پیام مازند
ستاد خبری مبارزه با مفاسد در دستگاه‌های اجرایی تشکیل شده است
شنبه 21 بهمن 1402 - 14:15:52
پیام مازند - نماینده ویژه رئیس جمهوری در مقابله با مفاسد دستگاه‌های اجرایی، گفت: گاهی نیاز است سرزده وارد دستگاه اجرایی شد و به تخلفات رسیدگی کرد برخورد شود تا مردم رضایت داشته باشند. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قائمشهر، حجت‌الاسلام حسن درویشیان، رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور و نماینده ویژه رئیس جمهوری در مقابله با مفاسد دستگاه‌های اجرایی در مراسم افتتاح تجمیعی 195 پروژه حوزه شهری مازندران با اعتبار 17000 میلیارد ریال در سالن شهرداری قائمشهر با بیان اینکه مازندران برای شخص رئیس جمهور و دولت ویژه‌ای است، اظهار داشت: استان مازندران استانی با ظرفیت بالا و بی‌نظیر است که جای کار فراوانی دارد و کارهایی هم باید انجام شود، کشور ما هم دارای ظرفیت‌هایی است که برخی به فعلیت رسیده و برخی به دلیل کم‌کاری گذشته به فعلیت نرسیده است.
وی افزود: یکی از مزیت‌های کشور ما گردشگری است به‌ویژه در استان‌های ساحلی اگر زیرساخت کافی وجود داشته باشد یکی از مزیت‌های بالقوه است، کشورهای دیگر علاقه‌مند به سفر به کشور ما هستند.
درویشیان بزرگ‌ترین سرمایه نظام را سرمایه اجتماعی و مردم دانسته و تصریح کرد: در دنیا نظامی هستیم که هیچ پشتوانه‌‌ای جز مردم نداریم و مردم شایسته خدمات بیشتری هستند که تاکنون دولت ارائه داده و از هر اقدامی که باعث کاهش سرمایه اجتماعی می‌شود از جمله کم‌کاری، ترک فعل، سستی ،همکاری نکردن باید پرهیز کرد.
رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور و نماینده ویژه رئیس جمهوری در مقابله با مفاسد اقتصادی با اشاره به خدمات دولت، یادآور شد: رئیس جمهور توجهی به ساعت و تاریخ ندارد و همواره در تلاش است و نمونه‌های کم‌نظیر و حتی بی‌نظیری تاکنون رقم زده است، از جمله سفرهای شهرستانی و قراردادهای بزرگ، ارتباط با مردم که مورد تایید حضرت آقا هم قرار گرفت در این دولت بسیار دیده می‌شود.
درویشیان عنوان کرد: در این دولت بیش از 7 هزار مشاغل تعطیل و نیمه تعطیل با اعتبار 60 هزار میلیارد تومان فعال و بیش از 150 هزار شغل ایجاد شده است در سراسر کشور بیش از 2 هزار پروژه مهم در دو سال اخیر در دهه فجر افتتاح شده است در طول یکسال در مازندران بیش از 10 هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی صرف شد و اولویت دولت با پروژه‌های عمرانی است.
وی ادامه داد: رئیس جمهور گفته شرط ضمن رای من مبارزه با فساد و مبارزه با ناکارآمدی بوده است همه احکامی که برای مردم صادر می‌کنند مردمی بودن، عدالت محور بودن و فسادستیز بودن قیودی است که وجود دارد و اگر این شرایط را نداشته باشند از قطار این دولت باید پیاده شوند، میزان عدالت‌محوری، مردمی بودن و فسادستیز بودن است.
نماینده ویژه رئیس جمهوری در مقابله با مفاسد دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: این اطمینان را می‌دهم رئیس جمهور و دولت از جهت خدمات به استان مازندران توجه دارند و به عنوان استان اولویت‌دار در دولت می‌شناسند و هر مشکلی که نیاز به حل باشد دولت و رئیس جمهور پیگیری می‌کنند،رئیس جمهور تاکید به پیگیری کار دارند و حضرت آقا نیر تذکر به پیگیری دادند.
درویشیان تصریح کرد: ما امروز با امپریالیسم خبری و جریان معاند طرف هستیم که چیزهای جزئی را بزرگ جلوه می‌دهند، اما ما خدمات بزرگ دولت را به خوبی رسانه‌‌ای نمی‌کنیم و بهتر است به شکل هنرمندانه مستندسازی شود و مردم خدمات را ببینند، بحث نظارت نیز نکته دیگری است؛ ما برخی کارها را شروع می‌کنیم، اما وظیفه نظارتی خود را به خوبی انجام نمی‌دهیم در این زمینه هم اگر توجه بیشتری شود خیلی موجب رضایت‌مندی خواهد شد، گاهی نیاز هست سرزده و یا ناشناخته ورود پیدا کرد و برخورد شود.
وی یادآور شد: چند ماهی می‌شود که ستاد خبری مبارزه با مفاسد تشکیل دادیم برخی موارد که پیگیری شده مردم رضایت داشتند.
سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران نیز در این مراسم ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، گفت: خدا را شاکریم از بابت نعمت بزرگ انقلاب اسلامی در عصری زندگی می‌کنیم که عصر مشاهده عزت مردم ایران به واسطه انقلاب مردم ایران است و عظمت ایران را می‌بینیم، امروز ملت ایران خودشان بر سرنوشت خودشان مدیریت می‌کنند.
وی یادآور شد: در رژیم گذشته شرایط سختی در مازندران در بسیاری از موضوعات داشتیم در حوزه دانشگاهی یک پژوهشکده با ظرفیت 20 نفر بوده اما امروز 27 دانشگاه دولتی در مازندران وجود دارد، امروز 7 بیمارستان مجوز پزشک سلامت را گرفتند در اوایل انقلاب در مازندران تکنیسین برق نداشتیم حتی در خیلی از تخصص‌ها اما امروز شرایط متفاوت است.
حسینی‌پور، افزود: در روستا‌ها و شهرهای‌مان تحولات خوبی اتفاق افتاد که دلیل موفقیت این است که مردم حاکمیت خود را اعمال کردند و انتخابات برگزار و سرنوشت خود را مدیریت می‌کنند ، افتتاح‌های پروژه‌ها یکی از افتخارات انقلاب اسلامی است و مردم شوراها را به عنوان نماینده خود در شهر انتخاب می‌کنند.
استاندار مازندران تصریح کرد: مردم ایران وفادارترین مردم در تاریخ اسلام هستند در هر دوره‌ای بی‌بصیرتی مردم باعث موفق نشدن در تشکیل حکومت شد، اما مردم ایران با حمایت حداکثری از امام راحل که نایب امام زمان بودند و بعد آن حمایت از مقام معظم رهبری، توانستند طولانی‌ترین حکومت اسلامی را ایجاد و امروز ایران اسلامی جزء 5 قدرت دنیا در معادلات جهانی است.
وی افزود: امام فرمود:" انقلاب ما انفجار نور بود"، اول انقلاب جمهوری اسلامی ایران مخالف رژیم صهیونیستی بود، جمهوری اسلامی با محوریت امام و حمایت مردم 45 سال ایستاد امروز انفجار نور اتفاق افتاد، امروز در دل اروپا راهپیمایی میلیونی علیه رژیم صهیونیستی داریم.
حسینی‌پور گفت: مازندران یکی از استان‌های محوری کشور به واسطه شرایط آب و هوایی بوده و سالانه بیش از 40 میلیون جمعیت به عنوان گردشگر و مسافر وارد مازندران می‌شوند بنابراین زیرساخت‌های شهری اهمیت ویژه‌‌ای در شهرهای مازندران دارد.
استاندار مازندران با اشاره به بهره‌برداری خط پردازش 500 تنی زباله در قائمشهر، بیان کرد:دولت بیش از 500 میلیارد تومان در مازندران هزینه پسماند کرد و از این مقدار در قائمشهر 75 میلیارد هزینه شده است.
وی خطاب به رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور و نماینده ویژه رئیس جمهور در مقابله با مفاسد دستگاه‌های اجرایی، گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در استان داریم بحث زمین است و مهاجرت به استان در حال افزایش است و از طرفی با محدودیت زمین مواجه هستیم و برخی قوانین پاسخگوی نیاز فعلی نیست.
انتهای پیام /

http://www.Mazan-Online.ir/Fa/News/775554/ستاد-خبری-مبارزه-با-مفاسد-در-دستگاه‌های-اجرایی-تشکیل-شده-است
بستن   چاپ