پیام مازند

آخرين مطالب

شهردار تهران:

قرن حاضر میخ آخر به تابوت استکبار جهانی است/رهبری یمن اوج مقاومت در مقابل استکبار گفتگو

قرن حاضر میخ آخر به تابوت استکبار جهانی است/رهبری یمن اوج مقاومت در مقابل استکبار
  بزرگنمايي:

پیام مازند - شهردار تهران گفت: ملت یمن 7 سال با ایستادگی خود پیام هایی را به دنیا مخابره کرده است و هر لحظه که اقدام جدیدی رخ می‌دهد ملت با بصیرت یمن دست پنهان را می بیند و از مادر و زاینده این جنایت نام می برد.

به گزارش خبرنگار شهر، علیرضا زاکانی در «دومین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین با موضوع یمن محور تحول و خودباوری» که امروز،سه شنبه دوم آذرماه، در سالن همایش های بین المللی اجلاس سران برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: آنچه که در 100 سال ملت ها را در بند کشید، استبداد و استکبار بود و این دو لبه قیچی کوشیدند با غارت امکانات ملت ها و هویت آنها آزادی و استقلال را از ملت ها بگیرند.
او بیان کرد: ده ها سال تلاش و کوشش استکبار برای حضور مستقیم در مستعمره ها و غارت امکانات کشورها از یک سو و از سوی دیگر حضور عناصر وابسته که غیرمستقیم به استکبار سرویس می دانند باعث شد ملت ها ضعیف و مستکبرین فربه و پرروتر و با اشتهای بیشتر تر در عرصه حاضر باشند.
شهردار تهران افزود: حضور مستکبرین در قرن 18 و 19 در کشورها چه به شکل مستقیم مانند هند و چه غیرمستقیم مانند دوران قاجار امکاناتی را فراهم کرد که حاصل آن جز کمک به اهداف نظام سلطه و از بین بردن ملت ها نبود.
زاکانی ادامه داد: بعد از به دست آوردن شناخت جدید از کشورها، نظام سلطه اهداف جدیدی را دنبال می کرد و حکومت هایی مانند پهلوی در ایران و سایر ایادی آن ها در کشورهای دیگر تلاش کردند تا آنچه مستکبران می خواستند با کم ترین بها برای آنها فراهم شود.
او بیان کرد: بعد از جنگ جهانی شرایط در منطقه به گونه ای پیش رفت که نظام‌سلطه توانست امکانات ملت ها را به یغما ببرد و اهداف خود را دنبال کند، اما کار به اینجا ختم نشد و در گام دیگر مسیرهایی را دنبال کردند که با الگو سازی و با تفکر غربی دل ملت ها را از آن خود کنند و در این میان مجموعه کشورهایی مانند امارات مسیری را طی کردند تا ملت ها را دنبال و همسوی خود کنند و برای رسیدن به این هدف در کنار کشوری مانند عربستان از هم پیشی می گرفتند.
شهردار تهران افزود: شرایط در منطقه اما با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و شعار استقلال و آزادی تغییر کرد و انقلاب، معنویت و پیشرفت را به معنی کامل به مردم هدیه داد. در واقع، 3 ویژگی با انقلاب اسلامی مشخص شد که قدرت اول آن دین بود که هرجا به دین و اعتقادات توجه شد حتما پیروزی حادث می شود.
او بیان کرد: قدرت دوم مردم بود؛انقلاب اسلامی نشان داد هرجا مردم باشند صحنه از پیش تعیین تکلیف می شود و آن دست مشخص که با تقدیر الهی به تغییر صحنه می پرداخت ، همان مردم در صحنه و فداکار هستند و در انقلاب این قدرت روشن شد. قدرت سوم هم قدرت رهبری دینی بود؛ آنجا که بین دین و ملت بر مدار رهبری، پیوستگی جداناپذیری شکل می گرفت و در صحنه های آسان و دشوار این پیوستگی متجلی می شد.
انقلاب اسلامی امید را در دل ملت ها زنده کرد
زاکانی ادامه داد:این قدرت 3 گانه برای مردم جذاب بود و عرصه جدید در جهان شکل گرفت و دیری نپایید که شرایط منطقه را تغییر داد.
او بیان کرد: امریکا که پرچم دار غارت جهان بود به همراه شوری پس از جنگ جهانی، جنگ سرد را آغاز کردند و در سال 1991 شوری از هم فرو پاشید و با اعلام نظم نوین جهانی از سوی بوش پدر و فروپاشی شوروی همه به این نتیجه رسیدند که راهی جز تسلیم در مقابل امریکا ندارند. اما انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی امیدی را در دل مقاومت ملت ها زنده کرد و راه دومی را به روی جامعه بشری گشود به طوری که از سال 1991 تا سال 2010 امریکا هرچه کوشید قدرت خود را به منطقه وارد کند،موفق نشد.
زاکانی ادامه داد: زمانی که حادثه برج های دوقلو در امریکا رقم خورد حمله امریکا آغاز شد. نقشه راه آنها یک خاورمیانه بزرگ و نوین بود که همه کشورها تحت تاثیر و تعقیب نظام غربی قرار بگیرند و غربی شوند که این تلاش ها برای آنها ناکامی به دنبال داشت. البته، حمله به لبنان و شکست در مقابل این کشور در جنگ 33 روزه شرایط جدیدی را رقم زد.
او بیان کرد: در آن زمان کشورهای عراق، سوریه، لبنان و ایران مورد توجه بود که جنگ لبنان شرایط را عوض کرد. تلاش دیگر آنها تثبیت غده سرطانی اسراییل بود که شکست آنها در غزه باز هم موجب شکل گیری شرایط جدید شد.
شهردار تهران افزود: ملت مقاومت شرایطی را تجربه می کرد که کام دشمنان را تلخ کرد و در سال 2010 مستکبرین به این جمع بندی رسیدند که جنگ فرقه ای را در شمال و غرب آسیا شکل دهند تا به اهداف خود برسند و مسیری را دنبال کنند که ماحصل آن جز تل خاکستری نباشد. به همین دلیل، رییس جمهور وقت امریکا، اوباما امکانات خود را برای مهار چین و حرکت به سمت روسیه سوق داد که ابتدا توفیقاتی کسب شد اما پیام انقلاب اسلامی کمر آنها را شکست.
زاکانی ادامه داد:این همان نقش ایمان و هویت بود، با این حال، مستکبرین دست به خطای راهبردی زدند و تلاش کردند کشور یمن این نقطه سرنوشت ساز که از عظمت و افتخار در اسلام بهره مند است و ویژگی آخر الزمانی دارد را مورد امتحان قرار بدهند و امکانات و هویت یمن را با سرپنجه های مستقیم امریکا مانند عربستان و تلاش رژیم صیهونیستی و امارات با یک حرکت جدید مد نظر قرار دهند. بنابراین، 7 سال است که ملت با هویت یمن با دست خالی در مقابل استکبار در حال جنگ است و 7 سال با ایستادگی خود پیام هایی را به دنیا مخابره کرده و هر لحظه که اقدام جدیدی رخ می‌دهد ملت با بصیرت یمن دست پنهان را می بیند و از مادر و زاینده این جنایت نام می برد.
رهبری ملت یمن نشان از اوج مقاومت در برابر استکبار دارد
شهردار تهران افزود: عربستان لکه ننگی بر پهنه سرزمین های اسلامی است به ویژه در مکان های شریفی که آنها غصب کردند. این هفت سال هم نشان داد ملت یمن از اوج بصیرت، ایمان و خودباوری برخوردار و بهره مند است. رهبری ملت یمن نشان از اوج مقاومت در مقابل استکبار دارد و هیچ کس فکر نمی کرد 7 سال پیش که به یمن تهاجم شد ملت یمن مقاومت کند و کشوری مانند عربستان و رژیم صهیونیستی صحنه را خالی کنند.
او بیان کرد: اقدام اخیر در حمله 14 پهباد موجب سقوط و نزول ارزش ارامکوی عربستان در بورس شد و تلاش کردند تا باب المندب را برای خود کنند تا نجات پیدا کنند اما امروز راهی در این مسیر برای دشمنان وجود ندارد و به التماس افتادند.
شهردار تهران افزود: می خواهم به تعبیر رهبر عزیزتر از جانمان به عربستانی ها اشاره کنم که بیان کردند آن ها خطای راهبردی در مقابل یمن دارند، اما آنها گوششان سنگین تر از این بود که این توصیه را بشنوند و یمن بعد از 7 سال مقاومت در آستانه پیروزی قرار گرفته است.
زاکانی ادامه داد: ما این انسجام ملت یمن را به مردم یمن تبریک می گوییم و به این ملت افتخار می کنیم چراکه مقاومت در اوج سختی شکل گرفت و این افتخار انقلاب اسلامی در همه عرصه هاست و به تعبیر رهبرمان این قرن، قرن پیروزی بر استبداد است و میخ آخر بر تابوت سلطه زده می شود.
او بیان کرد: این افتخار را به ملت ها تبریک می گویم به ویژه به ملت یمن و رهبر پر افتخار آن. امیدوارم این افتخار تشدید شود و در کوتاه ترین زمان اهدافی را که رژیم صهیونیستی، عربستان و امارات دنبال می کنند کم تر شود و شاهد بسته شدن پرونده این جنایات باشیم.
شهردار تهران با بیان اینکه نمی شود در چنین مجلسی حاضر بود و از سید شهدای مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی یاد نکرد، گفت: در دنیایی که زر و زیور چشم همه را ربوده بود این رادمرد با بندگی به درگاه الهی، درایت، شجاعت و با استواری پا به عرضه نبرد گذاشت و امریکا نیز راهی ندارد جز اینکه بار خود را ببندد و گور خود را از منطقه گم کند، لذا با همه وجود به پیشگاه امام راحل، حاج قاسم، محور مقاومت و رزمندگان آن در کشورهای اسلامی به ویژه ملت رشید یمن که یکپارچه شجاعت به خرج داد، درود می فرستیم.

لینک کوتاه:
https://www.payamemazand.ir/Fa/News/243349/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

برگزاری نخستین یادواره بزرگداشت علمای دهستان «پشتکوه» ساری

پیام تسلیت وزیر فرهنگ در پی درگذشت آیت الله عباسعلی صادقی خرم آبادی

مازندران روی موج آبی کرونایی/19 شهرستان آبی شدند

لیگ برتر فوتسال کشور | برد کلاردشتی‌ها در روز شکست ساروی‌ها

دختران اصفهان فاتح رقابتهای ووشو قهرمانی کشور

دختران اصفهان فاتح رقابت‌های ووشو قهرمانی کشور

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در لرستان به 196 هزارو 64 نفر

در پی درگذشت آیت الله صادقی سه روز عزای عمومی در لرستان اعلام شد

تهران قهرمان مسابقات موتور ریس کشور شد

بستری بودن 352 مازندرانی در مراکز درمانی براثر کرونا

مازندران آبی پوش باقی ماند

هشت مصدوم در حادثه رانندگی بابل

شهدای بابلسر با وجود برتری به بم باخت

زندی بتن و شهروند در جایگاه دهم و سیزدهم نیم فصل لیگ برتر

برنامه جدید واکسیناسیون در بابل اعلام شد

پایان تور ایرانی تنیس روی میز دختران کشور در رامسر

برگزاری مراسم وداع با آیت‌الله «صادقی» در حوزه علمیه خرم‌آباد

خط 63 کیلوولت میامی- عباس‌آباد احداث می‌شود

اعلام سه روز عزای عمومی در لرستان در پی رحلت آیت الله صادقی

مرگ متهم، پرونده جنایی را پیچیده‌تر کرد

پرسپولیس در مین/ هت تریک در 1400/ دربی 97، بی پول، بی کاپیتان، بی هوادار/ فتح بام ایران با صدر نشینی/ شکارچی شنبه

پیمان پولی دوجانبه؛ راهکار عبور از تحریم بانکی

5 نکته کلیدی برای عکاسی با موبایل در شب

جلوگیری از تردد خودروهای بدون زنجیرچرخ در محورهای کوهستانی

روند مذاکرات فرسایشی نشود/ توجه به مطالبات زمین مانده معلولان

امتیاز ارزشمند نوشهری‌ها از سرزمین بادگیر‌ها

نجات کودک معلول در تراس یک منزل مسکونی در خرم آباد

ردپای اینشتین در 3 اختراع مدرن امروزی

بارش 50 سانتی متری برف در دونا/ راهها برفی و باز است

بارش برف و باران در محور‌های هراز و فیروزکوه

برگزاری اجلاس اورژانس در اردوگاه راهیان نور/وزارت بهداشت درحوزه راهیان نور درکنار سایر نهادهاست

آخرین وضعیت جاده‌های کشور/جاده چالوس مسدود شد

جاده چالوس باز شد

صندوق بین‌المللی پول در مورد سقوط اقتصادی کشورهای فقیر هشدار داد

گام بلند مازندران در صادرات کالا

جاده چالوس باز است

جاده چالوس بازگشایی شد

محور کرج-چالوس بازگشایی شد

بهترین تبلیغ دین، رساندن زیبایی کلام ائمه است

رونالدو: همه پول من در وایادولید است

آیت‌الله صادقی به ملکوت اعلی پیوست

آیت الله «عباسعلی صادقی» به ملکوت اعلی پیوست

آیت‌الله عباسعلی صادقی خرم آبادی درگذشت

آیت‌الله «عباس‌علی صادقی» از روحانیون مبارز انقلاب درگذشت

تردد در همه محورهای مازندران برقرار است/یخبندان امشب در محورهای مازندران

آیت‌الله خرم‌آبادی درگذشت

باید با مدل‌های تلفیقی و مدل‌های ترکیبی از بازار پول و سرمایه نیازهای صنعت پتروشیمی را برآورده کنیم

برپایی نمایشگاه توانمند سازی معلولان در بوستان ولایت ساری

تایید 2 کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مازندران/واحدهای صنعتی و بومی عاری از آنفلوآنزا

تردد در جاده کرج - چالوس به حالت عادی بازگشت