پیام مازند

آخرين مطالب

استاندار: آمار غیرواقعی برنامه‌ریزی برای توسعه مازندران را با چالش مواجه می‌کند سياسي

استاندار: آمار غیرواقعی برنامه‌ریزی برای توسعه مازندران را با چالش مواجه می‌کند
  بزرگنمايي:

پیام مازند -  سید محمود حسینی پور   در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مازندران که در ساری برگزار شد، ‌افزود:‌ جهاد کشاورزی و معاونت اقتصادی استان باید موضوع را با مشارکت یکدیگر حل کنند و بتوانیم در شاخه های مختلف کشاورزی آمار صحیحی داشته باشیم.
وی گفت:‌ برای این منظور به یک سامانه تمام عیار اطلاعاتی در بخش کشاورزی استان نیازمند هستیم و همه مدیران اصناف باید در داشبورد مدیریتی خود این اطلاعات را داشته باشند. 
رییس شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مازندران همچنین با اشاره به اینکه برخی ساختارهای موجود متناسب با نیازها روز نیست، ‌ادامه داد:‌ این موضوع مشکلاتی را برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده است.
وی خواستار به روز رسانی دستورالعمل هایی شد که به صورت سنتی بوده و مربوط به دهه 60 و 70 است و گفت :‌ مردم نباید گرفتار ساختارهای اداری قدیمی باشند و متضرر شوند.
حسینی پور با اشاره به دستور نخست این نشست در خصوص بررسی گلایه فعالان گل و گیاه مازندران درباره محاسبه هزینه های برق و گاز گلخانه داران به صورت تعرفه آزاد، گفت : این مشکل نه تنها برای گلخانه داران بلکه بسیاری دیگر از صنوف را درگیر کرده است و باید تکلیف تولیدکننده و از سویی تکلیف حکومت در این زمینه کاملا مشخص باشد.
استاندار مازندران از مدیران عامل شرکت های برق و گاز خواست تا موجبات نارضایتی تولیدکننده را فراهم نکنند، به این سبب که از نظر او اکنون با چنین مسائلی مواجهیم و این، خلاف مصالح ملی کشور است.
وی همچنین با اشاره به مباحث مطروحه درباره مشکلات حوزه گل و گیاه استان، ضمن موافقت با پیشنهادات دبیرخانه، اعلام کرد: به این جهت که موضوع کشت گلخانه‌ای اعم است و شامل گل و گیاه می‌شود، لذا از دبیرخانه می خواهیم تا عنوان پیشنهاد را بررسی مراتب اعتراض فعالان "کشت گیاهان گلخانه ای" لحاظ کند.
تصمیمات شتابزده چالش جدی در روند فعالیت تولیدکنندگان
رییس اتاق بازرگانی، ‌صنایع، ‌معادن و کشاورزی مازندران در این جلسه گفت :تولیدکنندگان گل و گیاه از هر جهت مظلوم هستند و مسائل عدیده ای دارند که اگر بخواهیم با تصمیم های شتابزده و سختگیرانه مشکلات را مضاعف کنیم؛ شاید ظرفیت مهم صادراتی و تولیدی در بخش گل و گیاه را از دست بدهیم
عبدالله مهاجر دارابی از مازندران به عنوان استانی که بیشترین تولیدکننده گل و گیاه در کشور و بیشترین صادرات در این بخش را دارد نام برد و افزود:‌ تغییر ساختار در برخورد با تولیدکنندگان به طوری که اطلاق واژه های"تولید" و "خدمات" در جای خود استفاده شود. مورد نیاز است.
وی ادامه داد:‌ در بدو تشکیل اتحادیه گل و گیاه ایران، شرکت های تعاونی زیرمجموعه اتحادیه گل و گیاه نسبت به اخذ اشتراک برق، آب و گاز با تعرفه کشاورزی مبادرت می کردند.
مجوزهایی با بار مالی برای تولیدکنندگان
رییس اتاق بازرگانی، ‌صنایع، ‌ معادن و کشاورزی مازندران گفت: اما اخیرا شرکت گاز و برق مازندران با صدور اخطار برای تولیدکنندگان گل و گیاه خواستار اخذ پروانه کسب کشاورزی توسط نظام صنفی کشاورزی شدند و از طرفی در صورت عدم دریافت پروانه کسب کشاورزی هزینه های گاز و برق این واحدهای تولیدی با تعرفه آزاد محاسبه می شود.
وی تاکید کرد: دریافت این مجوزها بار مالی و مشکلات فراوانی را برای فعالان گل و گیاه به وجود می آورد و سردرگمی در دریافت مجوز جدید را به همراه دارد.
دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مازندران گفت: در آخرین نشست هماهنگی مقرر شد که اداره کل جهاد کشاورزی استان مسئولیت صدور پروانه واحدهای کوچک مقیاس را به اتاق اصناف کشاورزی و اتحادیه های صنفی مربوطه واگذار کند و متولی مجوز واحدهای بزرگ مقیاس نیز سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی باشد
مهاجر دارابی با اشاره به اینکه در حال حاضر بین مجوزهایی که جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و اتاق اصناف صادر می کنند تفکیک صورت گرفته است، افزود: بر این اساس، تنها برای مجوزهای کوچک مقیاس که توسط اداره کل جهاد کشاورزی صادر می شود تعرفه کشاورزی لحاظ می شود که مشکلاتی را ایجاد کرده، لذا این موضوع باید به طور کامل و دقیق مشخص شود.
در این جلسه پیشنهاداتی از سوی دبیرخانه پیشنهاد شد که از آن جمله واگذاری مسوولیت صدور پروانه کسب برای واحدهای گل و گیاه حداکثر تا 3 هزار مترمربع به اتحادیه گل و گیاه مازندران که مورد موافقت استاندار مازندران و رییس شورای گفت و گو قرار گرفت.
همچنین مقرر شد؛ نظر به تفاوت مفهوم واژه های تولید و فروش، تعریف واحد صنفی در آیین نامه اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی و منابع طبیعی با این اصل که تولیدکننده "صنف" نمی باشد و در زمره فعالیتهای خدماتی قرار نمی گیرد، این موضوع مورد اصلاح و بازنگری قرار بگیرد.
دیگر پیشنهاد مورد موافقت دبیرخانه در جلسه شورا عبارت است از اینکه؛ نامه تیرماه 1401 وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اخذ پروانه کسب کشاورزی از اتحادیه های صنفی کشاورزی شهرستان به عنوان مدرک معتبر شغلی در ارائه خدمات به تولیدکنندگان، صرفاً جهت واحدهای تازه تاسیس در حوزه تولید گل و گیاه اعمال شود.
همچنین با توجه به گلایه مندی فعالان گل و گیاه در واحدهای کوچک مقیاس در خصوص تعرفه آزاد گاز و آب بها اعلام شد که باید کنتور آب و گاز جداگانه ای برای این منظور به ویژه در فعالیتهایی که در باغ و باغچه منزل(مشاغل خانگی) انجام می‌شود، در نظر گرفته شود.
در این جلسه بر اساس مباحث عنوان شده در مورد سختی کار ماهیگیران کیلکا، مقرر شد که ادارات کل تامین اجتماعی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه مشترکی، به یک جمعبندی و هماهنگی برای رسیدگی به این مشکل دست پیدا کنند و نامه ای در این زمینه با امضای استاندار به وزارتخانه های متبوع و شورای گفت و گوی ملی ارسال شود.

لینک کوتاه:
https://www.payamemazand.ir/Fa/News/710965/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

محورهای هراز و کندوان در صورت ترافیک یک‌ طرفه می‌شود

ریل گذاری انقلاب اسلامی در 15 خرداد رقم خورد

مشکل تأمین آب آشامیدنی در منطقه «سنگتراشان» خرم‌آباد

انعقاد قرارداد اعطای تسهیلات کارآفرینی به ایثارگران

رونمایی از پوستر های بزرگترین رویداد رسانه ای ملی و بین المللی در چالوس

امام (ره) در ساماندهی اردوگاه توحیدی و هدایت جهان اسلام از تاثیرگذارترین افراد تاریخ است

رئیس سازمان صمت مازندران: تولیدات مازندران صادرات محور باشد

طرح انتقال آب دریای خزر با همکاری استان‌های سمنان و مازندران بهره‌برداری شود

ترافیک سنگین در محور چالوس

30 هزار میلیارد تومان ارزش افتتاح‌های 9 ماه اخیر در پایتخت/ شهرداری تهران: پویش «امیدوافتخار» استمرار دارد

تقدیر فرمانده سپاه کربلا از بانوی نایب قهرمان کشتی آلیش آسیا

دستبند پلیس بر دستان عاملان ایجاد درگیری مسلحانه در جاده چالوس

دستبند پلیس بردستان عاملان درگیری مسلحانه در جاده چالوس

درباره شایعه سرخ‌پوش شدن یک استقلالی؛ فیفا پول استقلال را به پرسپولیس نمی بخشد

کرونا در سراشیبی سقوط

تولیدات مازندران صادرات محور باشد

ضرورت هم افزایی برای مواجهه هوشمندانه با تهدیدات فضای مجازی

چوگوی مازندران آوردگاه پیشکسوتان را درشهرستان کلاردشت برگزار می‌کند

بیش از 60 درصد مبادلات تجاری ایران و روسیه با پول‌های ملی دو کشور

برگزاری اولین آوردگاه پیشکسوتان چوگو درشهرستان کلاردشت

مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در کیش

دیدار مسئولان سازمان اداری و استخدامی و بنیاد با جانبازان بیمارستان روانپزشکی نیایش

سرانه درمانی ایثارگران سه برابر شده است/ خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران پای کار انقلاب و کشورشان ایستاده‌اند

پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت مادر شهیدان «خیراله نژاد»

گلوگاه مغفول راه‌آهن رشت آستارا و راهکار ارزان و سریع رفع آن

دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با امام جمعه اهل تسنن کیش

ورود شهرداری تهران به اجاره‌داری از محل اراضی تحت تملکش/ تنها راه خروج از رکود ساخت‌وساز، مشارکت با انبوه‌سازان و سرمایه‌گذاران است

اعزام 6000 نفر به اردوهای راهیان نور در سال 1402

عصبانیت شدید‌ بازیکنان استقلال از مدیریت باشگاه؛ فقط برای خارجی ها پول دارید؟

کشف جسد یک تبعه هندی در ساحل بابلسر + تصویر

فرماندار: 250 تن از برنج کشاورزان ساروی توافقی خریداری شد

دمای هوای خوزستان افزایش می‌یابد

هزار و 100 زائر از غرب خراسان رضوی راهی زیارت مرقد امام راحل شدند

تابستان در بهار؛ مازندران برمدار 36 درجه

دیدار چهره به چهره مدیرکل بنیاد فارس با 38 ایثارگر استان

نشست بررسی کارشناسی قوانین ایثارگری در برنامه هفتم توسعه در کارگروه حقوقی تشکل‌های شاهد و ایثارگر

بیانیه مرکز مقاومت بسیج بنیاد به مناسبت سالروز ارتحال امام‌خمینی(ره) و قیام 15 خرداد

آمادگی شهرداری منطقه 10 در سی‌و چهارمین سالگرد ارتحال امام(ره)

خدمات رسانی رایگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)

دوازدهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران/ معرفی فرهنگ ایثار موجب همبستگی و افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود

امام‌خمینی (ره) به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران توجه جدی داشتند/ شهدای 15 خرداد پیشگامان نهضت امام‌خمینی (ره) هستند

کشف جسد در ساحل بابلسر

حکمی در مورد ایثارگران در لایحه برنامه ششم توسعه وجود نداشته است/تصویب احکام کارآمد در برنامه هفتم توسعه برای حل مشکلات ایثارگران ضرورت دارد

پردیس فرهنگی- هنری شهرداری منطقه 10 در حرم مطهر برپا شد

طرح های فرهنگی "مکتب امام" در پایتخت اکران شد

ارائه خدمات شهری منطقه 21 تهران در آیین سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

آماده سازی حرم مطهر امام خمینی(ره) توسط مدیریت شهری منطقه 21 پایتخت

آیین بدرقه مسافر بهشت در منطقه 12

آزادسازی 1200 متر مربع اراضی ملی در ساری

تخریب خط انتقال آب شرب روستای ورپام بر اثر سیلاب اخیر + فیلم و تصاویر