پیام مازند

آخرين مطالب

گفتگو

کنترل آفت مگس میوه بدون هرینه امکان‌پذیر است

پیام مازند - ساری- معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: جمعیت آفت مگس میوه مدیترانه‌ای در 2 سال اخیر طغیانی بوده با این حال اگر باغداران فقط به جمع‌آوری میوه‌های پوسیده و دفن آن اقدام کنند، تا 60 درصد مقابله و پیشگیری از شیوع این آفت بدون هزینه امکان پذیر است.

شکاربی رویه عامل اصلی کاهش جمعیت فک خزری

پیام مازند - رییس اداره محیط زیست دریایی اداره کل محیط زیست مازندران گفت: شکاربی رویه فک خزری بویژه در شمال روسیه عامل اصلی کاهش جمعیت این حیوان دریایی ...

دریای مازندران 21 غریق داشت/ نجات 926 نفر از غرق شدن

پیام مازند - بابلسر - رئیس هیئت نجات غرق مازندران با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 21 نفر در دریای مازندران غرق شدند، گفت: از این تعداد سه نفر زن و 18 نفر مرد بودند.

ثبت 20 وقف جدید در مازندران

پیام مازند - ساری - معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: 20 وقف جدید از اول امسال تاکنون در مازندران به ثبت رسیده است.

خام‌فروشی آفت محصولات کشاورزی مازندران

پیام مازند-خام فروشی محصولات کشاورزی در مازندران باعث کاهش عایدی تولیدکنندگان شده که می طلبد به منظور کسب درآمد و ایجاد انگیزه بیشتر برای فعالان این عرصه، با تکمیل چرخه تولید تا مصرف در راستای ایجاد ارزش افزوده گام برداشت.

سهل انگاری ، علت مرگ کارگر معدن در سوادکوه اعلام شد

پیام مازند- معاون معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت که در حادثه منجر به مرگ یک کارگر در معدن سوادکوه طی هفته اخیر، سهل انگاری و کوتاهی مسئولان ایمنی و کارگاه معدن محرز است

لزوم پاسخ گویی مدیران استانی به اصحاب رسانه

پیام مازند- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مدیران باید پیش از پیگیری قانونی در موارد اختلافی با رسانه ها، پاسخگویی را در دستور کار خود قرار دهند.

آتش سوزی در ارتفاعات سوادکوه مهار شد

پیام مازند- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سوادکوه گفت که پس از هفت ساعت تلاش بی وقفه آتش سوزی در ارتفاعات دو منطقه چهل چشمه و موزی چشمه این شهرستان مهار شد .

جاده هراز و کندوان به پیشواز ترافیک آخر هفته رفتند

پیام مازند- با توجه به اینکه ساعت 12 امروز آغاز محدودیت ترافیکی جاده های مواصلاتی پایتخت کشور به سوی مازندران بود، اما از چندین ساعت پیش تا کنون مسیر های ورودی استان در جاده هراز و کندوان با ترافیک سنگین و نیمه سنگین مواجه شده است.

مدیریت جوامع محلی بر طرح‌های جنگلداری جنگل‌های شمال باید پشتوانه قانونی پیدا کند

پیام مازند- مدیر پروژه ملی مدیریت چند منظوره جنگل‌های هیرکانی گفت که واگذاری مدیریت طرح‌های جنگلداری و منابع جنگل‌های شمال به جوامع محلی باید وجاهت قانونی پیدا کند.

تجهیزات مخابراتی مازندران در آستانه برگشت خوردن به تهران

پیام مازند- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران از تعیین فرصت یک هفته ای برای نصب تجهیزات واگذار شده پوشش ارتباطی از جمله تلفن همراه و اینترنت پرسرعت به این استان خبر داد و گفت که در صورتی که زمین مورد نیاز برای نصب پیدا نشود، تجهیزات به تهران برگشت می خورد تا در استان های دیگر مورد استفاده قرار گیرد

رنگین کمان‌های فراری در قلاب گردشگران

پیام مازند- این روزها حضور صیادان قلاب به دست در بخش هایی از مسیر رودخانه هراز در مازندران توجه بسیاری از گردشگران و حتی بومیان استان را جلب کرده و قصه این است که این افراد در حال صید ماهیان فراری ای هستند که از استخرهای پرورشی حاشیه رودخانه راهی مسیر تندآب شدند تا شاید از دام صیادان رهایی یابند

رعایت نشدن الزامات پدافند غیرعامل در پروژه های شهرستانی

پیام مازند - چالوس - رئیس انجمن علمی پدافند غیرعامل مازندران با اشاره به اینکه الزامات پدافند غیرعامل در پروژه‌های شهرستانی رعایت نمی‌شود، تقویت ادبیات علمی و مبانی نظری را هدف انجمن علمی بیان کرد.

307 هزار هکتار از جنگل های هیرکانی به ثبت جهانی رسید

پیام مازند- معاون امور جنگل سازمان جنگل ها و مراتع کشور گفت که در مجموع 307 هزار هکتار از جنگل های هیرکانی که 15 درصد از مجموع مساحت این جنگل ها را شامل می شود، به ثبت جهانی می رسد.

شناسایی 216 دختر آسیب دیده و فراری از منزل در مازندران

پیام مازند - آمل - معاون اجتماعی بهزیستی مازندران ارائه خدمات به دختران آسیب دیده را از جمله کارها برشمرد و گفت: در یکسال اخیر به 216 دختر آسیب دیده و فراری از منزل شناسایی شده خدمات رسانی شده است.

برنامه پرواز زائران مازندران به حج تمتع 98 بسته شد

پیام مازند - ساری - شب گذشته با به پرواز درآمدن هواپیمای حامل 251 زائر مازندران، برنامه 17 سورت پرواز زائران حج تمتع امسال این استان به پایان رسید و تمامی حجاج مازندران به مدینه منوره اعزام شدند.

کمبود پزشکان متخصص مشکل عمده بیمارستان نوشهر است

پیام مازند - نوشهر- رئیس بیمارستان شهید بهشتی نوشهر کمبود پزشکان متخصص و تجهیزات در برخی از بخش‌ها را از عمده مشکلات بیمارستان در این شهرستان گردشگرپذیر مطرح کرد.

محور هراز به صورت موقت مسدود می شود

پیام مازند - ساری - رئیس مرکز مدیریت راههای مازندارن وضعیت جوی محورهای استان را همراه با بارندگی و مه آلودگی اعلام کرد و گفت: محور هراز به صورت موقت امشب و فرداشت مسدود می شود.

جنگل بردنا گلوگاه طعمه حریق شد

پیام مازند - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلوگاه گفت: بی توجهی در آتش زدن پرچین، جنگل بردنا را طعمه حریق کرد.

معرفی 14 نفر برای دهیاری یک روستای 100 خانوار در مازندران

پیام مازند - نوشهر - مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران با تاکید بر رفع اختلافات بین شوراها در روستاها گفت: به عنوان نمونه 14 نفر به عنوان دهیار در یک روستای 100 خانوار در استان معرفی شده است.

43 نقطه پرتصادف جاده ای در مازندران ایمن سازی شد

پیام مازند - ساری - مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران از ایمن سازی بیش از 43 نقطه پرتصادف و دارای تصادف در جاده‌های استان از ابتدای سال جاری تا به امروز خبر داد.

انحراف مرگبار پراید در بابل

پیام مازند - سخنگوی اورژانس بابل از واژگونی خودرو پراید در جاده کیاکلا خبر داد. مهدی غلام نیا روشن در گفت و گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: امروز شنبه 5 ...

تابلوی ایست مقابل مدارس فوتبال غیرمجاز

پیام مازند - ساری - فعالیت مدارس غیرمجاز فوتبال که طی سال‌های اخیر به معضلی برای مدارس مجوزدار فوتبال و عامل نگرانی مسئولان و خانواده‌ها تبدیل شده بود ، اکنون زیر ذره بین متولیان ورزشی است و قرار است به صورت جدی با آنها برخورد شود.

مازندران طرح جامع پسماند ندارد

پیام مازند - جانشین کارگروه پسماند مازندران گفت: این خطه شمال کشور با وجود مشکل در حوزه پسماند همچنان فاقد برنامه جامع پسماند است.

آماده باش نیروهای بحران مازندران برای حفظ سردهنه های آسیب دیده رودخانه ها

پیام مازند - ساری - مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: هشدار هواشناسی مبنی بر بارش و پرحجم شدن رودخانه ها طی 2 روز پیش رو باعث شد تا برای حفظ و نگهداری سردهنه های آسیب دیده از سیلاب های ابتدای امسال، تمام نیروها و تجهیزات ستاد مدیریت بحران در این مناطق مستقر شوند.

کانون سیل مازندران در یک قدمی سیل زدایی کامل

پیام مازند - ساری – ایرنا – فرماندار سیمرغ از پایان یافتن عملیات بازسازی و مقاوم سازی 95 درصد از واحدهای مسکونی تعمیری خسارت دیده در سیل اواخر اسفند ماه سال گذشته و اوایل فروردین ماه امسال خبر داد.

شناسایی 2 فروشگاه عرضه پرندگان تاکسی درمی در آمل

پیام مازند - آمل- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل گفت، دو فروشگاه محصولات صنایع دستی که همزمان برخی پرندگان تاکسیدرمی شده را نیز به مشتریان خاص می فروختند، شناسایی شدند.

جست و جو برای یافتن فرد مفقود شده در جنگل‌های چالوس ادامه دارد

پیام مازند - نوشهر - رئیس جمعیت هلال احمر چالوس با اشاره به گمشدن یک جوان در جنگل های ذوات چالوس گفت که عملیات جست و جو برای یافتن این مرد توسط نجاتگران و امدادگران این جمعیت در جنگل های این منطقه ادامه دارد.

29 روز بحرانی پیش روی مشترکان برق در مازندران

پیام مازند - ساری – ایرنا – مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت که بر اساس آخرین گزارش های جوی، پیش بینی می شود 29 روز بحرانی و حساس در مصرف برق پیش روی مردم استان باشد و برای فائق آمدن بر این مشکل همه باید دست به دست هم بدهیم و رعایت کنیم .

پیش بینی 29 روز بحرانی در مازندران/رشد 3.5 برابری مصرف برق

پیام مازند - ساری - مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به شروع زودهنگام گرمای تابستانه در استان گفت: پیش بینی می‌شود 29 روز بحرانی را در پیش داشته باشیم که صرفه جویی در مصرف انرژی الزامی است.

پنجشنبه و جمعه آتشی جنگل های مازندران

پیام مازند - ساری – فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری با اشاره به سهوی و غیر عمدی بودن بیشتر آتش سوزی در جنگل های استان ، گفت: در طول هفته بیشترین آتش سوزی های جنگل استان در تعطیلات آخر هفته و روزهای پنجشنبه ها و جمعه ها رخ می دهد.

آتشی که حاصلخیزی خاک را کاهش می دهد

پیام مازند - رییس مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری نوشهر گفت: آتش زدن علف های هرز بعد از برداشت محصول باعث کاهش حاصلخیزی خاک می شود. کیوان وریج ...

ساير مطالب

آیا امسال تابستان گرمی خواهیم داشت؟

ضعف تحقیقات واکسن دامی؛ پاشنه آشیل دامپزشکی!

برگشت زندگی دوباره به سایت تکثیر گوزن زرد کشور

امکان پیش‌بینی سیل وجود دارد؟

خسارت بارش برف بهاری به هزار و 500 هکتار از باغ های کجور

اردوی تیم ملی کانوپولوی مردان در نوشهرآغاز شد

سرقت و مواد مخدر بیشترین آمار جرایم در رامسر است

تردد در راههای مازندران روان است

356 فرزند شهید دارای تحصیلات عالیه در مازندران بیکار هستند

آماده باش نیروهای خدمات رسان در سوادکوه

توزیع نهاده های دامی در کشور سنتی و بر پایه دلالی است

700 هزار هکتار از مزارع مازندران براثر سیل آسیب دید

اولین جشنواره ماهی سفید در شیرود برگزار شد

بارندگی همراه با کاهش دمای هوا در مازندران ادامه می یابد

کاهش عملکرد محصولات زراعی براثر سیلاب در مازندران

اسرار پشت پرده بارندگی های امسال چیست؟

مددجویان سیلزده بهزیستی مازندران مستمری سه برابری گرفتند

پایداری آب شرب در شهرستان های سیل زده مازندران

تداوم ممنوعیت تردد اتوبوس در کندوان

طرح بوم گردی در 160 روستای مازندران اجرا می شود

بناهای غیرمجاز حریم رودخانه های رامسر تخریب می شوند

کمک به همنوع دستور دینی و قرآنی است

اندر احوالات شهرستان جویبار پس از سیل ویرانگر

لوزام خانگی پنج نوعروس سیلزده نیازمند در سیمرغ تامین شد

بسته بودن جاده ها ، بازارفرودگاههای مازندران را پر رونق کرد

بیش از یکصد تن خوراک دام در مناطق سیلزده مازندران توزیع شد

ترافیک سنگین محور هراز را یکطرفه کرد

23مرکز غیربهداشتی در مازندران پلمب شد

ارتباط مخابراتی مناطق سیل زده مازندران وصل شد

سیل به 400 خانوار مددجوی کمیته امداد مازندران خسارت زد

جاده کندوان برفی و ترافیک در مسیر جنوب به شمال سنگین است

سیمرغ از وضعیت بحرانی خارج شد

افزایش پروازهای نوروزی در فرودگاه نوشهر

سیلزدگان مازندران 40 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض می گیرند

هشدار آمادگی برای تخلیه منازل حاشیه نکا رود

محورهای مازندران برفی است

چرخ پنجر گردشگری فرهنگی مازندران در رقابت با طبیعت گردی

2 میدان جدید در کتالم و ساداتشهر ایجاد می شود

اعزام 100 جهادگر مازندرانی به خوزستان

سواحل نوشهر در اختیار ارگان‌های دولتی!

پایان سال مازندران بارانی است

چالوس برای اسکان بیش از 140 هزار گردشگر نوروزی آماده شد

طرح مازندران پاک در شهر امامزاده عبدالله اجرا شد

تکمیل باغ بانوان ساری/ 10 میلیارد برای حصارکشی نیاز است

102 پایگاه امداد و نجات نوروزی در مازندران برپا می شود

مرمت 207 بنای تاریخی در مازندران

مساجد مازندران برای میزبانی از مسافران نوروزی شبانه روزی شدند

89 پایگاه اورژانس نوروزی درمازندران آماده شد

تفاوت فاحش مزایا و حقوق معلمان با سایر کارمندان دیگر دولت/فاکتورهایی که برای معلمان رنگ بهبود نمی گیرد!

تولیت موروثی مساجد مازندران مانع فعالیت کانون فرهنگی است

کشف و ضبط بیش از 170 هزار رشته دام فلسدار در مازندران

برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در مازندران

طلاب مازندران صاحب شناسنامه پژوهشی می شوند

انتقال آب دریای خزر فاقد پیوست اقتصادی و اجتماعی است

حال خوش حیات وحش در قرق های اختصاصی/خطر انقراض گونه های بومزاد

حوزه علمیه مازندران دوره کارشناسی ارشد برگزار می کند

نیروگاه زباله سوز نوشهر در کشمکش پیمانکار و شهرداری

افزایش 400 هزارتومانی حقوق با نرخ تورم مطابقت ندارد/ افزایش دستمزدها تنها یک مسکن!

مرگ 487 نفر براثر حوادث ترافیکی در مازندران

وقوع آتش‌سوزی مهیب در انبار چوب بابل

گوش هایی که بدهکار قانون نیست!

چرا در نوروز نرخ هتل ها گران تر می شود؟

"پول" آرامش می‌آورد؟

تغییر اقلیم پرندگان زمستان گذران مازندران را 25 درصد کم کرد

عدم رفع مشکل زباله با طرح های نمادین در مازندران

کشف یک جسد سوخته در حریق یک خانه متروکه در نوشهر

باغداران مازندران تا 20اسفند سمپاشی علیه آفات راانجام دهند

سفرهای نوروزی و بازگشت کابوس تصادف در کمربندی تنکابن

"سیاسی بازی" چالوس را از توسعه دور کرده است

نمایشگاه های بین المللی گردشگری یا " شوآف"؟

سرانه دانشجویان فنی و حرفه ای یک دهم رشته های نظری است

شناسایی 35 نقطه حادثه خیز در جاده های مازندران

مشکل تامین دارو به بیماران تالاسمی رسید/ داروهای گران‌قیمت و چالش طب کار

مهاجرت‌های دلهره‌آور!

سرما در راه مازندران

بذور برنج؛ سرگردان در ضدعفونی شدن یا سم‌پاشی!

از "چرایی کمبود برخی اقلام دارویی در مازندران" تا "ممانعت بیمه‌ها از پوشش برخی داروهای پر مصرف"

آب رفتن دکل های مخابراتی در مازندران

روستایی در مازندران که به دهکده جهانی مقاومت مشهور شد!

جسد صیاد رامسری در ساحل دریا پیدا شد

توزیع نامناسب، برخی داروها را در مازندران نایاب کرد

استان های شمالی در استفاده از آب دریا مستحق ترند

ترافیک در محور هراز پرحجم است

رونق گردشگری ریلی در مازندران با سفرهای یک روزه

4 اثر تاریخی مازندران ثبت ملی شد

آغاز اجرای 780 پروژه روستایی همزمان با دهه فجر در کشور

رشد 6 برابری تخت بیمارستانی مازندران در پس از انقلاب

کندوان مسدود شد/ هشدار پلیس‌راه مازندران برای پرهیز از سفرهای غیرضروری

خاستگاه تولید ذرت مازندران نیازمند ترمیم زیرساخت ها

آلودگی آب های شرق مازندران به نیترات

کمسیون تلفیق سقف معافیت مالیاتی را 330 میلیون ریال مصوب کرد

60 واحد خانه محرومان در بابل احداث می شود

20 درصد اعتبارات فرهنگی صرف ترویج فرهنگ ایثار شود

انجام 9000 بینایی‌سنجی در ساری

چرخه ناقص صادرات پرتقال در قطب مرکبات کشور!

زیرساخت های گردشگری در نوشهر تعریف نشده است

امسال آمار حوادث کار در کشور 20 درصد کاهش یافت

فوت 445 نفر براثر تصادف در مازندران

کمباین های چینی برداشت برنج، بی کیفیت هستند

سمن های دانش آموزی سرمایه اجتماعی ناشناخته در جامعه

آمل نماد و الگوی بصیرت است

4 اثر هنری پدافند هوایی به جشنواره آجا معرفی می شود

سهم خواهی پدرخوانده ها در مازندران/ تدبیر به امید نرسید

نابودی خاک حاصلخیز مازندران زیر سنگ و موزائیک!

"نرگس‌کاران" پردرآمد با انبوهی از مشکلات!

انهدام 2 باند قاچاقچی با تعقیب و گریز در نوشهر

3182 تن کیوی از گمرکات مازندران صادر شد

همایش انقلاب فاطمی در مازندران برگزار می شود

50 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل کمربندی نوراختصاص یافت

مصالح ساختمانی در مازندران استانداردهای لازم را ندارد!

آتش سوزی جنگل عباس آباد مهار شد

راه اندازی اولین کلینیک سیار صنعتی در بهشهر

انحصاری شدن نهاده های دامی در مازندران/ با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود!

مدارس"نور" روی گسل فرسودگی/ با جان دانش آموزان معامله نکنید!

جاده های مازندران مه آلود و برفی شد

موانع پروازی فرودگاه نوشهر با حکم دادگاه تخریب می شود

جامعه بیماری های دهان و دندان را جدی نمی گیرد

برگزاری نهمین دوره انتخابات هئیت نمایندگان اتاق بازرگانی در مازندران

نقش هنرمندان در ترویج فرهنگ ایثار مهم است

شکار وحوش و پرندگان در مازندران بی رویه است

آینده غمبار جنگل های شمال با طرح «تنفس»

کوهرت در مازندران راهی برای دریافت یافته های جدید درمانی

اندر احوالات مازندران پس از طوفان شب گذشته!

حراج ساحل در جویبار/ خداحافظ دریا

جاده کندوان جمعه یک طرفه می شود

بخش ویژه بارداری پرخطر در دو بیمارستان مازندران فعال می شود

زیست بوم شکست/ رودخانه ها به گِل رسیدند

محور هراز مسدود شد

گازوئیل پاشی جاده های مازندران؛ شایعه یا واقعیت؟

استیضاح شهردار ساری صحت ندارد

آرزوی برزمین مانده بازارچه صنایع دستی در تنکابن

قیمت نابودی کوه‌های جنگلی شرق مازندران چند؟ + تصاویر

تعلل ادارات پس از بحران سیل مازندران/ اعتقادی به شوراها نیست

انتقال متروی تهران به آمل فاقد توجیه اقتصادی برای مازندران

یک زمین‌شناس: زمین‌لرزه‌های زیر 7 ریشتر در دریا سونامی ایجاد نمی کند

خللی در پروازهای فرودگاه‌های مازندران نیست/ نصب سامانه کمک ناوبری

534 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان مازندران پرداخت شد

اشتغال؛ همچنان در صدر نگرانی‌ دانشجویان

آمادگی تولید محصولات سالم را در مازندران داریم

66 اثر به جشنواره کشوری ققنوس در مازندران راه یافت

انتقاد از فضاسازی دروغ در شهر/ رامسر حیات خلوت بعضی ها نشود

تعریف درستی از گردشگری مزرعه در مازندران وجود ندارد

روحانیون دستاوردهای نظام اسلامی را تبیین کنند

عاشقی کار دل مصلحت اندیشان نیست/ بانوی آب و آتش از رویا تا حقیقت

بدهی 16 میلیارد تومانی تامین اجتماعی به پزشکان خانواده مازندران

وضعیت جوی محورهای ارتباطی مازندران صاف و آفتابی است

کشف 710 میلیون ریالی سوسیس و کالباس فاسد در چالوس

جنگل های شمال زیرتیغ " گرمایش جهانی"

جاده های مازندران برفی و مه آلود شد

مهاجرت‌های ویرانگر!