجا لمس کرد و آنچه شنیده می شود سکوت کوهستان و نوای پرندگان خوش آواز است که هر لحظه بیشتر به آرامش، نزدیکمان می کنند.

سال تحویل بهار در شالیزارهای مازندران

پیام مازند - ساری - سال تحویل نوروز در شالیزارهای مازندران زودتر از بهار طبیعت انجام شد و کشتزارها برای فصلی دوباره مهیا شدند.

سفر به سرزمین رنگ‌ها

پیام مازند- سفر همواره جذابیتی دارد به غایت تجربه؛ اما اینکه قدم در راه کدام دیار می گذارید مهم است،به دیار ما اگر می آیید کوله بار خود را از رنگ و نقش پر کنید،اینجا از سبزی زمردین جنگلی تا آبی فیروزه ای دریا فرشی برایتان گسترده است که نظیرش در هیچ جای نقشه این کره خاکی نیست.

برق جاذبه های طبیعی در چشم ظرفیت گردشگری مذهبی مازندران

پیام مازند- هنوز نسلی که شب های جمعه و مناسبت های مذهبی پا به رکاب می شود تا غم هایش را در خلوت بقعه و بارگاه امامزاده ای بیرون بریزد ، در استان مازندران فراون دیده می شود، ولی این ظرفیت بی بدیل گردشگری برای بسیاری از مسافران و گردشگران غیر بومی ناشناخته باقی مانده است.

« دریا تا کویر»؛ مقصد بکر گردشگری در تعطیلات نوروز

پیام مازند- درحالی انتقال آب دریای خزر به یک دغدغه تبدیل شده که گردشگری خزر تا کویر به عنوان مقصدی بکر و بین المللی و داخلی برای سفر مورد بی مهری مسافران نوروزی قرار گرفته است.

افزایش 90 درصدی آمار فرار دختران در مازندران

پیام مازند- یکی از عمده‌ترین آسیب های اجتماعی که در سال های اخیر به عنوان تهدیدی جدی برای جامعه محسوب می شود پدیده فرار دختران از منزل بوده،به طوری که طی پنج سال اخیر، آمار فرار دختران در استان مازندران حدوداً 90 درصد افزایش داشته است.

روستاهای مازندران نقطه کانونی گردشگری نوروزی

پیام مازند- اقامت ارزان در خانه های مسافر و اقامتگاههای بومگردی با امکانات پخت و پز ، وجود امنیت بالا و میهمان دوستی روستائیان سبب شد تا در 2 سال اخیر میل حضور و اقامت گردشگران نوروزی در روستاهای مازندران دو چندان شود.

زبانی که نفس‌هایش به شماره افتاده!

پیام مازند- زبان زیبای خطه شمال دچار زوال شده و در خطر نابودی قرار دارد؛ عدم آموزش والدین به کودکان، کاربرد کم و ترویج محدود، عدم تمایل جوانان به کاربرد گویش مازنی به دلایل مختلف و نیز رشد مدرنیته عواملی بوده که باعث انحطاط تدریجی زبان مازنی شده است.

گره کور توسعه طرح های بوم گردی در رامسر

پیام مازند- طرح های بوم گردی به عنوان یکی از شاخصه های گردشگری از سال ها پیش در شهرستان گردشگرپذیر رامسر غرب مازندران اجرا شده امام به دلیل برخی مشکلات، سرمایه گذاران این بخش با چالش های فراوانی رو به رو هستند

مادرانه‌های یک فعال رسانه‌ای در مازندران!

پیام مازند - روزی که چشم‌هایم به این دنیای پر از رمز و راز باز شد نگاه مهربانی آن چنان مجذوبم کرد که دیگر نتوانستم چشم از آن دو گوی عشق بی حد بردارم،گویی ...

ویلاداران بی نام و نشان مازندران در انتظار مسافران نوروزی

پیام مازند - نوشهر - در حالی که حدود یک ماه به عید نوروز باقی مانده ، صاحبان ویلا و خانه های اجاره ای فاقد مجوز و ساماندهی نشده در مازندران خود را برای پذیرایی از مسافرانی آماده می کنند که حاضرند با اجاره این اماکن بی نام و نشان، امنیت و آسایش خود را با اندکی آزادی در خلوت تاخت بزنند.

جاجیم آلاشت؛ زینت تخت شاهی در سرازیری سقوط

پیام مازند- امروز در میان هیاهوی ماشین و تکنولوژی از بلندی ارتفاعات ` آلاشت ` مازندران ته مانده صدای کوبه هایی به گوش می رسد که محصول آن روزگارانی مایه فخر و مباهات دخترانی بود که از سر انگشتانشان هنر می بارید.

ترافیک ملی رامسر در بن بست کوه و دریا

پیام مازند- شهر رامسر که نگین گردشگری ایران محسوب می شود و بیشترین جمعیت گردشگر مازندران را در ایام مختلف سال به خود جذب می کند به خاطر نداشتن مسیر کنارگذر همچنان با مشکل ترافیک سنگین داخل شهری مواجه است و ظاهرا تمامی راههای ساخت چنین مسیری هم به بن بست رسیده است.

گم شدن شادی در دنیای کودکان کار

پیام مازند- «یاسمن» کودک کار است، با مادر خود از شهر نکا در شرق مازندران به ساری مرکز استان می آید تا گل بفروشد. میدان خزر، پاتوق این کودک کار است که می خواهد پزشک شود.

گردشگری دریایی در مازندران معنا ندارد/آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم!

پیام مازند- مازندران با دارا بودن دریای خزر می تواند به عنوان یکی از مهم ترین قطب های گردشگری دریایی در کشور مطرح شود و از این طریق سالانه سود سرشاری به اقتصاد این استان تزریق گردد

سایه بی اعتمادی بر سر موسسات خیریه

پیام مازند- اعتماد افراد جامعه مهم ترین عامل تداوم فعالیت موسسات و تشکل های خیریه و عام المنفعه به شمار می رود، عاملی که به خاطر اقدام سودجویانه و سواستفاده برخی افراد در معرض خدشه جدی قرار دارد.

احداث نخستین مرکز بیماری‌های خاص در نور؛ پَر!

پیام مازند- عدم موافقت شهرداری نور از اهدای زمینی برای ساخت نخستین مرکز بیماری های خاص مازندران در این شهرستان سبب شد این پروژه در آستانه انتقال به نوشهر باشد.

توسعه کشاورزی مازندران با شیرین‌سازی آب دریای خزر؟

پیام مازند- هر چند موضوع انتقال آب دریای خزر به سمنان از نگاه کارشناسان و متخصصان، امری نادرست به حساب می آید اما زمینه‌ای برای ایجاد چندین فرضیه مختلف شده است که شیرین سازی آب دریای خزر برای توسعه بخش کشاورزی مازندران یکی از آنها است.

آبخیزداری؛ ناجی "بحران آب" مازندران؟

بحران آب، امروز یکی از اصلی‌ترین مسائلی است که مردم و مسئولان کشور را به فکر انداخته است، بحرانی که حتی در استان پربارانی مانند مازندران مشکلاتی مانند کم‌آبی در فصل کشاورزی را ایجاد کرده

اینجا قوها فریاد می‌کشند

پیام مازند- شهر سرخرود به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری متفاوت مانند ساحل، همواره مورد توجه مسافران زیادی در ایام تعطیل به ویژه نوروز و تابستان قرار می گیرد

سنگینی کفه رژیم غذایی در ترازوی سلامتی مردم

پیام مازند- تحرک داشتن و ورزش کردن به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل پیشگیرانه و کنترل کننده بیماری های غیر واگیر به شمار می رود اما مردم با نادیده گرفتن این مهم، تمام شانس خود را برای درمان این نوع بیماریها در سبد پیاده کردن رژیم های غذایی گذاشته اند.

برگی از خاطرات یک مبارز انقلابی

پیام مازند - سید حسن جلالی موسوی از جمله مبارزان دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی است که به همراه تعدادی زیادی از جوانان و دوستان خود در تهران شجاعانه ...

سرنوشت آن 12 میلیارد!؟

پیام مازند - در حالیکه در سال 93، دولت برای حمایت و تقویت صادرات مرغ، مشوق صادراتی 50 میلیارد تومانی به صورت بلاعوض را به صندوق ملی طیور واریز کرده بود، ...

کلین‌خونی؛ درگیر مشکلات و مهاجرت

پیام مازند- روستایی به زیبایی تمام روستاهای مازندران،هرچند در زمستان درختان سربه فلک کشیده اش لخت و عریان سر به شانه های آسمان ساییده اند اما هنوز رنگ و بوی آرامش در اینجا موج می زند،

گل‌هایی که مانع خروج ارز از کشور می شوند

پیام مازند - یک تولید کننده گل و گیاه مدعی شد که با تولید و تکثیر گل بنفشه آفریقایی در منزل، می توان از خروج ارز از کشور ممانعت کرد. سامان اقراری در ...

گذار آرام مکانیزاسیون در شالیزارهای مازندران

پیام مازند - ساری- شالیکاری در مازندران در یک روند آرام در چها ردهه گذشته چهره مدرن به خود گرفته و از کشت و برداشت سنتی با دست در قطعات کوچک به استفاده از انواع ماشین ها در نشا تا برداشت شالی در اراضی نوسازی شده و در قطعات یک پارچه تغییر یافته است.

ماری خوش خط و خال در انتظار مازندران!

پیام مازند - منطقه آزاد تجاری مدت ها است که در ادبیات مطالبه ای نمایندگان مازندران در مجلس شورای سلامی و حتی محافل سیاسی و اقتصادی استان خودنمایی می کند، ...

مجلس مثل زیارت نامه حضرت مسلم شده است

پیام مازند- پایگاه خبری ` مازندمجلس ` روز سه شنبه مصاحبه با یکی از نمایندگان دور اول و دوم مجلس شورای اسلامی را منتشر کرد که وی ضمن انتقاد از وضعیت موجود پارلمان، برگزاری انتخابات به صورت استانی را حلال بخشی از مشکلات دانست.

کاهش ازدواج؛ دغدغه ای برای تمام فصول

پیام مازند- آمارهای ثبت احوال مازندران نشان می دهد امر پسندیده و مورد تاکید ازدواج امروز دیگر به عنوان یکی از آرزوها و اهداف زیبا مورد استقبال جوانان این استان نیست

مازندران را از فراز آسمان ها ببینید!

پیام مازند- استان مازندران همواره با جنگل و دریا برای گردشگران شناخته شده اما اگر بخواهیم صنعت گردشگری را در این استان رونق ببخشیم باید حوزه های جدیدی را مطابق با نیازهای گردشگران تعریف کنیم،یکی از این بخش ها توجه به گردشگری ماجراجویانه و هیجان انگیز است،

از پروازهای تفریحی شاهانه تا 6 هزار پرواز مردمی

پیام مازند - ساری- پیش از انقلاب اسلامی 2 فرودگاه نوشهر و رامسر در استان مازندران تنها محل نشست و برخاست پروازهای تفریحی وابستگان به دربار سلطنتی بود ولی بعد از انقلاب اسلامی درهای فرودگاه به روی عموم مردم باز شد .

بی هویتی فرزندان در محلات آسیب پذیر مازندران

پیام مازند- فاطمه ` 25ساله با سه فرزند قد و نیم قد که خود را قربانی پدر و مادر و شوهر معتاد معرفی می کند، می گوید: من و هیچ یک از بچه هایم شناسنامه و کارت ملی نداریم و از حمایت های یارانه ای دولت نیز برخوردار نیستیم.

مرغ همچنان یک پا دارد/ گرانی در مهد پَرطلاها

پیام مازند - ساری - «مرغ هوایی شد» این جمله‌ای است که مدام در مازندران تکرار می‌شود زیرا قیمت آن هر روز در استانی که مهد تولید مرغ است، با نوسان و شتاب مواجه است.

خداحافظی تیلر با شالیزارهای مازندران

پیام مازند - ساری- شخم و شیار و آب تخت کردن زمین های شالیزاری مازندران با استفاده از انواع تیلر در حالی به خط پایان رسیده است که کمبود جایگزین مناسب، تراکتورهای سنگین وزن را چون بختکی سهمگین بر سینه خاک این اراضی نشانده است.

سهام فروشی یا مازندران فروشی؟

پیام مازند-چند سالی از فروش سهام مازندران در صندوق ملی دام توسط بانک توسعه تعاون به یک شرکت اصفهانی می گذرد و گزارش هایی هر چند مسکوت در این زمینه در رسانه ها منتشر شد، اما کاهش سه و نیم درصدی از سهام پنج درصدی دامداران مازندران در صندوق ملی دام تبعاتی داشت که به مرور زمان زخم کهنه آن را چرکین کرده است.

چرخش برعکس صادرات در مازندران

پیام مازند- طی 9 ماهه سال جاری به میزان بیش از دو میلیون و 587 هزارتن انواع کالا به ارزش 735 میلیوندلار از گمرکات مازندران ( نوشهر ، امیرآباد و فریدونکنار ) واردشده که نشان از تراز تجاری منفی استان فقط در گمرکات دارد.

گردشگری مازندران؛ ظرفیت آنتالیایی، مدیریت کلکته ای

پیام مازند- نزدیکی به پایتخت کشور، شلوغی جاده ها آن هم در پایان هر هفته، ویلا خوابی به جای اقامت در هتل و از این دست مسائل، این سئوال را مطرح می کند که آیا واقعا مازندران یک استان گردشگری پذیر است؟

شهر الکترونیک در مازندران؛ نیازمند فرهنگ سازی تدریجی

پیام مازند-چند سالی است که مبحث شهر الکترونیک در ایران در بین محافل تخصصی مطرح می شود و طرفداران زیادی نیز به خود جلب کرده است، در این بین نکته مهم تعریف درست از الکترونیک سازی شهر و خدماتی است که می توان با آن در زندگی روزمره مردم تاثیر مطلوب و مناسب داشت

عیسی خندق زائر دارد؛ « توران» پس از 62 سال دعوت شد

پیام مازند - ساری - عیسی خندق، روستایی در حوالی ساری امروز زائر داشت، زائری که 62 سال برای چنین سفری لحظه‌شماری می‌کرد و اکنون مزد صبوری و فداکاریش را از خدای مهربان گرفته است.

جمع آوری درختان افتاده، اسم رمز دور زدن طرح تنفس جنگل

پیام مازند - ساری- هنوز دو سال از اجرای قانون تنفس جنگل های شمال کشور نگذشته است که جنگل خواران کوک سازشان را برای ادامه فعالیت، این بار به بهانه جمع آوری درختان افتاده و خشک عوض کرده اند بدون این که مقدمات علمی و زیرساخت های قابل اندازه گیری برای این منظور آماده شده باشد.

گلایه مسافران غرب مازندران از لغو پروازها در فرودگاه نوشهر

پیام مازند- سریال تلخ تاخیرهای چند ساعته و همراه لغو پروازهای فرودگاه نوشهر، علاوه بر نارضایتی و گله مندی مردم و مسافران منطقه گردشگرپذیر غرب مازندران ، باعث از بین رفتن سرمایه ملی می شود.

دکانی به نام پاچه خواری

پیام مازند - ساری- پایگاه خبری ` مازندنومه ` روز سه شنبه در یادداشتی با عنوان ` دکانی به نام پاچه خواری ` از روش بعضی رسانه های مازندران در تعریف و تمجید از مدیران به عنوان مصداقی از این کار یاد و انتقاد کرد.

نفس های آخر نمدمالی در مازندران

پیام مازند - ساری- نمدمالی به عنوان یکی از صنایع دستی چند صد ساله مردم مازندران در سایه پیری استادان قدیمی، بی میلی جوانان برای ورود به این صنعت و نبود صرفه اقتصادی در حال فراموشی است و به گفته کارشناسان در صورت عدم حمایت، اندک استادکاران موجود نیز دست از کار خواهند کشید.

شگردهای نوین کلاهبرداری؛ تصادف تقلبی وخودزنی

پیام مازند - ساری - تصادف ساختگی و کلاهبرداری پدیده مذمومی است که از سوی مافیا و شبکه‌های کلاهبرداری برای دریافت دیه به شیوه‌های نو اما جانکاه به راه افتاده است.

زباله «طلا» نشد/ کوههای کثیف قد می کشند

پیام مازند - ساری - تبدیل زباله به طلای کثیف شعار محوری استانداران مازندران بود که تاکنون به نتیجه نرسیده است و هر روز میلیاردها ریال برای جمع آوری و دپوی زباله خرج می شود.

مازندران برهوت می‌شود!؟

پیام مازند - بر اساس آمار هواشناسی سواحل دریای خزر به وی‍ژه در ارتفاعات به سمت کاهش بارندگی پیش می رود به علاوه تغییر کاربری، مهاجرت به این استان و ...

گرانی و تجمل گرایی تهدیدهای دورهمی طولانی ترین شب سال

پیام مازند - ساری - خوردنی های گران قیمت که قدمت چندانی در سفره یلدا ندارند، امروزه به جزء جدایی ناپذیر شب یلدا تبدیل شدند و یلدا را پیش از اثر گذاری بر پیوند خانوادگی، تحت الشعاع مسائل اقتصادی قرار داده است.

بودجه پژوهشی یک درصدی و کش و قوس های صد درصدی

پیام مازند- برابر قانون، یک درصد از بودجه دستگاههای اجرایی به پژوهش اختصاص دارد، اما پژوهشگران برای استفاده از این بودجه با کش و قوس های فراوانی مواجه هستند و گاهی اصلا بودجه در این بخش مصرف نمی شود.

شبی خوش است بدین قصه اش دراز کنید

پیام مازند- یلدا یا به اصطلاح مازندرانی چله شو که به اختلاف چند ثانیه مفتخر به نام طولانی ترین شب سال است، سنت ها و آیین دورهمی های صمیمانه کهنی را طی هزاران سال به نام خود ثبت کرده است از تفال تا قصه و شب نشینی هایی با رنگ و بوی گذشته ها.

کودکان و اهریمن "اعتیاد" والدین!

پیام مازند- به طور معمول، کودکانی که یک یا هر دو والدین آنها درگیر مواد مخدر و اعتیاد شده‌اند، نسبت به کودکان دیگر، بیشتر با انواع مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

فرمالیته شدن دوره های کارآموزی دانشگاه ها

پیام مازند - یک صنعتگر و کارآفرین گفت: دوران کارآموزی که برای دانشجویان در دانشگاه ها ارائه می شود بیشتر سوری و برای پاس کردن واحدها است و هیچ خروجی ...

سرمایه‌هایی که "خاک" می‌شوند!

پیام مازند- اگر بخواهیم مسیر توسعه اقتصادی را در مازندران تعریف کنیم و توجهی به بحث کشاورزی و آنچه مربوط به این حوزه می‌شود نداشته باشیم، بدون شک به بیراهه رفته‌ایم.

خزر شوره زار می‌شود؟

پیام مازند - استاد دانشگاه فرهنگیان مازندران گفت: اگر آب خزر به سمنان انتقال یابد، این دریاچه تبدیل به شوره‌زاری می‌شود و جان هزاران موجود زنده نیز به خطر خواهد افتاد

تالابی منحصر به فرد با گونه های خاص در بابل/ نقض حریم تالاب ها، مرگ آنها را رقم می زند

پیام مازند - تالاب‌ نیلوفر آبی بابل به عنوان یک پدیده منحصر به فرد با یک محیط زیست‌ و گونه های خاص، می تواند فضایی برای جذب گردشگر باشد اما از آنجا که ...

تیغ بازار یابهای لوازم بهداشتی و آرایشی بر پوست و مو زنان

پیام مازند- حضور افرادی در داروخانه ها که خود را مشاور پوست و مو و زیبایی معرفی می کنند در حالی که تخصص و آگاهی لازم را در این زمینه ندارند، تهدیدی جدی برای سلامت جامعه و نیز ایجاد بی اعتمادی نسبت به داروخانه هاست

مجازات پولشویی چیست؟

پیام مازند- یک کارشناس امور بانکی گفت: در حقوق ایران، طبق ماده‌ 2 قانون مبارزه با پولشویی مصوب 1386 ، پولشویی به عنوان جرم شناخته شده و یكی از جزاهایی آن مصادره‌ اموال و عواید حاصل از جرم است.

زنان اسیر در چنگال "خشونت"/ آمارهای ارائه شده در مورد خشونت زنان واقعی نیست

پیام مازند- خشونت علیه زنان همواره در جوامع وجود داشته و جز آسیب های اجتماعی محسوب می شود،هرچند رنگ و بوی آن از گذشته تا کنون کمی فرق کرده است اگر در گذشته ضرب و شتم و آزارهای جسمی و جنسی زنان را به کنج انزوا می کشاند امروزه خشونت اضطرابی زنان جامعه را درگیر خود کرده است.

خانه های تاریخی "بلده" محکوم به نابودی!

پیام مازند - بلده دارای قلعه ها و بناهای تاریخی فراوانی بوده اما در طول سال ها به دلیل عدم توجه به آثار و سرمایه های ملی خبری از این بناها نیست.

ساير مطالب

بسیج سمبل وحدت ملی و دانشگاه انسان سازی است

روسای بازنشسته هیات های ورزشی مازندران گوش به زنگ فدراسیون

روستاهای بابلسر میزبان طرح امام شدند

ساخت فیلم ` خان طومان ` در مازندران کلید خورد

اجرای 22 هزار مترمکعب عملیات آبخیزداری در کلاردشت

فاصله نجومی مازندران تا تبدیل شدن به قطب گردشگری

حال پریشان یک رودخانه/ «تلار» زباله‌دانی شد

شخم زمستانه در مناطق بارانی ممنوع!

دیابت ؛ شاهراه ورود به مسیر مرگ خاموش

این من بودم که...

قصه ناتمام نساجی های قائمشهر

جنگل تراشی در مقابل چشمان مسئولان/ مناطق بکری که بلعیده می‌شوند

روزگار تلخ مرکز تجارت شمال در «بارفروش دِه»

صنعت مازندران "مادر" ندارد!

نخستین ساکنان مازندران چه کسانی هستند؟

مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران : اعتراف به اشتباهات کردید ولی چه سود؟

چشم‌چرانی به اراضی مازندران؛ ممنوع!

نمره منفی برای کمیته های بحران

برای چهل سالگی انقلاب چه کرده اید؟

گردشگری با طعم فقر امکانات در منطقه نمونه ساحلی

روستا؛ منبع اساسی آغاز یک توسعه پایدار/ نگرش خود به روستا را تغییر دهیم

درباره حادثه پل سفید

سیل‌گیر!؟

دردمان از نشنیدن نیست؛ گوش شنوایی نیست

مادران انتظار؛ 35 سال چشم به راه علیرضا

گردشگری در مازندران؛ از "عمل" تا "عنوان‌زدگی"

ثبت 68 آیین معنوی مازندران/ از « گهره بندی» تا «مشال پلیته»

داغ بردل نشسته «خزر»/ سوگواره دریا پایان ندارد

ضریحی که ندیده ساخته شد/ عشق به امام حسین (ع) درقاب هنر

حکایت تلخ "درس خواندن" و "کمر شکستن"

کرب زنی؛ آئینی برای همنوایی با امام حسین (ع)

هجوم "خوران"به جنگل های یتیم شمال به بهانه گردشگری!

"نُکرس" زیبایی مطلق در دل ستبر کوهستان

"کم‌آبیاری بخشی ریشه" راهکاری علمی برای سازگاری با شرایط خشکی

افزایش حباب سن ازدواج در جامعه امروزی/ استقلال مالی؛ دختران را ازدواج گریز کرده است!

گردشگری با طعم جهادی

کلیدهای طلایی رفتار با نوجوانان

محورهای مواصلاتی مازندران جولانگاه عزرائیل!

تلف شدن ماهیان رودخانه فریدونکنار در تداوم تناقض‌گویی مسئولان/ مشکلات زیست محیطی که سلامت مردم را نشانه گرفته است

«خوتکا» پیشمرگ پرندگان مهاجر شد/ مهمان‌کشی ممنوع

سناریوی نرخ ارز و جولان قیمت ها در بازار مصرفی

پلاستیک؛ هیولایی که سلامتی را می بلعد

دست برنجکاران مازنی زیر سنگ شالیکوبی داران

باران به داد میانکاله رسید/آتشی که زمین خواران برافروختند

"الیت"؛ مدفن یک تمدن تاریخی

ارزمون شکارچیان درگذشت

معدن‌کاری لرزه برجان ولشت انداخت/ مرگ بهشت نزدیک است

شیرمادر؛ بهترین گزینه برای تغذیه کودکان شیرخوار

این همه تبلیغات بنر در ساری برای یک سالگرد

سرریز جاذبه های گردشگری در مسیر راه آهن شمال

خطر تکرار فاجعه در بافت های ناایمن/ تهدید جان 400 هزار مازنی

ضرورت تهیه « نقشه خطر» در ساری

مازندران در انتظار انفجار جمعیت/ «جنگل‌نشینی» پدیده در حال وقوع در مازندران

جای خالی متخصصان در معادن ناایمن مازندران

نسخ کشی از سفره های زیرزمینی مازندران برای کشت دوم برنج

مهمان کُشی خزر/ غریق نجات متولی می خواهد

آش چنان سوخت بال و پرت را...

آتشی که به جان و قلب ساری افتاد/ اندوه مردم از تخریب میراث شهر

دود شدن صدها تن کاه و کلش در کشتزارهای مازندران

جان،بهای حریم در برابر سلاخان انسان

ریزگردهای معدنکاری در دماوند/ «دیوسفید» ناآرام است

سه قرن چشم انتظار برندسازی؛ فرش از دار رفت

دماوند ؛ کوه اسرار اساطیر کهن

گرم ترین روز سال در مازندران رقم خورد/ گرما بلای جان جنگل

جنگل های شمال لقمه ای چرب برای مافیای چوب/طرح "تنفس" جنگل خواری را تشدید می کند

بازار مسکن مازندران در باتلاق رکود

« تمشک»؛ مروارید جنگل های شمال

جولان دلالان در آشفته بازار ارز/ قیمت دلار به 10هزارتومان می رسد!

دریاسر؛ مغرور اما مهجور

ورود تاکسی های اینترنتی زیر پوست شهر/ جدال سنتی و مدرن در عصر فناوری

گلوگاه دوباره سوگوار شد/ حادثه در کمین 3000 دکل بند

حضور بیش از 70 هزار گردشگر خارجی در مازندران و نیاز به هتلداری مدرن

حال وروز ناخوش مرواربافی در مازندران

مناطق دو هزار و سه هزار تنکابن ، برگی از بوم هزار رنگ مازندران

کلیشه‌ای به نام حمایت از پوشاک داخلی!

دو نامزد احتمالی انتخابات مجلس در نوبت هیئت نظارت بر مطبوعات

ماه رمضان، فرصتی برای جذب گردشگران مسلمان

سفالینه های «کلاگرمحله» بازار ندارد/ آخرین بازمانده های سفالگری

روزگار سپری شده همزیستی با پرندگان در مازندرن

پزشک خانواده،طرحی که کمیتش هنوز لنگ می زند!

پوشش بیمه ای و تامین دارو چالش بیماران خاص در مازندران

توهمی به نام اوقات فراغت برای محصلان

یک روز پرمشقت همراه با گردانندگان چرخ اقتصاد کشور در مازندران

فتح بازار اوراسیا با محصولات تولیدی مازندران

بخش کشاورزی متهم ردیف اول بحران آب

تب داغ فوتبال در مازندران با تدارک جشن صعود به لیگ برتر

طلای کثیف در بابل روی خط قرمز بحران

روزنامه بشیر : روزه سکوت مسئولان استان چرا؟

کاهش سطح آب 90 چشمه گلناب دره سوادکوه

وعده هایی که در خزر غرق شد/ دریا بخیل شده است

سد هراز ؛ حکایت 30 ساله چشم بستن بر واقعیت خشکسالی

کشتارگاه های سنتی، معضل زیست محیطی غرب مازندران

قاچاق سدی بلند در برابر حمایت از کالای ایرانی

سایه کم رنگ بیمه بر زراعت برنج در مازندران

مدارس مازندران مشق گردشگری می کنند/ هتل هایی که ستاره ندارند

مُتل های همساز با جنگل/ «طبیعت» پاشنه آشیل گردشگری

کارخانه حریربافی چالوس 3 ماه بعد از ثبت ملی تخریب شد

چشمه سورت ، ایستادن بر رنگین کمان پله ای دماوند

طعم دار کردن سفر به مازندران با غذاهای سالم و سنتی

سنت های پیش عید در مازندران/ هرروزتان نوروز می شود

نبض تند خرید عید نوروز در بازار دستفروشان مازندران

عرق بهار نارنج تقویت کننده مزاج، مغز و قلب است

سرزمین سحرانگیز تنکابن،رویایی دست یافتنی در بهشت کوچک

روزنامه بشیر : به رئیس جمهور بگویید به مازندران بیاید

درنای «امید» به عشق « آرزو» رفت/ 100 روز در تالاب ازباران

بوی عید در شالیزارهای مازندران

مهار غول بیکاری در مازندران با اجرای هشت هزار طرح اشتغالزا

شرکت های تعاونی روستائی در مازندران ، یار شاطر یا بار خاطر ؟

رواج « تالاب خواری» در مازندران/ تالاب «کیسی» از بین رفت

کابوس خطرناک خزر/ از اصرار دولت تا مخالفت مازندرانی ها

دیوارهای سربی و زندگی خاکستری در « دباغ چال»

رازهای پنهان حادثه سانچی در دستان جعبه سیاه

صندوق های زردرنگی که به خاطره ها می پیوندد

بازآفرینی اراضی شیبدار؛ فرصتی که تهدید تلقی می شود

ورود هزاران پرنده نایاب به مازندران/ گردشگری قوها در زمستان

پای پیاده تا اولین مدال طلای المپیک ایران

روستایی معلق بین سنگ و کاغذ/ خانه به دوشی «منجیری ها»

اسلامی تیتر روزنامه نمی خرد

معابر زیبای شهرم آرزوست

قصه آیین ها و نواها در «مازرونی شو»/ از شونیشت تا بازی های محلی

2هزار ناظر بخش کشاورزی در بلاتکلیفی مصوبه مجلس

عرضه میوه های جنگلی مازندران با برچسب میوه خارجی

ساز صبا نغمه آخر نواخت

موسیقی ایرانی، ویولن یا کمانچه

«اسبه حلوا» سوغات یلدایی حاشیه نشینان جنگل های خزری

نگذاریم شمال کودکی هایمان نوستالژی شود

فریدونکنار به دنبال احیای نام /چالش صیدوصیادی در سرزمین پرندگان

کابوس صنایع نفتی بر ذخیره‌گاه میانکاله

تولید«نیشکر» با یک قرن قدمت و یک دنیا مشکل

به کارگیری نخبگان در دستگاه ها، اجرا نمی شود

معلولیت محدودیت و محرومیت نیست

تکرار تاکید بر وحدت ، سخن همیشگی ملت ایران در راهپیمایی 13 آبان

` مرضیه ` به مدرسه بازگشت

شور و شیدایی مسافران اربعین/ عاشقی بر مدار کربلا

آش شله قلمکار برنامه ریزی شهری با آمارهای ضد و نقیض-فاطمه رحمتی**

کلاف سردرگم حریم یک باغ جهانی

طبیعت گردی در پائیز ملون مازندران

سایه شوم تغییرات آب‌وهوایی/ فاجعه ویلاسازی در شالیزارهای شمال

هشدار یک استاد دانشگاه نسبت به جدی شدن خطرات زیست محیطی در مازندران

تقویت اشتغال و تولید از اولویت های كاری امسال است / هدف گذاری آموزش غیر رسمی 75000 نفر افراد شاغل و جویای كار استان در سال 96 / ثبت 14797 شغل ایجاد شده در مازندران در سامانه ملی رصد تاكنون

با بهره گیری از پژوهش، تولیدات استان به سمت رشد اقتصادی و تجاری سازی سوق یابد

آسیب های اجتماعی ریشه بسیاری از جرایم است

آب بندان های شمال در معرض رسوب

نوای مازندرانی در گذر زمان/درخشش موسیقی فولکلور مازندران بر تارک موسیقایی

جاده «وحشت و مرگ» در کجور/ اهالی منطقه: از یاد رفته ایم

"علم کِشی" آملی ها در محرم؛ از ارادت تا تجمل!

مشاغل آن‌سوی چراغ قرمز/ کیسه گدایان برای پول توجیبی دانش آموزان

چنبره ترک‌ها بر بازار البسه مازندران/ تولیدات داخلی مغفول ماند

فندق، میوه ای کوچک با فواید زیاد ولی ناشناخته برای عموم

بانگ مرال ها آغاز فصل سرمستي در جنگل هاي هيرکاني