پیام مازند

آخرين مطالب

گفتگو

۶۳ هزار میلیارد تومان درآمد کشاورزان مازندرانی در سال گذشته

پیام مازند- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، از درآمد ۶۳ هزار میلیارد تومانی کشاورزان مازندرانی در سال گذشته خبر داد و گفت: استان ظرفیت‌های زیادی در حوزه کشاورزی دارد که رتبه برتر در تولید ۲۰ محصول، گواهی بر این مدعاست.

۱۰۰۰ میلیارد تومان بدهی داریم/ اعتبار دولت به زباله سوز ساری رسید

پیام مازند - ساری- شهردار ساری بدهی شهرداری را هزار میلیارد تومان اعلام کرد و درباره تبدیل وضعیت نیروها گفت: هزار فرزند ایثارگر به صورت شرکتی مشغول کار هستند که باید تبدیل وضعیت شوند.

میزان اهدای خون در مازندران رشد یافت

پیام مازند-سرپرست انتقال خون مازندران از رشد ۹ درصدی اهدای خون طی ماه اردیبهشت نسبت به ماه قبل از آن خبر داد.

اعمال نفوذ دبیران و بی‌عدالتی در داوری جشنواره‌ها آسیب جدی تئاتر مازندران

پیام مازند- کارشناس تئاتر و مسئول کانون تئاتر ساوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران گفت: اعمال نفوذ دبیران جشنواره ها و بی عدالتی در داوری در چند سال اخیر، از جدی ترین آسیب های وارده بر تئاتر استان است.

گردشگری مازندران در هزارتوی مشکلات

پیام مازند- صنعت گردشگری به عنوان سومین صنعت پولساز دنیا علیرغم وجود ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان موجود در استان مازندران هنوز نتوانسته آنچنان که شایسته است رشد و توسعه یافته و در عرصه تولید به عنوان مولد عمل کند

روغن سرخ‌کردنی یا پخت‌وپز، جامد یا نیمه‌جامد؛ کدام را بخریم؟

پیام مازند- مصرف روغن های خوراکی به عنوان یکی از کالاهای لاینفک سبد غذایی خانوار همواره مورد توجه بانوان و آقایان در خریدهای روزانه است، اما تنوع روغن ها با برچسب هایی نظیر مایع و جامد و پخت و پز یا سرخ کردنی، نوعی سردرگمی و تردید را به خریدار القا می کند که چه روغنی بهتر و برای مصارف روزانه آشپزخانه سالم تر است. یک کارشناس تغذیه با دسته بندی انواع روغن های خوراکی، نحوه و موارد مصرف آن ها تشریح کرد.

محور هراز از فردا مسدود می شود

پیام مازند-رئیس مرکز مدیریت راه‌های مازندران گفت که محور هراز از ساعت هفت صبح روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت مسدود خواهد شد.

تردد در راه های مازندران عادی و روان است

پیام مازند- رئیس مرکز مدیریت راه های مازندران با اشاره به تردد عادی در راه های استان، وضعیت جوی در محورهای ارتباطی سوادکوه را بارانی ذکر کرد.

نرخ نان در مازندران گران نمی شود

پیام مازند-مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: هیچ دستورالعمل و برنامه ای برای تغییر نرخ نان و نان سنتی در استان نداریم و گران نمی شود.

رشد ۱۴ درصدی اهدای خون ماه رمضان در مازندران

پیام مازند - ساری- سرپرست اداره کل انتقال خون مازندران شمار اهدای خون در ماه رمضان را در استان ۱۱ هزار نفر ذکر کرد و گفت: این میزان رشد ۱۴ درصدی داشته است.

ایرانی‌ها پارسال ۱۰ هزار میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند

پیام مازند- معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) از کمک حدود ۱۰ هزار میلیارد تومانی در قالب مشارکت‌های مردمی به نیازمندان تحت پوشش این نهاد در سال گذشته خبر داد.

اگر در مصرف آب صرفه‌جویی نشود در تابستان با بحران مواجه خواهیم شد

پیام مازند- یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت منابع آبی موجود در کشور و میزان بارش ها در فصل بهار، تاکید کرد که برای پیشگیری از بحران در فصل گرما صرفه جویی و مدیریت صحیح مصرف باید در اولویت مردم و مسئولان قرار گیرد

پلنگ سرگردان خیابان‌های قائمشهر مهار شد

پیام مازند- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قائمشهر گفت: پلنگ سرگردانی که امروز در شهر قائمشهر مشاهده شده بود توسط ماموران محیط زیست، نیروی انتظامی و آتش نشانی مهار و زنده گیری شد.

۲۸ نشان مهر اصالت صنایع دستی در مازندران کسب شد

پیام مازند- سرپرست میراث فرهنگی مازندران با اشاره به کسب ۲۸ نشان مهر اصالت ملی سال قبل توسط هنرمندان صنایع دستی استان گفت: ۴۰ بازارچه موقت نیز پارسال برگزار شد.

تبدیل وضعیت ۷۵۰ نیروی شرکتی و قراردادی شهرداری‌های مازندران

پیام مازند- سرپرست اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به اینکه از ۲۵ اسفند سال گذشته تاکنون ۷۵۰ نیروی شرکتی ایثارگر و قراردادی شهرداری مازندران تبدیل وضعیت شدند از تبدیل وضعیت مابقی نیروها تا پایان امسال خبرداد.

غیرمقاوم بودن ۱۸۸ هزار واحد مسکن روستایی در مازندران

پیام مازند-مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با اشاره به شناسایی بیش از ۴۴۰ هزار واحد مسکن روستایی گفت: در حال حاضر ۱۸۸ هزار واحد در استان هنوز از استحکام لازم برابر حوادث برخودار نیستند.

عقب نشینی شرکت‌های پره از تمدید صید ماهیان استخوانی خزر

پیام مازند- شرکت‌های صیادی پره مازندران در حالی طی ۲ مرحله از شیلات ایران خواستار تمدید دوره صید ماهیان استخوانی دریای خزر شدند و فرصت ۱۵ روزه برای ادامه صید را دریافت کردند که خودشان در این مدت بندرت اقدام به تورکشی کردند تا آب‌های ساحلی به جولانگاه صیادان غیرمجاز تبدیل شود.

واحد ۲ بخار نیروگاه نکا به مدار تولید بازگشت

پیام مازند - ایسنا/مازندران مدیر امور بهره برداری بخار شرکت مدیریت تولید برق نکا گفت: واحد ۲ بخار نیروگاه شهیدسلیمی نکا با ظرفیت ۴۴۰ مگاوات پس از انجام تعمیرات غیرمترقبه به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

زیرساخت‌های آموزشی ۲۱۰ مدرسه مازندران برای تحصیل حضوری ناقص است

پیام مازند-معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش ‌و پرورش مازندران گفت که۲۱۰ مدرسه استان اعتبارات لازم برای رفع مشکلات زیرساختی و اولیه مانند نصب تهویه برای گردش هوا در کلاس‌های درس و تامین مواد ضدعفونی کننده و ماسک رایگان برای آموزش حضوری دانش آموزان را ندارند.

۱۸۷ واحد بانک نشا در مازندران فعال است

پیام مازند- رئیس دفتر برنج جهاد کشاورزی مازندران از فعال بودن ۱۸۷ واحد بانک نشا برای کشت شالیزاری در استان خبر داد.

شیب صعود بیماری کرونا در مازندران تند نیست

پیام مازند-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه وضعیت بیماران سرپایی کرونایی صعودی است، گفت: شیب این بیماری تند نیست.

راهکارهای تحقق شعار سال در مازندران

پیام مازند- عضو هیات علمی و استادیار دانشگاه پیام نور مازندران سه طرح محوری برای تحقق عملیاتی شعار سال ۱۴۰۱ در استان را مطرح و تبیین کرد.

اقتصاد مقاومتی تنها در تاب آوری مردم معنا شده است

پیام مازند- یک کارشناس کارآفرینی با بیان اینکه موانع موجود در مسیر تحقق شعار سال عمدتا ساختاری، بنیادی و زیرساختی است و توجه و عزم و اراده مسئولان تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور در این حوزه بسیار کمتر از پیاده سازی و اجرای آن است گفت: اقتصاد مقاومتی فقط در انعطاف پذیری و تاب آوری مردم خلاصه شده و گرنه در اقتصاد کشور اتفاقی نیفتاده است.

ساخت سد فینسک به صورت موقت متوقف شده است

پیام مازند- نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس با بیان اینکه سد فینسک بر سرشاخه های آبی تجن تاثیر منفی می گذارد، گفت: ساخت این سد به صورت موقت متوقف شده است.

پلمب ۲ معدن شن و ماسه در مرزن‌آباد

پیام مازند - ایسنا/مازندران فرماندار شهرستان چالوس گفت: به دستور دادگاه مرزن آباد و به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی، بروز حادثه، عدم تمدید مجوز و رانشی شدن زمین، ۲ معدن شن و ماسه در منطقه للجار و نجلار مرزن آباد پلمپ و تعطیل شد.

کلاف سردرگم آلودگی نهر تجرود آمل؛ پساب صنعتی یا فاضلاب خانگی ؟

پیام مازند-آلودگی آب یکی از نهرهای منشعب از رودخانه هراز در شهرستان آمل طی روزهای اخیر به موضوع حساس زیست‌محیطی مازندران تبدیل شده است؛ موضوعی که محلی‌ها یک شرکت صنعتی را مسبب آن می‌دانند ولی مدیران شرکت با ارائه مدارک فاضلاب خانگی و غیرخانگی ساکنان منطقه را دلیل آلودگی معرفی می‌کنند.

صدور هشدار زرد هواشناسی کشاورزی در مازندران

پیام مازند-معاون‌ توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران ضمن پیش بینی آخرین وضعیت جوی استان، از آغاز شکل‏ گیری جریانات خنک شمالی و وزش باد نسبتا شدید در بعدازظهر دوشنبه ۱۵ فروردین و صدور هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی خبر داد.

تلخکامی مردم محمودآباد از کیفیت پایین پخت نان در ماه مهمانی خدا

پیام مازند- در حالی که هر ساله یارانه سنگینی برای تامین نان مردم با کمترین قیمت ممکن پرداخت می‌شود، اما پخت بی‌کیفیت نان در برخی مناطق مازندران همچون محمودآباد به مشکلی فراگیر تبدیل شده است.

تور ماهیگیران مازندران ۱۵ فروردین از دریای خزر جمع می‌شود

پیام مازند-شیلات ایران در حالی ۱۵ فروردین را زمان پایان صید ماهیان استخوانی دریای خزر در استان مازندران اعلام کرده است که شیلات استان از کاهش حدود ۳۵ درصدی میزان صید خبر می‌دهد و شرکت‌های پره هم خواستار تمدید دوره هستند.

هواشناسی نسبت به آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع مازندران هشدار داد

پیام مازند - ساری - هواشناسی مازندران با پیش‌بینی تقویت جریانات گرم جنوبی و افزایش چند درجه‌ای دمای هوا، نسبت به احتمال بروز آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی و جنگلی این استان هشدار داد.

۸۰ درصد مراجعه‌کنندگان سرپایی کرونا به مراکز درمانی مازندران مسافران نوروزی هستند

پیام مازند-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان این که در زمان حاضر ۸۰ درصد مراجعه‌کنندگان سرپایی دارای علایم بیماری کرونا در استان را مسافران نوروزی و افراد غیربومی تشکیل می‌دهند، گفت که روند بستری بیماران کرونایی در استان طی روزهای گذشته افزایش چشم‌گیری داشته است.

ترافیک در جاده کندوان پرحجم و سنگین است

پیام مازند - ساری - رییس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیک خودرو در جاده ارتباطی کندوان را در زمان حاضر پرحجم و سنگین توصیف کرد.

ترافیک محورهای کندوان و هراز سنگین است

پیام مازند- رئیس مرکز مدیریت راه های مازندران وضعیت تردد را در راه های استان از جمله هراز و کندوان نیمه سنگین و سنگین اعلام کرد.

بازدید ۸۸ هزار گردشگر نوروزی از موزه‌های مازندران

پیام مازند-سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران گفت: بر طبق آمار تاکنون یک میلیون و ۶۹۲ هزار گردشگر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی استان بازدید کردند که از این تعداد بیش از ۸۸ هزار نفر از مسافران نوروزی موزه‌های استان را انتخاب کردند.

ساير مطالب

آب سد البرز مازندران سرریز شد

اقامت مسافران نوروزی در مازندران از 5.5 میلیون نفر گذشت

ترافیک در محور کندوان سنگین است

جاده‌های مازندران برفی ، مه آلود و لغزنده است

ترافیک محور کندوان سنگین است

3200 خودرو جدید به ناوگان ناجا واگذار شد

250 میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان رازی قائمشهر لازم است

آمل با حذف دو گره ترافیک جاده‌ای به استقبال مسافران نوروزی رفت

نخستین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان مازندران در قزاقستان گشایش یافت

نظام پزشکی مازندران در باره فعالیت مراکز غیرمجاز و لابراتوارهای دندان‌پزشکی و زیبایی هشدار داد

طرح نوروزی پلیس در مازندران شروع شد/برخورد با مخلان نظم و امنیت

10 هزار مازندرانی به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند

کوهستان مرزن آباد در انتظار وعده مسئولان

اجرای طرح آبخیزداری در 190 هزار هکتار از عرصه های غرب مازندران

تردد در راه های مازندران عادی و روان است

رتبه برتر کارآفرین مازندرانی در جشنواره ملی ایده‌های اشتغال‌زا

10 هزار مازندرانی آورده نقدی طرح نهضت ملی مسکن را تامین کردند

بندر صیادی بابلسر نیازمند بهسازی وتکمیل است

مسدود بودن 3 محور ارتباطی فرعی در مازندران

مطهری: تعجیل در تصویب طرح صیانت متضرر شدن مردم را به دنبال دارد

رونق کشت خطی در دیم‌زارهای مازندران برای فرار از خشکسالی

22 هزار مورد فرار مالیاتی پاییز امسال در مازندران شناسایی شد

لازمه شهید شناسی بصیرت است/ بازتاب ارزش ها در رسانه ها

از درختان جنگل‌های هیرکانی چه می‌دانید؟

حدود 82 درصد از جمعیت هدف قائمشهر دو نوبت علیه کرونا واکسینه شدند

جلوی زخم‌زبان‌ها فقط سکوت می‌کردیم!

بیمارستان 369 تختخوابی آیت الله طبرسی تکمیل می شود

عملیات ایجاد مسیر جایگزین راه‌آهن در سوادکوه پایان یافت

کارت هوشمند تزریق واکسن کرونا برای فعالیت اصناف مازندران اجباری شد

جوانان از ساده‌زیستی و تواضع سردار شهید سلیمانی الگوبرداری کنند

اجرای پویش «دلگرمی برای تامین بخاری خانواده های مددجو در مازندران

بیمار اومیکرونی مازندران واکسن فایزر تزریق کرده بود

راهکارهای مدیریت تولید و توزیع برق و گاز با افزایش مصرف در کشور

محورهای کندوان و کیاسر برفی است

شمار لاشه‌ها براثر طاعون در مازندران به عدد 147 رسید

بیش از 80 هزار مازندرانی در نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند

از "امیکرون" چه می‌دانیم؟

شمار قوهای مهاجر تالاب سرخ رود به 550 بال رسید

اصناف ناقض مدیریت هوشمند کرونا در مازندران پلمپ می‌شوند

جزئیات تزریق دُز سوم واکسن کرونا در مازندران اعلام شد

خروج یک واگن باری از ریل در مازندران

تعداد بیمه شدگان روستایی و عشایر مازندران 12.6 درصد افزایش یافت

15 درصد جمعیت 20 تا 30 سال مازندران واکسن نزده اند

مغایرت های موجود در طرح های هادی روستایی یکی از دلایل ایجاد بناهای غیرمجاز

از مازندرانِ پرتردد تا تکان خوردن صنعت گردشگری

دوست داشتم لاکچری زندگی کنم

مصادره شدن ساخت‌وساز غیرمجاز به نفع دولت/ ترک فعل مدیران جرم محسوب می‌شود

هشدار روزهای گرم پاییزی در مازندران

پرونده آبان 1400 با پربارشی بسته شد

در نشست با جمعی از نویسندگان قالیباف: مردم؛ تکیه‌گاه‌های اصلی کشور را، با دسته‌بندی‌های مختلف جدا کرده‌ایم/ مشکلات ما نبود پول و امکانات نیست؛ ضعف مدیریت است

بوفون: ساری از همان اول در یوونتوس به مشکل خورده بود؛ تیم الگری بد بازی نمی کند

تفکر بسیجی راهکاری موثر برای رفع مشکلات در بحران ها / تکمیل آزاد راه تهران– شمال با اعتبارات ملی

رئیس هیات اندیشه ورز بسیج کارگری کرمانشاه: فعالیت های موثر بسیج کارگری به چرخش و تولید کشور کمک می‌کند

قرن حاضر میخ آخر به تابوت استکبار جهانی است/رهبری یمن اوج مقاومت در مقابل استکبار

راه‌اندازی 117 مرکز مثبت زندگی در مازندران

بسیج کارگری مازندران 300 ویژه برنامه اجرا می کند

طرح جایگزین تنفس جنگل چشم انتظار ابلاغ اعتبار

تردد در راه های مازندران عادی و روان است

60 هزار دُز واکسن آنفلوآنزای رایگان در مازندران تزریق شد

رنگ 8 شهر مازندران آبی است/ 410 هزار نفر در نوبت دوز 3 واکسن

تردد در همه راه‌های مازندران به‌جز کندوان برقرار است

24 ساعت سیلابی درمازندران

سلفی مدیران و اعضای شوراها با سیل/ مدیریت بحران لنگ بولدوزر است

بارندگی حدود 20 میلیارد ریال به سوادکوه شمالی خسارت زد

پیشروی کرونا در مازندران/90 درصد دز اول واکسن را دریافت کردند

پیش‌بینی آسمانی صاف و آفتابی تا روز چهارشنبه در مازندران

ساده انگاری ها مازندران را به موج ششم کرونا می کشاند

زنان 90 درصد مبتلایان به افسردگی فصلی را تشکیل می‌دهند

گردشگری مازندران دریا محور نیست

سیلاب به80 واحد مسکونی وتجاری بخش بهنمیر بابلسر خسارت زد

دشت نور فرصتی برای رونق افراسیابکلا

نخبگان فضای مجازی مازندران شناسایی و حمایت می شوند

تداوم بارش‌ها همراه با کاهش محسوس دما در مازندران

رییس شبکه بهداشت سوادکوه در باره عادی‌انگاری کرونایی هشدار داد

مازندران از امروز برفی می‌شود

پارک هفت هکتاری در پادگان 07 خرم‌آباد احداث می‌شود

رایزنی برای تامین گاز مورد نیاز استان‌های شمالی از ترکمنستان/ هزینه بهینه‌سازی موتورخانه‌های خانگی را تامین می‌کنیم

نگران تامین گاز در مازندران نیستیم/ بهینه سازی سوخت 57 مدرسه

آزادراه تهران - شمال همچنان مسدود است

پیشگیری از کرونا در مدارس مهم تر از درمان