پیام مازند

آخرين مطالب

در نود و دومین جلسه شورای شهر تهران مطرح شد؛

از تلاش برای پر کردن انبارهای خالی مترو از قطعات یدکی تا تقدیر از خدمات ارائه شده مدیریت شهری در ایام اربعین شهرداری تهران

از تلاش برای پر کردن انبارهای خالی مترو از قطعات یدکی تا تقدیر از خدمات ارائه شده مدیریت شهری در ایام اربعین
  بزرگنمايي:

پیام مازند - اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نود و دومین جلسه شورا به مواردی همچون تقدیر از شهرداری تهران در ارائه خدمات به زائران اربعین، درگذشت مهسا امینی، تشکیل ستاد بازگشایی مدارس، تشکیل سازمانی برای زائران اربعین و دقت در تصمیمات کمیسیون ماده پنج اشاره کردند.

به گزارش خبرنگار شهر ، مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران در نود و دومین جلسه شورا با اشاره به وجود 129 ساختمان ناایمن در تهران از لحاظ خطر آتش سوزی و الزام شهرداری نسبت به ایجاد سامانه پایش ساختمان ها در برابر خطر آتش سوزی اظهار کرد: شهرداران مناطق 22 گانه باید نسبت به این موضوع اقدام کنند. طبق گزارشات سازمان آتش نشانی علیرغم پیگیری های مکرر و ورود قوه قضاییه به موضوع، روند بررسی و رفع خطر بسیار کند است.
وی افزود: از شهردار تهران انتظار می رود با تأکید ویژه از طریق شهرداران مناطق نسبت به ایمن سازی این ساختمان ها اقدام لازم را انجام دهد، چرا که در صورت بروز حوادثی از جمله حادثه ساختمان پلاسکو تبعات جبران ناپذیری شامل حال مدیریت شهری تهران خواهد شد.
اجازه نمی‌دهیم به آیین ما تعرض شود
علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از شهرداری تهران و همچنین نیروی انتظامی برای حضور در مرزهای ایران و شهرهای عراق اظهار کرد: اگر این حضور نبود، قطعا نمی شد تردد این میزان زائر را مدیریت کرد.
وی با اشاره به درگذشت مرحوم مهسا امینی اظهار کرد: این اتفاق اولین بار نبود و آخرین بار نیز نخواهد بود؛ درگذشت این دختر جوان مستمسکی برای دشمنان بود که به آیین ما تعرض داشته باشند. مشخص است که این اتفاقات در روزهای اخیر در تهران از کجا ریشه و خط می گیرد.
نادعلی با بیان اینکه ما ملت امام حسینیم و در برابر آنچه که به موازین ما آسیب می زند ایستاده ایم، یادآور شد: بهتر است از حرف های وحدت شکن خودداری شود، چرا که اگر اشتباهی صورت گرفته باشد، برخورد خواهند کرد.
لزوم تشکیل ستاد بازگشایی مدارس در شهرداری با حضور دستگاه‌های متولی
زهرا شمس احسان عضو کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در آستانه سال تحصیلی خاطرنشان کرد: عدم زمان بندی سازمانی باعث بلاتکلیفی خانواده ها برای سرویس مدارس فرزندان خود شده است.
وی همچنین تصریح کرد: برنامه عملیاتی ایمنی حمل و نقل دانش آموزان به شورا منتقل شده و باید شهرداری نسبت به ستاد تشکیلاتی بازگشایی مدارس با حضور دستگاه های متولی اقدام کند و تصمیمات اجرایی و عملیاتی لازم را اتخاذ کند.
تلاش برای پر کردن انبارهای خالی مترو از قطعات یدکی
مهدی چمران رئیس شورا نیز با بیان اینکه امسال ترافیک شدیدی را در زمان بازگشایی مدارس شاهد خواهیم بود، گفت: حضوری شدن مدارس سبب خواهد شد که مردم استفاده بیشتری از وسایل حمل و نقل عمومی داشته باشند. آن میزان دستگاه اتوبوس که باید اضافه می شد و آرزوی ما بود، محقق نشد اما قراردادهایی منعقد شد و امیدواریم هرچه سریعتر دستگاه هایی که قرارداد آن منعقد شده، وارد ناوگان شوند.
وی تأکید کرد: امیدواریم تعداد زیادی از واگن هایی که در دست تعمیر و اورهال هستند، تا پایان سال وارد سیستم حمل و نقل عمومی شوند. تلاش ها صورت گرفته اما آنچه که می خواستیم انجام شود، هنوز انجام نشده است. در حوزه مترو دو سال زمان می برد که واگن جدیدی ساخته و خریداری شود اما در هر صورت امیدواریم با اقدامات پیش بینی شده شاهد ترافیک روان تری در روزهای نخستین سال تحصیلی باشیم.
چمران ابراز امیدواری کرد که انبارهای خالی که به شهرداری واگذار شده بود از قطعات یدکی پر شود و بتوانیم شاهد اورهال واگن های قطار باشیم.
کمک به خانواده‌های دارای فرزندان استثنایی برای سرویس مدارس برقرار شود
حبیب کاشانی خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران نیز ضمن قدردانی از مناطق شهرداری برای حضور در مرزهای کشور و شهرهای عراق همزمان با ایام اربعین گفت: به خانواده مرحوم مهسا امینی تسلیت می گویم؛ حرف های گفتنی در این زمینه گفته شده است.
وی با بیان اینکه در سالهای گذشته به خانواده های کودکان استثنایی که از لحاظ مالی وضعیت خوبی نداشتند برای سرویس مدارس کمک می شد، خاطرنشان کرد: اگر این سرویس ها برقرار نشود کودکان امکان حضور در مدارس را نخواهند داشت لذا درخواست ما این است که کمک به خانواده های این افراد برقرار شود.ق
تقدیر از خدمات شهرداری تهران در حماسه اربعین
ناصر امانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از خدمات شهرداری تهران در حماسه اربعین یادآور شد: تذکر من در خصوص کمیسیون ماده پنج است؛ برطرف کردن مغایرت ها و مشکلات هنگام اجرا در طرح جامع و طرح های تفصیلی و تسهیل طرح های موضعی و موضوعی در طرح جامع تهران یکی از وظایف این کمیسیون است و قرار بود تمام این طرح ها تهیه و به تصویب کمیسیون برسد.
وی افزود: یکی از فعالیت های اصلی در دوره چهارم تهیه طرح های موضوعی و موضعی بود و من هنوز نمی دانم که تکلیف این طرح ها در دوره پنجم به کجا رسیده است؟
این عضو شورا با بیان اینکه اگر اجزای طرح ها حذف شوند، ساختار طرح جامع تغییر خواهد کرد و شهر با آسیب مواجه خواهد شد، گفت: باید با بازنگری جامع، محل و دلیل مشکل مشخص شود و با دیدگاه کلی نسبت به اصلاح آن اقدام لازم صورت بگیرد.
امانی همچنین تصریح کرد: اجزای تشکیل دهنده یک جامعه بر یکدیگر اثرگذار هستند و هرگونه افزایش و بار بیش از ظرفیت در کالبد شهر که افزایش جمعیت شهر را به دنبال داشته باشد بر ترافیک، حمل و نقل عمومی، آلودگی هوا و سبک زندگی شهروندان اثرگذار خواهد بود. اگر این دوره نیز بتوانیم حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم، در کنار افزایش جمعیت و تقاضای سفر، وضعیت ترافیک عملا سنگین خواهد ماند.
تامین هزینه احداث تونل مشترک تأسیسات شهری از سوی وزارت کشور در منطقه 22
نرجس سلیمانی عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه از دست دادن جان میهمان عزیز شهرمان را تسلیت می گوییم و منتظر گزارشات لازم از سوی نهادهای مرتبط هستیم، گفت: طبق قانون باید هزینه احداث تونل مشترک تأسیسات شهری از سوی وزارت کشور در منطقه 22 تأمین شود.
وی با بیان اینکه بر اساس گزارش شهردار تهران نصب تابلوهای روزشمار در پروژه های عمرانی شهر اقتصادی و مقرون به صرفه نیست، تصریح کرد: با توجه به این موضوع پیشنهاد می شود 22 میدان در مناطق 22 گانه برای نصب تابلوی روزشمار با ظرفیت معرفی 10 پروژه برتر مورد بهره برداری قرار بگیرد که می تواند مورد مطالعه قرار بگیرد و بین مناطق رقابت ایجاد کند.
گزارش آسیب‌شناسی اربعین ارائه شود
سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورا با اشاره به برگزاری حماسه بزرگ اربعین گفت: هر سال می بینیم که کشور عربستان با آن حجم از سرمایه میزبان سه میلیون نفر می شود و بازهم گرفتاری و مشکل دارد اما کشور عراق میزبان شایسته ای بود و از مردم و دولت عراق که اجازه ندادند برخی موضوعات داخلی، حماسه اربعین را تحت الشعاع قرار دهد، تشکر می کنیم.
وی ادامه داد: آسیب شناسی باید از سوی شهرداری در خصوص حماسه اربعین صورت بگیرد و گزارش را به شورا نیز ارائه دهد تا بتوانیم خدمات را در سال های آینده بهتر از قبل ارائه دهیم. با این وجود از خدمات ارائه شده تقدیر می کنیم.
لزوم تشکیل سازمان اربعین در کشور
سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از نیروهای شهرداری به ویژه پاکبانان برای خدمات رسانی به زائران اربعین گفت: از تلاش های شهرداری های مناطق و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری نیز تقدیر می کنیم. باید در این خصوص در کشور قرارگاهی تشکیل شود و این ضرورت احساس می شود که شهرداری با توجه به توان موجود، برگزاری این قرارگاه را عهده دار شود.
وی افزود: سازمان حج و زیارت برای تعداد 30 تا 40 هزار نفری که به حج اعزام می شوند، تشکیل شده اما امسال شاهد این بودیم که میلیون ها زائر به عراق اعزام شدند؛ لذا پیشنهاد می شود سازمانی برای مدیریت این حجم از زائران اربعین تشکیل شود.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.payamemazand.ir/Fa/News/266585/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

"هورمون عشق" می‌تواند قلب آسیب‌دیده را ترمیم کند

مطهری: از بازی با استقلال درس گرفتیم/ به جوانانم بازی می‌دهم

بیماریها و آفات بلای جنگل‌های شمال/تحقیقات و راهکار علمی ضرورتی برای نجات این اکوسیستم

گردشگری مازندران نیازمند برنامه‌ریزی نوین؛ نسخه سنتی پاسخگو نیست

استاندار مازندران: نگاه ما اداره گردشگری در فضای غیردولتی و کاملاً تخصصی است

بارش پراکنده باران در دهمین روز پاییز

مهناز افشار در تجمع اعتراضی دوسلدورف آلمان + عکس

کشف 23 قبضه سلاح غیر مجاز در خرم آباد

نماینده ولی فقیه در مازندران : اجرای عدالت‌آموزشی در مدارس دولتی لازم‌التوجه است

ثبت قرارداد طلایی‌های صربستان و چند کشتی گیر مطرح

حضور برترین آزادکار وزن 92 کیلوگرم جهان در لیگ برتر کشتی

رکود 107 واحد معدنی در مازندران

ثبت قرارداد چند کشتی‌گیر عنوان‌دار انجام شد

نظام اسلامی نباید خرج فردی شود/ کرسی‌های آزاداندیشی باید در دانشگاه‌ها فعال شود

استاندار مازندران: از ظرفیت معادن استان برای توسعه زیرساخت‌ها استفاده نشده است

نخستین تور آزاد ساحلی زنان؛ مازنی‌ها در اندیشه قهرمانی

مسابقات کشتی قهرمانی بسیج؛ مازندران و تهران در کشتی آزاد و فرنگی قهرمان شدند

سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان : تیم نساجی لایق برد بود

جریانات خارج‌نشین؛ سرنخ اغتشاشات اخیر هستند/ اتفاقات اخیر بخشی از تلاش های 40 ساله دشمنان است

انتصاب مهم زاکانی در شهرداری تهران | زاکانی: حمل و نقل پایتخت 300 هزار میلیارد تومان پول لازم دارد | ماموریت تازه معاون حمل و نقل عمومی چیست؟

ذهن ثروتمند و فقیر؛ تفاوت های کوچک اما اساسی

بزرگترین تکریم خانواده‌های معزز شهدا حل مشکلات آنان است

از شکست برابر استقلال درس گرفتیم

کشف 113 کیلو موادافیونی در تربت حیدریه

حذف نارنجی از نقشه کرونایی خراسان شمالی

رواج زیرشاخه های متنوع گردشگری در مازندران

پیروزی قاطع نساجی مازندران مقابل نفت مسجدسلیمان

میزان صادرات نارنگی مازندران به 80 تن رسید

الگوگیری آشوبگران از تروریست‌های داعش در حوادث مازندران

برد پرگل خانگی نساجی مقابل نفت مسجدسلیمان

پرداخت 975 میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران مازندران

بازدید مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از کتابخانه های مرحوم رضایی عرب محله ساری

برداشته شدن ممنوعیت تردد در محور چالوس/ ترافیک عصرگاهی پایتخت زودتر شروع مى شود

آغاز سومین دوره مسابقات سنگنوردی المپیاد استعداد‌های برتر در زنجان

انرژی خالص نیروگاه نکا از مرز 5 میلیارد کیلو وات ساعت گذشت

یکی از مهم‌ترین اهداف آشوبگران نادیده گرفتن خدمات دولت انقلابی بود

انهدام باند سارقان خودرو در خرم‌آباد

آیین نامگذاری خیابان شهدای آتش نشان در بابل برگزار شد

تقدیر مهندس کیانی شهردار بابل از آتش نشانان نمونه به مناسبت روز ایمنی و آتش نشانی

عکس/ محمدیان راهی بیمارستان شد

وجود 20 هزار بازمانده از تحصیل در آذربایجان غربی

ضلع شمال شرقی میدان امام حسین (ع) ساماندهی می‌شود

نقش‌آفرینی 43 اکیپ اجرایی منطقه 10 در روان‌سازی معابر/ افزایش تعداد اتوبوس‌ و رزرو تاکسی‌های تلفنی برای تسهیل در تردد دانش‌آموزان

آغاز اعزام دانش‌آموزان به اردوهای تور تهران‌گردی در منطقه 19

زهکشی اراضی در مازندران نیاز اساسی است

محدودیتی برای صادرات مرکبات نداریم

مازندران سالمند برای پیری خود چه کند؟

رفع معضل زباله شهرستان نور تا پایان سال/ طرح‌های دانش بنیان مازندران حمایت می‌شوند

مشاغل خانگی برای 2600 نفر در مازندران شغل ایجاد می کند

ساخت 2060 واحد مسکونی با تامین همه سرانه‌های 7 گانه در منطقه 13/ سیاست‌های ابلاغی گذشته گره بر زندگی مردم زده بود/ جزئیات افزایش طبقات در بافت فرسوده