پیام مازند

آخرين مطالب

جزئیات جدید از ماجرای پادگان 07/ پیمانکار: من پول نقد می‌خواهم! اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: جلسه بررسی وضعیت پادگان 07 خرم آباد به میزبانی لشکر 84 پیاده لرستان و با حضور امیر خوشکنار فرمانده لشکر 84 لرستان، پیمانکار ارتش، شهردار خرم آباد، عضو حقوقی شورای شهر و همچنین مدیرکل دفتر فنی استانداری لرستان برگزار شد.
تشریح وضعیت پادگان 07
امیر مراد خوشکنار فرمانده لشکر 84 پیاده لرستان در این جلسه در سخنانی با بیان اینکه طرح شهری پادگان 07 خرم آباد در سال 92 تهیه شد و به تصویب شهرداری، کمیته فنی راه و شهرسازی و کمیسیون ماده پنج استان رسید اظهار داشت: در سال 94 این طرح به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی کشور رسید و برای اجرا به لشکر و ادارات متولی در استان ابلاغ شد.
وی با بیان اینکه در مجموعه پادگان 07، 241 قطعه زمین با کاربری‌های فرهنگی، آموزشی، فضای سبز، معابر، مسکونی، تجاری و… دارد عنوان کرد: پادگان 07، در مجموع 15 هکتار است، از این میزان هفت هکتار به عنوان فضای سبز و اماکن تفریحی و هنری در نظر گرفته شده و در اختیار شهرداری قرار گرفته شده است، هفت هکتار مابقی هم سرانه‌های عمومی است و به تعداد 212 قطعه مسکونی و تجاری در نظر گرفته شده است، 158 قطعه مسکونی، 54 قطعه تجاری است.

پیام مازند

فرمانده لشکر 84 پیاده لرستان بیان داشت: از مجموع 54 قطعه، 20 قطعه سهم شهرداری در نظر گرفته شده که 14 مورد از آنها مسکونی و شش مورد نیز تجاری است.
115 قطعه زمین در اختیار پیمانکار است
امیر خوشکنار در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در نیروی زمینی برای تأمین مسکن کارکنان از سال 97 ساخت 23 هزار واحد مسکونی شروع شد گفت: قسمتی از پشتوانه مالی این 23 هزار واحد مسکونی، زمین‌هایی بوده که در راستای قانون خروج پادگان‌ها به فروش گذشته شده بود.
وی افزود: در این راستا زمین در شهرهایی مانند خرم آباد، کرمانشاه، همدان، تبریز، مشهد، شیراز، تهران و… به عنوان تهاتر در نظر گرفته شد، 256 واحد توسط پیمانکار نیروی زمینی در بیرجند ساخته شده و قسمتی از سرمایه مربوط به ساخت همین واحدها از زمین پادگان 07 خرم آباد در نظر گرفته شد، با توجه به پیشرفت فیزیکی و ارزش زمین که بر اساس نظر کارشناسان خبره ارتش و محلی، قیمت گذاری شده، تعدادی از زمین‌ها با توجه به هزینه و پیشرفت فیزیکی در هر مرحله در اختیار پیمانکار قرار داده می‌شود، پیمانکار از محل فروش این زمین‌ها، سایر ساختمان‌ها و واحدهایی را که باید تکمیل کند، تکمیل می‌کند.

پیام مازند

فرمانده لشکر 84 پیاده لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز تعدادی از قطعات همین زمین‌های پادگان 07، آزاد سازی شده و در اختیار پیمانکار است بیان داشت: حدود 115 قطعه از این زمین‌ها به صورت تهاتری در اختیار پیمانکار است، تمام قطعات بر اساس تشریفات خاص قانونی واگذار شده است.
ارتش در خدمت و کمک به مردم همیشه پیش قدم است
امیر خوشکنار با تاکید بر اینکه 77 قطعه نیز از قطعات مسکونی فعلاً در اختیار ارتش است، همچنین 11 قطعه فرهنگی و هنری و 10 قطعه متفرقه دیگر نیز در این مجموعه قرار دارد بیان داشت: ارزش ریالی اینها کاملاً مشخص است، نیروی زمینی برای این 77 قطعه تصمیم گیری خواهد کرد.
وی با اشاره به درخواست اعضای شورای شهر، شهردار، استاندار و معاون عمرانی استاندار در رابطه با دعوت از پیمانکار گفت: ما این امر را انجام دادیم، روز گذشته قرار بود جلسه را برگزار کنیم، اما به دلیل اینکه شهردار در تهران جلسه‌ای داشتند، جلسه را برای امروز هماهنگ کردیم.
فرمانده لشکر 84 پیاده لرستان با بیان اینکه مردم در آینده نزدیک از امکانات این مجموعه استفاده خواهند کرد، گفت: شروع این کار موجب رونق اقتصادی در استان می‌شود، 158 قطعه مسکونی برای این شهر است، فضای سبزی که ایجاد می‌شود موجب شور و نشاط در سطح شهر خواهد شد، معابر دسترسی موجب رفع گره‌های ترافیکی خیابان انقلاب می‌شود، 58 قطعه تجاری نیز موجب اشتغال آفرینی در شهر می‌شود.

پیام مازند

امیر خوشکنار با تاکید بر اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره در راستای خدمت و کمک به مردم پیش قدم بوده است، در آزاد سازی حریم فلک الافلاک، تعریض جاده سراب یاس، صدور 300 سند در کوی ارتش بدون هیچ گونه اخذ هزینه و… از جمله همکاری‌های ارتش در لرستان بوده است.
پروژه با قوت در حال اجرا است
محمد خوشنام پیمانکار ارتش نیز در این جلسه با بیان اینکه شرکت ما به عنوان پیمانکار ارتش، چند کار برای ارتش انجام داده و در مناقصات مختلف شرکت می‌کنیم، گفت: در بعضی از مناقصات به ازای وجه، در قالب تهاتر املاک ارتش در شهرهای مختلف معوض داده می‌شود.
وی با بیان اینکه مناقصه به صورت عمومی برگزار و پیمانکاران می‌توانند در آن شرکت کنند، گفت: ما به عنوان پیمانکار در مناقصه پروژه ارتش در بیرجند شرکت کردیم، در آبان ماه سال گذشته در مناقصه برنده شدیم که منجر به عقد قرارداد شد، ارتش برای اجرای پروژه در بیرجند، قطعاتی از زمین‌های خود در تبریز و خرم آباد را در نظر گرفت.
پیمانکار ارتش با تاکید بر اینکه پروژه با قوت در حال اجرا است، فرمانده نیروی زمینی، پروژه‌های تهاتری را به مرتب رصد می‌کنند و ما به ایشان گزارش کار می‌دهیم افزود: کار عمرانی نیازمند منابع است، ما در تبریز مشکلی برای فروش زمین نداشتیم اما در خرم آباد با توجه به صحبت‌هایی که در فضای مجازی طی یک تا دو ماه گذشته پیش آمد، دچار مشکل شدیم.

پیام مازند

خوشنام تاکید کرد: در رابطه از مدیران استان گله داریم، ما از این بابت متضرر شده ایم، قیمت مصالح از یک ماه پیش تا کنون بسیار متفاوت شده است، هر روز که دیرتر منابع را اخذ کنیم، هم از اجرای پروژه عقب می‌مانیم و هم از بابت مالی متضرر می‌شویم.
اخذ سند تک برگ برای زمین‌ها
وی با اشاره به اینکه پروژه‌های ارتش که تهاتری واگذار می‌شود، من ملزم هستم که تا دو سال دیگر که پروژه را تمام می‌کنم با همان قیمت سال گذشته آن را اجرا کنم عنوان کرد: از طرف دیگر باید از زمینی که در اختیار من قرار گرفته استفاده کنم، باید برای زمین‌هایی که در اختیار دارم ارزش ایجاد کنم تا از بابت این ارزش، منابع مالی تحصیل کنم و پروژه را با قوت پیش ببرم.
من خیلی تعجب کردم که مدیران ارشد استان اعلام کردند که کار هنوز به اتمام نرسیده و قابلیت تغییر و تحول دارد پیمانکار ارتش با بیان اینکه کاری که ارتش انجام می‌دهد بر اساس قانون است و در خرم آباد نیز این گونه بوده است، گفت: طرحی تهیه شده و در کمیسیون ماده پنج استان و شورای عالی معماری شهرسازی در سال 94 تأیید شده است، سندهای تفکیکی عرصه اخذ شده، تعداد قطعات مسکونی، تجاری و… دارای سند تک برگ هستند.
خوشنام با بیان اینکه من خیلی تعجب کردم که مدیران ارشد استان اعلام کردند که کار هنوز به اتمام نرسیده و قابلیت تغییر و تحول دارد، این امر برای من جای سوال و تعجب بود بیان داشت: من به عنوان پیمانکار ارتش مالک 115 قطعه زمین هستم و به مرور در حال گرفتن سند مالکیت برای فروش آنها هستم، همه بحث از خرید زمین‌ها می‌کردند اما هیچکس با من به عنوان عمده مالک در اراضی ارتش صحبتی نکرد.

پیام مازند

وی با اشاره به اینکه از وضعیت به وجود آمده چند بار خدمت امیر خوشکنار گلایه کردم، وقتی نتوانم زمین‌ها را بفروشم، ضرر می‌کنم گفت: به فرمانده نیروی زمینی نیز اعلام کرده ام که با این وضعیت نمی‌توانم کار را پیش ببرم و به تعهدات خود عمل کنم.
پیمانکار: من پول نقد می‌خواهم
پیمانکار ارتش با تاکید بر اینکه بنده مالک 115 قطعه از اراضی ارتش هستم، با توجه به صورت وضعیت، 21 قطعه از آنها دو ماه پیش آزاد شده است، حدود 30 قطعه دیگر طی این هفته بر اساس صورت وضعیت آزاد می‌شود گفت: اگر شهردار خریدار است من آمادگی دارم که املاک را بفروشم، الان می‌توانم این املاک را به هر کسی بفروشم، با افراد حقیقی و حقوقی در این رابطه نیز صحبت کرده ام، به احترام برگزاری این جلسه من دست نگه داشته ام و هیچ مبایه نامه‌ای را امضا نکرده ام که بعداً گلایه از من نباشد.
من آمادگی دارم قطعات زمین را برابر با قیمت روز و حتی پنج تا 10 درصد ارزان‌تر بفروشم، منتها من پول نقد می‌خواهم خوشنام تاکید کرد: من آمادگی دارم قطعات زمین را برابر با قیمت روز و حتی پنج تا 10 درصد ارزان‌تر بفروشم، منتها من پول نقد می‌خواهم، چون در حال کار عمرانی هستم، نمی‌توانم زمین تهاتری را دوباره با زمین تهاتر کنم، نمی‌توانم بدون منابع و بر اساس قول، زمین را در اختیار شهرداری یا هر ارگان دیگری قرار دهم.
وی بیان داشت: برآورد قیمتی ما برای 21 قطعه زمین به میزان هزار و 550 متر مربع مسکونی و هزار و 100 متر مربع تجاری، 85 تا 90 میلیارد تومان است.

پیام مازند

درخواست مهلت شهردار از پیمانکار
سعید فتوحی شهردار خرم آباد نیز در این جلسه در سخنانی با بیان اینکه آیندگان در مورد ما در این رابطه قضاوت می‌کنند اظهار داشت: در این راستا برای نگهداری از 11 بنای میراث فرهنگی در این مجموعه ما ورود پیدا کردیم.
وی با بیان اینکه این امر به یک مطالبه برای مردم تبدیل شده است، این مجموعه 15 هکتار است و یک سایت تاریخی، گردشگری، تفریحی و… می‌تواند باشد ادامه داد: در این رابطه توافقی صورت گیرد و نگذاریم این 15 هکتار از شهر برود.
شهرداری هر چه ملک دارد را با اجازه اعضای شورا می‌فروشد و در این رابطه پای کار است شهردار خرم آباد با بیان اینکه الان مجموعه نگهداری نمی‌شود و ساختمان‌ها در معرض تخریب هستند گفت: میراث فرهنگی باید ورود پیدا کند، مالکیت نیز بد عهده ارتش است، بنیه مالی شهرداری ضعیف است، وظیفه اصلی بر عهده میراث فرهنگی بود که ورود پیدا کند.
فتوحی با با بیان اینکه با همه این اوصاف شهرداری چند ملک برای واگذاری و تهاتر با پیمانکار ارتش دارد، گفت: این موضوع به یک مطالبه مردمی تبدیل شده است، همه ما در این رابطه مسئولیت داریم، انتظار این است که پیمانکار و ارتش با مردم خرم آباد راه بیایند.
وی با اشاره به ظرفیت‌های خرم آباد در حوزه گردشگری گفت: شهرداری هر چه ملک دارد را با اجازه اعضای شورا می‌فروشد و در این رابطه پای کار است، تا جایی که توانستیم تأمین می‌کنیم، بقیه آن را از طریق استانداری، وزارت میراث فرهنگی و… پیگیری می‌کنیم.
شهردار خرم آباد بیان داشت: این امر به مطالبه جدی مردم تبدیل شده است، حاضر هستیم هر گونه همکاری را هم با پیمانکار ارتش برای سرمایه گذاری در شهر خرم آباد داشته باشیم، پیمانکار ارتش باید فرصتی به ما بدهد تا ملک‌ها را بفروشیم.
کد خبر 5521534

لینک کوتاه:
https://www.payamemazand.ir/Fa/News/259961/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

چگونه طول عمر فرش را افزایش دهیم ؟+آشنایی باچند روش مراقبتی

پروژه کیف پول دیجیتالی نووی متا تعطیل می‌شود

هدفگذاری 16 میلیارد تومانی در 8 نقطه ساحلی مازندران

اعزام کاروان راهیان نور از رشت به مناطق عملیاتی غرب کشور

مهران مدیری ماجرای رشوه در سینما را لو داد!

مدیرعامل پدیده: توافق‌ نامه ای میان ما و پرسپولیس امضا نشده است

2تالاب آذربایجان‌غربی عضو کنوانسیون رامسر می‌شود

بی توجهی به هشدار ناجیان غریق در آبهای ساحلی محمودآباد قربانی گرفت

توافق‌نامه پرسپولیس و شهرخودرو امضا نشده است

کشف 2 میلیارد و 850 میلیون تومان کالای قاچاق در خرم‌آباد

بانک مرکزی: رشد نقدینگی منفی شد

مسعود شجاعی با نساجی تمدید کرد

علیزاده: یک بازیکن 23 میلیارد از ما پول خواست!

5 زخمی در حادثه رانندگی بابل

باران تابستانی میهمان ناخوانده مازندران

فارس من| ساماندهی سگ‌های ولگرد در پَس اما واگرها

وضعیت ترافیکی جاده کرج-چالوس و سایر راه‌های البرز

کشف بیش از 28 میلیارد کالای قاچاق در خرم‌آباد

کتک‌کاری شدید در رینگ کیک‌بوکسینگ قهرمانی کشور

آغاز مرحله جدید کنترل رشد نقدینگی با انضباط شبکه بانکی/ کنترل خلق پول بانک‌ها برای مهار تورم

شهدای دفاع مقدس در روز سیزدهم تیر

مزاحمت‌های تلفنی اورژانس قابل پیگیری شد

تغییر ترکیب در نقدینگی

پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی مازندران 5 روزه صادر می‌شود

نیروگاه نکا؛ بلای جان مازندران

جایگاه ویژه شرکت های دانش بنیان در پیشبرد اهداف سازمان منطقه آزاد

پرداخت تسهیلات جدید واحدهای صنعتی در مازندران کلید خورد

3 کلاهبردار اسکیمری در مازندران دستگیر شدند

بارش باران تابستانی در مازندران + فیلم

مسابقات قرآن کریم در تیپ 184 شهید فتح الهی خرم‌آباد برگزار شد

پایان کار اسلامی در نساجی مازندران

10لیتر بر ثانیه به منابع تأمین آب شهرکها و نواحی صنعتی مازندران افزوده خواهد شد

اخبار مثبت هم بورس را تکان نداد / شاخص کل در حال اصلاح است؟

دستگیری کلاهبرداران اسکیمری در مازندران

دادکان: ماجدی با مهره‌چینی‌هایش فوتبال را به این روز انداخت

ارز کاسیانو و استوکس فراهم شد

بازدید دوره ای واحد دو گاز نیروگاه شهیدسلیمی نکا انجام شد

نمایشگاه توانمندی‌های مدیریت شهری فرصتی برای ریل‌گذاری مسیر تحول در شهر است/اجرای طرح «تهران؛خانواده» در پایتخت

سرپرست اداره کل امور شهری و شوراها و سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری منصوب شدند

انتقادات تند دادکان؛ چرا هر کس انتقاد می‌کند به او انگ می‌چسبانید

اردوی یک‌ هفته‌ ای نساجی در مازندران

مرگ تلخ 2 کودک در کانال آب / در بابل رخ داد

کشف 28 میلیارد ریال کالای قاچاق در خرم‌آباد

نوسازی و بازسازی 8243 هزار سیلندر گاز مایع

حضور نجاتگران هلال احمر در 17 شهرستان ساحلی

اعتبارات تسهیلات مشاغل خانگی استان البرز در سال جاری ابلاغ شد

انجام 1673 مورد بازرسی از کارگاه های استان خراسان جنوبی

افزایش صادرات کشاورزی از مازندران اولویت استان است/ کشتی‌های مسافری دریا به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

جمعیت هراسی نداریم/ارتقای فرهنگ ازدواج آسان

کاهش فاصله شمال و جنوب با جدیت دنبال می‌شود/ صدور ماهانه 6 هزار پروانه ساخت در بافت فرسوده