پیام مازند
جاده چالوس از عصر امروز یکطرفه می‌شود
دوشنبه 6 فروردين 1403 - 15:18:56
پیام مازند - جانشین پلیس راه فراجا اعلام کرد: با هدف تخلیه بار ترافیکی جاده چالوس این محور عصر امروز دوشنبه 6 فروردین تا اطلاع ثانوی یکطرفه می‌شود و در صورت کاهش بار ترافیکی، رفع محدودیت اعمال و اعلام خواهد شد.
سرهنگ سیاوش محبی روز دوشنبه با بیان اینکه در مرحله دوم سفر‌های نوروزی هستیم گفت: با توجه به اینکه در اکثر استان‌ها بارش باران شدید و ریزش سیل بیش بینی شده رانندگان توجه داشته باشند که در محور‌های کوهستانی احتمال خطر ریزش سنگ نیز وجود دارد.
این مسئول اظهار داشت: در تمام محور‌های شمالی شاهد بارش باران به صورت پراکنده و در برخی نقاط به صورت سنگین هستیم و به رانندگان توصیه می‌شود که با رعایت قوانین راهنمای و رانندگی سفری ایمن داشته باشند.
جانشین پلیس راه فراجا یادآور شد: در حال حاضر در جاده چالوس شاهد ترافیک سنگین و پر حجم هستیم که با هدف کاهش باز ترافیکی از ساعاتی دیگر این محور یکطرفه خواهد شد.
وی اضافه کرد: در این بخش از سفر‌های نوروزی شاهد حضور پر تعداد خودرو‌ها در استان‌های شمالی، زیارتی و سیاحتی کشور هستیم.
محبی افزود: برخی از مسافران در حال بازگشت هستند و اکثر جاده‌ها به صورت رفت و برگشت دارای ترافیک پرحجم هستند.
جانشین پلیس راه فراجا خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت گنجایش محور‌های شمالی به رانندگان توصیه می‌شود که با صبر و حوصله بیشتری رانندگی کنند و در ساعاتی که در ترافیک هستند ضمن رعایت قوانین رانندگی از حرکت در شانه خاکی جاده خودداری کنند و در فواصل رانندگی استراحت داشته باشند تا منجر به حادثه در اثر خواب آلودگی نشوند.
محبی ادامه داد: بر اساس آمار میزان تصادفات جاده‌ای نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کمتر شده، اما فوت و جرح یک نفر هم زیاد است و متاسفانه روزانه شاهد حوادث منجر به فوت و جرح در جاده هستیم.
وی با تاکید بر ضرورت مدیریت زمان سفر خاطر نشان کرد: رانندگان زمانی را برای آغاز و یا خاتمه سفر انتخاب کنند که ساعات پیک ترافیک نباشد.
محبی ضمن گلایه از رانندگانی که مدیریت زمان سفر ندارند، یادآور شد: رانندگان برای لذت بیشتر از سفر بازگشت خود را به ساعات پایانی موکول می‌کنند که منجر به گرفتار شدن آنها در ترافیک ساعات پایانی شب می‌شود و ناچار می‌شوند ساعات بیشتری را در ترافیک سپری کنند.
باشگاه خبرنگاران جوان اجتماعی حوادث و انتظامی

http://www.Mazan-Online.ir/Fa/News/783317/جاده-چالوس-از-عصر-امروز-یکطرفه-می‌شود
بستن   چاپ