پیام مازند

آخرين مطالب

مقالات

شمیم بهشتی در استانداری مازندران

پیام مازند- امروز در آستانه سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) پیکر مطهر یک شهید گمنام پس از تشییع در شهر ساری در محوطه استانداری مازندران به خاک سپرده شد تا زینت بخش این مجموعه با شمیم بهشتی باشد.

بازگشت صف‌های طولانی به نانوایی‌های مازندران

پیام مازند-تشکیل صف‌های طولانی مقابل نانوایی‌های سنتی مازندران طی چند هفته گذشته در کنار بی نظمی در ساعات کار بعضی از نانوایی‌ها و گاهی موفق نشدن شهروندان برای تهیه نان مورد نیاز با وجود ایستادن در صف ، سبب گله‌مندی مردم شده است.

آخرین گام برای رسیدن به آشیانه خانگی نساجی مازندران

پیام مازند-تیم فوتبال نساجی مازندران با قدمت بیش از ۷۰ سال که در دوران شکوفایی صنعت نساجی استان به مدت چند دهه درسطح اول فوتبال کشورحضور داشت،همواره داشتن یک زمین فوتبال استاندارد ازآرزوی های دیرینه مردم به ویژه قائمشهری ها بوده است، آرزویی که با عزم جدی دولت سیزدهم در آستانه تحقق آن هستیم.

۱۰۰ کیلومتر تا آزادی خرمشهر/ رزمندگان با رشادت ایستادند

پیام مازند-یکی از حماسه سازان عملیات آزادسازی خرمشهر گفت: در این عملیات باید ۱۰۰ کیلومتر از مسیر را از اهواز تا خرمشهر پاکسازی می کردیم و با دشمن می جنگیدیم و این حرکت جانفشانی می طلبید.

مراسم سنتی ورف چال، رسمی کهن در مازندران

پیام مازند - صدا و سیما / مراسم سنتی-مذهبی ورف چال پس از دوسال وقفه در منطقه اسک وش لاریجان برگزار شد. ورف چال یا برف چال، یکی از ...

برچیدن سایه دلالان از شالیزارها/کشاورزان پای قرارداد آمدند

پیام مازند- روند روبه رشد کشت قراردادی برنج در مازندران آینده خوبی را برای شالیکاری رقم می‌زند چراکه دولت با خرید نقدی و تضمینی، سعی در حذف دلال و واسطه‌ها از سر شالیزارها دارد.

میراث فروشی به قیمت چهار چرخ

پیام مازند- چوب حراج به هویت جغرافیایی از طریق معاوضه اراضی بکر مازندران با خودرو اگر چه پدیده جدیدی نیست ، اما این روزها با کنار رفتن کرونا و رونق دوباره گردشگری بار دیگر به کسب و کاری داغ برای دلالان تبدیل شده است تا بیش از پیش این استان از گردشگری سالم فاصله گیرد.

تصفیه خانه نیروگاه زباله سوز نوشهر همچنان در پس ابهام

پیام مازند-چند ماهی است که از فعالیت نیروگاه زباله سوز نوشهر به صورت رسمی می گذرد. هرچند هنوز این نیروگاه نتوانسته مطابق برآوردها و انتظارات عملکرد داشته باشد اما علیرغم تلاش های انجام شده در خصوص رفع مشکل تامین آب نیروگاه زباله سوز، بخش تصفیه شیرابه که از مهمترین موضوعات و از ضروریات این مجموعه است راه اندازی نشده و کماکان مشکلات لاینحل باقی مانده است.

زبان مازندرانی در مسلخ مسخ

پیام مازند-پژوهشگران زبان مازندرانی و زبان‌شناسان کشوری بر این اعتقادند که زبان تبری که امروزه با عنوان زبان مازندرانی شناخته می‌شود در سراشیبی نابودی قرار گرفته است و اگر تلاش برنامه‌ریزی شده ، جمعی و جدی برای توقف این روند انجام نشود حداکثر عمر باقی‌مانده برای این زبان ۵۰ سال دیگر است.

حکایت باران‌های گِلی در مازندران

پیام مازند-این روزها حتما بعد از بارندگی متوجه نشستن خاک بر روی شیشه خودروها و اجسام در مازندران شده اید، گویا از آسمان باران گِل باریده باشد. حتما این سوال برای شما پیش آمده است این ذرات خاک ناشی از چیست؟

بلند مرتبه سازی در مازندران؛ بایدها و نبایدها

پیام مازند-برج‌سازی و بلند مرتبه‌سازی که به نظر می‌رسد شیوه اجتناب‌ناپذیری در توسعه شهری مازندران است در زمانی تجویز شده که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان با وجود مفید بودن، به دلیل فقدان برخورداری از برخی پیش نیازها اقدامی شتاب‌زده محسوب می‌شود و ممکن است پیامدهای جبران‌ناپذیری تحمیل کند.

فعالان اقتصادی در استانها از لزوم بازنگری در سیاست‌های ارزی می‌گویند

پیام مازند- چهارسال کافی بود تا آثار زیانبار دلار ۴۲۰۰ تومانی روشن شود؛ در این سال‌ها برخی واردکنندگان به اندازه کل مردم ایران از یارانه ارزی برخوردار شدند و بسیاری از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از مزایای آن بی نصیب ماندند؛ اما حالا اصلاح نظام ارزی خواست تصمیم گیران و فعالان اقتصادی است

حاشیه نشینانی که دعاگوی بسیجیان هستند/ نبض زندگی در محله حسینی

پیام مازند- محله‌ای در بابل در سایه کارهای جهادی بروبچه‌های گمنام و بسیجی رنگ و بوی زندگی گرفته و به محله حسینی شهره شده است و ساکنان همیشه دعاگوی سپاه برای هویت بخشی به این منطقه هستند.

نسخه هایی برای رهایی مازندران از چالش خشکسالی و بی آبی

پیام مازند- آب‌های فراوانی با گذر از نهرها و رودها مستقیم به دریا می‌ریزد تامازندران هم به چالش بی آبی دعوت شود از این رو تکمیل سد و روش های آبیاری نوین یکی از راهکارهای رهایی از خشکسالی است.

رامسر ؛ جهان‌شهر بی‌هویت

پیام مازند- نام رامسر در حالی بیشتر از نیم قرن به واسطه اولین کنوانسیون بین‌المللی حفاظت از تالاب‌ها و حدود دو دهه به خاطر تاسیس مرکز منطقه‌ای غرب آسیا در دنیا مطرح است که هیچ نشانه ای از جهان‌شهر بودن در آن به چشم نمی‌خورد.

وقتی پلنگ گفت، تفنگت را زمین بگذار!

پیام مازند - خبرآنلاین / ناصر مردانی- نامه یک پلنگ به آدم ها بعد از شلیک مرگبار به پلنگی سرگردان در خیابان های قائم شهر. ما پلنگ ها ...

روایت آنانی که ماه‌هاست احیا گرفته‌اند

پیام مازند- - نوای "الغوث الغوث" کادر درمان، آنانی که ماه‌هاست برای احیاء بیماران کرونایی در تلاش بودند در نوزدهمین شب از ماه مبارک رمضان و در شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) تا عرش‌ها رفت و این بندگان ناب خداوند ضمن طلب بخشش از درگاه ایزدمنان برای سلامتی بیماران دعا کردند

جزئیات تازه از مالک پتروشیمی میانکاله

پیام مازند - روز نو / با توجه به آن حالا این سئوال در ذهن کاربران رسانه‌های اجتماعی مطرح می‌شود که در پشت پرده احداث پروژه پتروشیمی ...

صَنعتِ اَصیلِ صَدرنشین؛ گزارشی درباره تکریم صنایع‌دستی

پیام مازند- هر محفل و مجلسی که در سفرهای استانی دولت شکل می‌گیرد آنچه بیش از همه در طراحی و فضاسازی جلوه‌گری و خودنمایی می‌کند هنر ناب ایرانی است، آثاری از جنس هنر سنتی و صنایع‌دستی.

شَطون کتوک و شستِک ؛ آداب خاطره انگیز مازندرانی ها در رمضان

پیام مازند- روزه‌داری در برگ برگ تاریخ مازندران با رسوم متفاوت و شیرینی همراه بود؛ رسومی که هرچند پاره ای از آنها به صورت جسته گریخته اجرا می شود ، اما برخی از آنها آنچنان در گذر زمانه رنگ باخته و به فراموشی سپرده شده‌اند که بجز سالخوردگان و پژوهشگران فرهنگ از آن چیزی نمی‌دانند.

حلقه‌های زنجیره نگرانی بابت پیامدهای ساخت سد فینسک

پیام مازند- پرواز ریزگردها در آسمان مازندران، کمبود آب در مخزن سد شهید رجایی و نگرانی کشاورزان برای فصل کشاورزی جدید، اعتراض علنی نماینده مازندران در مجلس خبرگان و اعلام توقف موقت ساخت سد فنیسک توسط نماینده ساری بار دیگر این سد را در کانون توجه مخالفان این پروژه قرار داده است.

حقایق پشت پرده و رازهای سر به‌مُهر «پترومیانکاله»

پیام مازند- در حالی که با دستور مراجع دولتی و قضایی، اجرای پروژه پتروشیمی امیرآباد ‏مازندران موسوم به پتروشیمی میانکاله، متوقف و منوط به مطالعات کارشناسی و دریافت مجوزهای زیست‌محیطی شده است اما، شواهد از رایزنی‌های پشت پرده ذینفعان بر سر آغاز مجدد طرح و ادامه فعالیت پتروشیمی خبر می‌دهد.

ماراتن ۳۰ روزه پتروشیمی و محیط زیست در میانکاله

پیام مازند- در حالی که بیش از یک ماه از کلنگ زنی پروژه پر سر و صدای پتروشیمی میانکاله توسط وزیر کشور می‌گذرد، از روز گذشته (۲۳ فروردین ماه) با حکم دادستانی اجرای عملیات احداث این کارخانه متوقف شده و ادامه فعالیت منوط به صدور مجوز سازمان حفاظت محیط زیست است.

مبارزه با جنگل‌خواری در مازندران از حرف تا عمل

پیام مازند-تخریب جنگل و منابع طبیعی بحث روز کشور است و هر روز گوشه ای از جنگل ها نابود می شود، در این میان دولت سیزدهم عزم خود را جزم کرده تا مانع از نابودی افسارگسیخته و پیشرونده جنگل ها شود. اما کارشناسان منابع طبیعی معتقدند موضوع جنگل به سادگی موضوع دریا قابل رفع تصرف نیست و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری نیازمند حمایت و توجه ویژه است.

خشکسالی در کمین مزارع و کابوس مرگ ماهی ها/ مادر دریا بیمار است

پیام مازند - محمودآباد- ورود آلاینده ها و پساب های صنعتی از طریق رودخانه خطر خشکی را در ۱۷ هزار هکتار از مزارع محمودآباد تشدید کرد و ۱۸ مرکز پرورش ماهی نیز کابوس مرگ می بینند.

انتظار پایان صیادی در مازندران

پیام مازند-صیادان مازندران صبح امروز در پانزدهمین روز فروردین در حالی تورهایشان را برای صید ماهیان استخوانی در دریای خزر پهن کرده‌اند که طبق برنامه زمان‌بندی اعلام شده غروب امروز زنگ پایان فصل صید نواخته می‌شود مگر این که سازمان شیلات درخواستشان را اجابت و مهلت را تمدید کند.

سیزده هیرکانی مازندران؛ بی‌نظیر اما حساس

پیام مازند-هیچ نقطه‌ای مانند جنگل نمی‌تواند روز جشن باستانی «سیزده به‌در» یا روز طبیعت ایرانی‌ها را مسرور کند و در این میان مازندران با وسعت بزرگ هیرکانی‌اش، میزبانی بی نظیر و دلنشین برای سفره پایانی نوروز خواهد بود که البته همواره با سهل انگاری‌ها زخم‌های عمیقی بر می‌دارد.

سایه سنگین نابسامانی بر زیبایی‌های ساحل چپکرود دریای مازندران

پیام مازند-مستقر نبودن نیروهای ناجی غریق، اورژانس و هلال احمر و همچنین سلب آسایش گردشگران با تردد بی‌پروای خودروهای سواری در ساحل، انباشت زباله و نداشتن جاده دسترسی و ورودی مناسب از جمله مشکلاتی است که این روزها مسافران نوروزی و بومیان در منطقه ساحلی چپکرود شهرستان جویبار با آن مواجه هستند.

صنایع دستی مازندران؛ سوغات نوروزی

پیام مازند- سوغات و صنایع دستی متنوعی در مازندران تولید و بخشی از آن به عنوان چشم روشنی و نوبرانه به مسافران نوروزی داده می‌شود.

گردشگری ریلی؛ از سه خط طلا تا ورسک

پیام مازند-مسیر ریلی شمال از جاذبه‌های دیدنی گردشگری در شمال ایران است و شنیدن سوت قطارهای محلی در این مناطق در نوروز برای گردشگران دلپذیر است.

روستاگردی؛ مقصد جدید گردشگری نوروزی در مازندران

پیام مازند - ساری - روستاها مقصد جدید و نو گردشگری در مازندران به شمار می‌روند و مسافران زیادی در ایام تعطیلات به ویژه نوروز برای روستا گردی به استان سفر می‌کنند.

روستاهای مازندران؛ مقصدهای متفاوت گردشگری

پیام مازند-روستاهای مازندران جاذبه‌های مهم گردشگری این استان هستند که طی سال‌های اخیر به دلیل نبود ضوابط حفظ بافت بسیاری از آن‌ها اکنون سیمایی غیر روستایی دارند، اما هنوز در مازندران می‌توانید به روستاهایی سفر کنید که ماهیت روستا بودن‌شان را حفظ کرده‌اند.

کارنامه سیاه کرونا در مازندرانِ ۱۴۰۰ کارنامه سیاه کرونا در مازندرانِ ۱۴۰۰

پیام مازند-مازندران در سال ۱۴۰۰ مانند سال ۱۳۹۹ سه موج کرونایی را پشت‌سر گذاشت که مهیب‌ترین‌شان موج پنجم در مرداد بود ؛ موجی که بیش از یک‌هزار قربانی بر جای گذاشت و خانواده‌های بسیاری را داغ‌دار کرد.

دنبال آب "کارست" نرویم؛ مصرف را بهینه کنیم/خشک‌شدن کوهرنگ بعد از زاینده‌رود!

پیام مازند-رییس کرسی یونسکو در بازیافت آب تاکید کزد: ما به جای رفتن به سراغ آب‌های ژرف و منابع آبی جدید که اثرات محیط زیستی زیادی به همراه دارند، بر توسعه فناوری در حوزه آب و ارتقای بهره وری متمرکز شویم.

فرش قرمز عروس شهرهای ایران برای گردشگران بهاری

پیام مازند - رامسر- شهر هزارجاذبه و عروس گردشگری ایران زمین با داشتن مناظر بکر و رویایی، چشمه‌های آب معدنی، آثار تاریخی و گردشگری برای مسافران بهاری فرش قرمز پهن کرده است.

مازندران در رویای شهر و خانه هوشمند/ ضرورت ایجاد مارینای ساحلی

پیام مازند- به رغم بالابودن ضریب نفوذ اینترنت و زیرساخت‌های مورد نیاز، همچنان سیستم مدیریت شهری مازندران سنتی و متکی بر داده‌های قدیمی بوده و ایجاد شهر هوشمند به رویا تبدیل شده است

ساير مطالب

رسیدگی فوری به وضعیت بازار ماهی کیش در دستور کار قرار گرفت

چندین دستگاه مینی‌بوس برای ورود به چرخه‌ی حمل و نقل عمومی آماده هستند

ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات در کیش

لزوم ارائه خدمات 24 ساعته ستاد نوروزی در کیش

معرفی3 برند برتر در آیین تجلیل از برندهای محبوب و کار آفرینان کیش

تعطیلی بنادر کیش به دلیل ناپایداری جوی و دریایی

ارائه ی گزارش دقیق و کامل کمیته‌های ستاد نوروزی در چهارمین جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش

تاکید ائمه جمعه کیش بر تعامل و تدبیرمسئولان برای رونق هرچه بیشتر جزیره

آیین تکریم و معارفه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد

مدیریتی علمی و دور از برنامه های نمایشی خواهیم داشت

دسترسی گردشگران نوروزی به اطلاعات مورد نیاز در حوزه های مختلف تسهیل شده است

کمپ های نوروزی کیش آماده استقبال از گردشگران

ارائه‌ خدمات مطلوب به گردشگران باید اولویت کمیته‌های ستاد تسهیلات نوروزی باشد

کالاهای اساسی ایام نوروز به میزان کافی ذخیره شده است

توسعه همکاری سازمان منطقه آزاد کیش با آکادمی ورزشی بلگراد

ایجاد بازارچه موقت در بندر چارک جهت تامین مایحتاج گردشگران کیش

رضایتمندی گردشگران نوروزی کیش باید اولویت تمام زیر مجموعه ها باشد

ارتقاء زیرساخت های چارک با هدف تبدیل این بندر به قطب گردشگری

سهم یکصد میلیارد تومانی منطقه آزاد کیش در ایجاد زیرساخت های چارک

برپایی جشن بزرگ مبعث در کیش

اعلام نتایج آزمون تخصصی مشاورین دفاتر املاک کیش

فراخوان جذب ایده های برتر فرهنگی، هنری و اجتماعی در کیش

باز شدن گره سه ساله واحدهای تولیدی مستقر در مناطق آزاد

سلسله نشست های تعاملی با محوریت سبک زندگی کار آفرینی در کیش

تعهداتِ تامین اجتماعی از اصلی‌ترین دغدغه‌های سازمان منطقه آزاد کیش است

بازدید مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت های تابعه از وضعیت آمادگی مراکز عملیاتی و امدادرسانی کیش

آغاز طرح ساماندهی بنادر کیش و چارک برای تسهیل سفرهای نوروزی

نقش راهبردی بندرتجاری کیش در حوزه بازار بانکرینگ

برگزاری نمایشگاه گروهی آثار نقاشی خط "آب و آیینه" در کیش

خدمات سرمایه‌گذاری و بازاریابی در قالب نرم‌افزاری جامع، الکترونیکی می‌شود

استقبال کیشوندان از تسهیل در صدور کارت کیشوندی

ایجاد مناطق مشترک آزاد با کشورهای همسایه با هدف افزایش صادرات

دیدار صمیمی محمدرضا لواسانی با خانواده شهید دفاع مقدس

قشم الگویی شاخص از همزیستی میان مذاهب است / ویلاهای منتسب به ریاست جمهوری برای تامین زیرساخت های جزیره به فروش می رسد

پیگیری مشکلات کیش در حاشیه جلسه شورای اداری هرمزگان

مشکلات جزیره کیش در هیئت‌دولت بررسی می‌شود

برگزاری نخستین جلسه کمیته حمل و نقل دریایی و هوایی کیش

نظارت های حداکثری بر رعایت ضوابط بهداشتی در کیش

اُمیکرون جدی است / مردم ضوابط بهداشتی را رعایت کنند

انتصاب جدید در حوزه معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان

انتصاب مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش

ابلاغ مصوبات جدید ستاد مقابله با کرونا سازمان منطقه آزاد کیش

جزیره کیش آماده میزبانی از گردشگران نوروز 1401

ارائه‌ی آموزش‌های تخصصی توسط دانشگاه علامه طباطبایی در کیش

ولایتمداری و ظلم ستیزی از صفات بارز حاج قاسم سلیمانی بود

رئیس کمیته طرح و اجرای مسکن استیجاری کیش منصوب شد

تحلیل فتنه و بصیرت مهم‌ترین پیام یوم‌الله 9دی

دومین جایزه ادبی کیش با تجلیل از نفرات برگزیده به کار خود پایان داد

ویژه برنامه دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی در کیش

افزایش تعاملات خارجی مناطق آزاد - حضور روز افزون در صحنه های بین المللی صادرات و تجارت

جزیره کیش در مسیر تبدیل شدن به نخستین شهر اکولوژی کشور

ارتقاء سطح ارائه خدمات مراکز گردشگری در جزیره کیش

بازدید محمدرضا لواسانی از شهرک کارگاهی جنوب کیش

انتصاب مشاور در امور هوشمند سازی سازمان منطقه آزاد کیش

افزایش بیش از 40 درصدی پرواز های جزیره کیش

پیوست فرهنگی در مناطق آزاد امری لازم الاجراست

پویش کاشت صد ها درخت کهور ایرانی در منطقه شمال غربی جزیره کیش

توانمند سازی صاحبان مشاغل با برگزاری کارگاه های آموزشی در کیش

طرح یارانه بنزین برای همه 2

با اصلاح مشکلات احتمالی، طرح یارانه بنزین در سطح کشور اجرایی می شود

اختصاص سهمیه سوخت در "طرح یارانه بنزین برای همه" با کارت کیشوندی

انتصاب جدید در شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش

تخصیص یارانه سهمیه بنزین بر اساس کد ملی در طرح بنزین برای همه

رانندگان وسائط نقلیه عمومی همچنان از سهمیه‌ی خود برخوردارند

جزیره کیش نقطه‌ی شروع طرح "بنزین برای همه"

ویژه برنامه های جشن شب یلدا در کیش برگزار می شود

برگزاری رالی تفریحی خانوادگی در کیش

برگزاری نخستین کارگاه توسعه فردی و مهارت های زندگی

افزایش قیمت بنزین صحت ندارد

نظارت ‌های حداکثری بر مراکز عرضه میوه و تره بار شب یلدای کیشوندان

انتصاب سرپرست جدید اپراتور تلفن همراه سازمان منطقه آزاد کیش

مراسم عزاداری ایام فاطمیه در کیش

برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه در جوار مزار مطهر شهدای گمنام کیش

افزایش 30 درصدی ارائه خدمات کلوپ های دریایی به گردشگران کیش

اصلاح امور رسانه ای کیش با پیشنهادات راهبردی فعالان این حوزه

غرفه های خاموش در بازارها تعیین تکلیف می شوند

فروش بلیط کنسرت های کیش با ظرفیت پذیرش 50 درصدی