پیام مازند

آخرين مطالب

برگزاری چهارمین جشنواره اجرای برتر مازندران در بابل فرهنگي

برگزاری چهارمین جشنواره اجرای برتر مازندران در بابل
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ایسنا/مازندران مدیر موسسه فرهنگی و هنری آفتاب شمال بابل از برگزاری چهارمین جشنواره اجرای برتر مازندران در این شهرستان خبر داد.

فاطمه رستمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: هنر می‌تواند بر شیوه‌های زندگی اجتماعی، اعتقادات مذهبی، باورهای اخلاقی، آداب و رسوم، سیاست‌های حاکم بر جامعه و در کل فرهنگ معنوی جامعه اثرگذار باشد و اثر بسزایی بر ارتقاء سطح کیفی و در رشد فکری، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی جامعه دارد.
وی با اشاره به اینکه اجرا برنامه مهارت‌های شهروندی و خانواده از جمله اقدامات فرهنگی و هنری این موسسه است، افزود: این موسسه در سال 1385بعنوان موسسه چندمنظوره فرهنگی و هنری اخذ مجوز کرد.
مدیر موسسه فرهنگی و هنری آفتاب شمال بابل برگزاری همایشها، نمایشگاهها،مساابقات،برگزاری کلاسهای مختلف در شاخه های مختلف آموزشی، هنرهای دستی، هنرهای نمایشی، کلاسهای فن بیان، موسیقی،جشنواره و جنگ را از جمله اقدامات فرهنگی این موسسه برشمرد.
رستمی یادآور شد: برگزاری همایش استانی سه هزار نفری در دانشگاه آزاد اسلامی بابل با حضورعموهای فیتیله در سال 93، برگزاری همایش روانشناسی "پدرخوبی برای دخترت باش" و همایش "چرا ازدواج کردی "و همچنین برگزاری سه جنگ شادی را عملکرد این موسسه است.

پیام مازند


مدیر موسسه فرهنگی و هنری آفتاب شمال بابل با اشاره به اینکه تمام فعالیت جمعی و کلاسهای آموزشی این موسسه با شیوع کرونا مختل شد، خاطرنشان کرد: با اجرا طرح واکسینه شدن جامعه فعالیت مجدد این موسسه با رعایت کامل پروتکل بهداشتی آغاز شد.
وی با بیان اینکه این جشنواره برای نخستین بار در مازندران در سه دوره شامل بخشهای فن بیان، دوبله و سخنوری برگزار شد تصریح کرد: نخستین دوره این جشنواره در سال 95 با حضور داوران مطرح کشوری آقایان هرمز شجاعی مهر، علیرضا عسکریان، امین علیجانی و عظیمه عظیمی برگزار شد که از 95 هنرجو شرکت کننده سه نفر در رده کودکان و سه نفر در رده بزرگسالان انتخاب شدند.
رستمی اظهارکرد: در سال 96 با حضور داوران آقایان ایمانی، هرمز شجاعی مهر،علیرضا عسکریان ،امین علیجانی و خانم عظیمه عظیمی با حضور 86 هنرجو برگزار شد.
وی افزود: سومین دوره جشنواره در سال 97 با داوری آقایان هرمز شجاعی مهر،رحمانی،عسکریان،حسینیان، طالبی و علیجانی با حضور 86 هنرجو برگزار شد.
رستمی با اشاره به اینکه امسال چهارمین دوره آن به مناسبت دهه فجر با مجوز اداره کل فرهنگ وارشاد مازندران وبا همکاری اداره فرهنگ وارشاد بابل به ریاست آقای محمدی فیزوزجایی و با تلاش دلسوزانه ایشان برگزار می شود گفت: مهلت ثبت نام برای شرکت در این جشنواره از تاریخ 10 تا 25 آذر ماه است که بعد از داوری توسط داوران ملی جشنواره مرحله نهایی و فینال آن 22 بهمن ماه برگزار می شود.

پیام مازند


مدیر موسسه فرهنگی و هنری آفتاب شمال بابل با اعلام این خبر که امسال بخش ویژه اجرا مازندرانی و دوبله نیز به این جشنواره گنجانده شد، خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان مرحله اول جشنواره باید آثار خود را به شکل ویدئو 3 دقیقه ای در سه بخش جداگانه گویندگی، اجرا(مجری گری) و دوبله جهت داوری مجزا به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
این مسئوول یادآور شد: همه شرکت کنندگان در این جشنواره می توانند از کارگاه آموزشی داوران ملی استفاده کنند و با دریافت بلیط رایگان در فینال جشنواره شرکت کنند.
وی ادامه داد: در بخش دوبله نیز علاقمندان می توانند با شماره تلفن 01132323601 و 09116896477 تماس بگیرند و برای شرکت در جشنواره اعلام آمادگی نموده تا برشی از فیلم مورد نظر جشنواره برای آنها ارسال و آنها بعد اجرا، فیلم خود را برای ما ارسال کنند.
رستمی این جشنواره را فرصت مناسبی برای معرفی استعدادهای درخشان در این حوزه ها برشمرد و گفت: از متولیان هنر مازندران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران و بابل، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و بابل، مسئولان استانی و شهرستانی و بخصوص تهیه کنندگان، کارگردان وچهره های هنری صدا و سیما برای حضور در جشنواره و معرفی مستقیم این استعدادها دعوت می شود.
وی همچنین از دبیرچهارمین جشنواره اجرا برتر آقای علیرضا طالبی از تلاش و زحمات وی تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد با حضور این عزیزان جشنواره خوبی را شاهد باشیم و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در موسسه آفتاب شمال واقع در بابل خیابان شریعتی، معلم 9، ثبت نام کنند.
جشنواره اجرا برتر گامی موثر درایجاد اعتماد بنفس و تقویت حس خودباوری در نسل جوان

پیام مازند


رئیس اداره فرهنگ وارشاد بابل نیز اظهار کرد: دلسوزان بر این نکته تاکید دارند که ظرفیت های فرهنگی و هنری هرگاه در کنار هر کار و فعالیت قرار بگیرد قطعا منشا خیر و برکت خواهد شد زیرا پیوند با فرهنگ و هنر، علاوه بر تاثیر گذاری ژرف، جاودانگی و مانایی را به همراه خواهد داشت و این فرصت ارزشمندی را برای جامعه فراهم می کند.
محمدی فیروزجایی با اشاره به اینکه رویه کاری در فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که از ظرفیت های فعالان و علاقمندان به کارهای فرهنگی و هنری در قالب تشکل های حرفه ای استفاده شود، افزود: به سبب گستردگی حوزه های کاری فرهنگ و هنر و رسانه، تخصصی بودن فعالیت ها و تنوع خدمات، بیش از گذشته نیازمند حضور میدانی و فعالیت هنرمندان متعهد در قالب تشکل های رسمی دارای مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم که ظرفیت های مطلوبی برای ارائه خدمات تخصصی فرهنگی و هنری در جامعه فراهم می آورند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل با اشاره به اهمیت تربیت مجریان توانمند و مدیرانی که توانایی مدیریت صحنه اجراهای بزرگ را در عرصه های فرهنگی و اجتماعی داشته باشند افزود: بخش مدیریت صحنه، نیازمند حضور مجریان حرفه ای است تا فضای برنامه و افکار عمومی را منطبق با ارزشهای فرهنگی مدیریت کنند که خوشبختانه به این مساله مهم در چند سال اخیر توجه خاص شده است و یکی از اقدامات نو و ابتکاری که بابل میزبان آن خواهد بود برپایی چهارمین دوره جشنواره استانی " اجرای برتر" با موافقت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، توسط موسسه فرهنگی آفتاب شمال به عنوان یکی از مراکز پیشرو در این زمینه خواهد بود.
این مسئول با قدردانی از تلاش های مدیریت، اساتید و مربیان این مرکز ادامه داد: موسسه فرهنگی آفتاب شمال در این زمینه فعالیت های خوبی را داشته است و تاکنون سه دوره جشنواره را در سالهای قبل برگزار کرده که به جهت شیوع بیماری کرونا، برگزاری دوره چهارم آن تاکنون به تعویق افتاده بود و با توجه به واکسیناسیون سراسری و مدیریت هوشمند بیماری کرونا، امکان برگزاری آن فراهم شد که جا دارد از عنایت همه مسئولان شهرستان و استان، بویژه مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بابت موافقت با اجرای دوره چهارم جشنواره تقدیر شود.
وی، ضمن تشکر از همراهی اصحاب محترم خبر و رسانه گفت: در جلسه ای که با مدیریت موسسه بوده تاکید شده است که با توجه به استقبال و مشارکت کودکان، نوجوانان و جوانان، خروجی کار به نحوی تعریف گردد که منجر به ایجاد اعتماد بنفس و تقویت حس خودباوری در این عزیزان برای بروز استعدادها و توانایی هایی بالقوه در آینده شود.
محمدی فیروزجایی در پایان خاطرنشان کرد: این جشنواره در چهار بخش اجرا، گویندگی، دوبله و اجرا زبان مازندرانی در حال اجراست که آیین اختتامیه همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور داوران مطرح استانی کشوری برگزار می گردد که در روز جشنواره از ظرفیت حضور اساتید و داوران برای برپایی کارگاههای آموزشی و تخصصی استفاده خواهد شد.
انتهای پیام

لینک کوتاه:
https://www.payamemazand.ir/Fa/News/248905/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

توجه به تبلیغ نوین در عرصه کنونی جنگ نرم ضروری است

توقیف ادوات برداشت کنندگان غیر مجاز شن و ماسه

وضعیت مناسب خزر برای فعالیت‌های دریایی

صید 10 هزار تن ماهی کیلکا در مازندران

مرگ 2 مازندرانی بر اثر گاز گرفتگی

کدام استان ها برف و باران می بارد؟

در مراسم گرامیداشت روز زن در کردستان عنوان شد: سرمشق قرار دادن حضرت زهرا (س) در زندگی زنان امروز، آنان را در برابر آسیب‌های اجتماعی مصون می دارد

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی تهران: زنان نقش مهمی در جامعه و اقتصاد کشور ایفا می کنند

زنگ خطر شیوع "امیکرون" در مازندران به صدا درآمد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: شرایط «به زیستن» باید برای سالمندان فراهم شود

قالیباف سالروز حماسه 6 بهمن شهر هزارسنگر را تبریک گفت

استاندار مازندران: حماسه ششم بهمن آمل سندی بر وفاداری ملت به آرمان‌های انقلاب است

محموله جدید واکسن آسترازنکا وارد تهران شد

افزودن چندین ردیف به لایحه بودجه شهرداری تهران برای برقی‌سازی وسایل نقلیه

بازدید شهردار منطقه ٧ از کارگاه‌های خطوط ٣ و 6 مترو

بهره‌مندی بیش از 700 شهروند منطقه 19 از خدمات رایگان مشاوره روانشناسی

شناسایی نقاط آبگیر در منطقه 2

رایزنی برای پرداخت تسهیلات بانکی به شرط پرداخت عوارض شهری/احصاء لیست بدهکاران دانه درشت عوارض

گرمخانه بانوان در منطقه 22 پذیرای افراد بی‌سرپناه است

بازگشت رنگ قرمز به نقشه کرونایی کشور

افزایش عجیب صادرات ماهیان سردآبی از مازندران

حریق 9 خودرو و مصدومیت 8 نفر به دلیل آتش‌سوزی گسترده در خیابان پاسدار گمنام

رنگ کرونایی چهار شهر مازندران در کمتر از 48 ساعت زرد شد

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه بوستان گفتگو

صبا؛ پیام رسان هنر نیاکان

جامعه دانشگاهی بدنبال محصول فناورانه در حوزه صنعت و کشاورزی باشند

تلاش مسئولان کشتی مازندران برای برگزاری جام‌های بین‌المللی

شهرداری توزیع عادلانه خدمت و کرامت را مدنظر داشته باشد

کولاک در انتظار البرز/خطر ریزش سنگ‌ و بهمن در جاده کرج_چالوس

سرپرست جدید مخابرات مازندران معرفی شد

اختتامیه جشنواره شعر آیینی در دانشگاه پیام نور کرمان

همایش بین الملی حماسه ششم بهمن آمل| بهاری شدن زمستان سال 60

مقاومت آمل مقاومت خرمشهر را در پی داشت

همایش بین‌المللی چهلمین سالروز حماسه مردم آمل برگزار شد

مقاومت مردم آمل در ششم بهمن برگرفته از مقاومت کربلا بود

استکبار جهانی بداند ما به هیچ وجه دست از مبارزه با کفر برنمی‌داریم

اصول نگهداری گیاه آپارتمانی شمعی

حماسه 6 بهمن نشان بصیرت مردم آمل است

همایش بین المللی حماسه 6 بهمن در آمل آغاز شد

از تکدی‌گری مدرن در آرامستان‌ها تا متکدیانی که نرخ تعیین می‌کنند/ 400 هزار تومان کاسبی فقط در 5 دقیقه!

قیمت بیت کوین امروز 5 بهمن‌ماه 1400+ جدول قیمت ارزهای دیجیتال

اردوگاه‌ ماده 42 در استان فارس راه‌اندازی شود/فارس نیازمند 3 دستگاه ایکس ری برای گلوگاه‌ها

رزرو هتل نوشهر با ارزان ترین قیمت، فلای تودی

تحصیل 28 هزار دانش‌آموز در مناطق محروم مازندران

شیشه‌های کنترل‌کننده انرژی برای صنعت ساختمان تولید شد

رکورد 10ساله جوجه‌ریزی در مرغداری‌های مازندران شکسته شد/ شناسایی 485 مورد تخلف تعطیلی خودسرانه نانوایی‌ها

«تغییر اقلیم» در مازندران تهدیدی جدی است/ روزهای یخبندان هر سال کمتر از پارسال!

جلسه طرح اصلاح و کارآمدسازی نظام یارانه ای کشاورزی در بهشهر

فعالیت 735 هزار واحد دامی در ساری/ تولید سالانه 6500 تنی گوشت قرمز

برگزاری جام‌های بین‌المللی موحد و حبیبی در مازندران