پیام مازند
آمار فوتی‌های کرونایی در مازندران به 10 تن رسید
جمعه 26 شهريور 1400 - 01:48:29
پیام مازند -

پیام مازند


به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، متاسفانه طی روزهای اخیر شاهد روند افزایشی موارد ابتلا بعد از روزهای کاهشی در استان هستیم که موجب افزایش بیماران بستری در روزهای آینده خواهد شد.
در کنار همه این موارد، ساده‌انگاری و عادی‌انگاری و همچنین دو رقمی ماندن فوتی‌های کرونایی در استان مازندران نگران‌کننده است.
دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت: طی 24 ساعت گذشته تعداد 82 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.
وی افزود: طی این مدت تعداد 109 نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون 563 نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد 120 نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.
*روز بدون فوتی کرونایی در بابل
دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر 174 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته 26 بیمار جدید بستری و 32 بیمار هم ترخیص شدند.
وی گفت: 29 بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد 108 بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به 737 نفر رسید.
براساس گزارش‌ها تعداد فوتی‌های امروز در مازندران به 10 تن رسیده است.
گفتنی است، تاکنون یک میلیون و 727 هزار و 274 دُز واکسن دانشگاه علوم پزشکی مازندران و 297 هزار و 120 دُز واکسن تاکنون توسط دانشگاه علوم پزشکی بابل در مناطق زیرپوشش تزریق شده است.
انتهای پیام/86034/ج

http://www.Mazan-Online.ir/fa/News/230380/آمار-فوتی‌های-کرونایی-در-مازندران-به-10-تن-رسید
بستن   چاپ