پیام مازند

آخرين مطالب

اقتصادي

شروع مبارزه با آفت سپردار سفید توت در باغات کیوی مازندران

پیام مازند-مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به لزوم مبارزه به موقع با آفت سپردار سفید توت در باغات کیوی، زمان مناسب مبارزه شیمیایی با این آفت را از تاریخ ۵ خرداد ماه اعلام کرد.

میانکاله و حسرت یک دل سیر گردشگری

پیام مازند-در حالی این روزها منطقه میانکاله مازندران با تالاب بین‌المللی‌ آغشته به حواشی نگران کننده ساخت پتروشیمی شده است که کسی از بزرگ‌ترین داشته‌اش یعنی ظرفیت عظیم گردشگری‌ که به پول‌سازترین صنعت جهان شهرت دارد، حرفی به میان نمی‌آورد.

اکو ساری ۲۰۲۲ گمنام پُر آوازه!‏

پیام مازند-رویداد بین المللی اکو ۲۰۲۲ ساری با محور توسعه اقتصادی و گردشگری در مازندران در حالی به ‏فرجام رسید که کمتر کسی در استان سرسبز مازندران اطلاعی از ماهیت و ماجرای آن داشت و به ‏گفته کارشناسان نتوانست آنچنان که از یک رویداد بین المللی انتظار می رفت به کمک مازندران و ‏توسعه آن بیاید و در حد یک شوی تبلیغاتی باقی ماند.‏

خروج طرح سالم‌سازی سواحل از مدار خدمات‌رسانی

پیام مازند-کارشناسان مطالبات برزمین مانده ناجیان غریق، کمبود امکانات و مشکلات بهداشتی و رفاهی، فرسودگی زیرساخت‌های گردشگری و همچنین بی‌رغبتی بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری جدید در سواحل را دلیل کلیشه‌شدن و خروج طرح سالم‌سازی سواحل مازندرانی دریای خزر از مدار خدمات‌رسانی مطلوب به گردشگران می‌دانند.

۱۱۰ هزار کارگاه تولیدی در مازندران فعال است

پیام مازند- رئیس اداره بازرسی تعاون و کار مازندران شمار کارگاه های فعال در استان را ۱۱۰ هزار واحد بیان کرد و گفت: ۱۶ هزار بازرسی از این کارگاه ها صورت گرفته است.

سازمان صمت مازندران به فناوری نوین نقشه‌برداری هوایی معادن مجهز شد

پیام مازند - ساری - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت مازندران گفت که نقشه‌برداری از معادن و نظارت بر فعالیت واحدهای معدنی در مازندران از این پس با فناوری نوین نقشه‌برداری فتوگرامتری و برآورد احجام برداشت شده از معادن انجام می‌شود.

مازندران ۷۵۰ لیتر در ثانیه کمبود آب آشامیدنی دارد

پیام مازند - ساری - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران تولید آب آشامیدنی این شرکت را حدود ۱۰ هزار لیتر در ثانیه اعلام کرد و گفت : از آن جایی که ۳۰ درصد آب استحصال شده به دلیل تلفات ناشی از فرسودگی شبکه به هدر می‌رود ، مازندران در زمان پیک مصرف با کمبود ۷۵۰ لیتر آب در ثانیه مواجه می شود.

حمایت دستگاه قضایی مازندران از شرکت‌های دانش بنیان

پیام مازند-رئیس کل دادگستری مازندران درجلسه ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان گفت: در سال‌های گذشته دادگستری استان برای حل مشکلات تولیدکنندگان تلاش‌های بسیاری کرده است و امسال نیز در جهت تحقق شعار سال، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در دستور کار قرار دارد.

مدیریت مناسب در زمینه بازچرخانی آب نداریم

پیام مازند - ساری- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه خاک به عنوان بستر تولید فقیر شده است، گفت: مدیریت کافی در زمینه بازچرخانی آب نداریم.

آغاز خرید تضمینی برگ سبز چای در تنکابن/ افزایش ۳۰ درصدی قیمت‌ها

پیام مازند- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنکابن با توجه به آغاز خرید تضمینی برگ سبز چای از اواخر اردیبهشت امسال گفت: قیمت هر کیلوگرم چای درجه یک، ۹ هزار و ۲۰۰ تومان و درجه ۲ هر کیلو ۷ هزار و ۱۰۰ تومان بوده که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

کشت قراردادی برنج در مازندران ۱۰ درصد بیشتر از سهمیه محقق شد

پیام مازند-پرونده کشت قراردادی برنج در مازندران با عقد قرارداد در سطح حدود ۲۷ هزار و ۲۰۰ هکتار برای سال زراعی جاری در حالی بسته شد که این میزان حدود ۱۰ درصد بیشتر از سهمیه در نظر گرفته شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی است.

تشریح فرصت‌های اقتصادی مازندران برای سفرای ۹ کشور عضو اکو

پیام مازند- مدیران و سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو، به عنوان مهمانان ویژه افتتاحیه رویداد بین‌المللی ساری ۲۰۲۲ با همراهی تعدادی از مسئولان استان از برخی زیرساخت‌های اقتصادی مازندران از جمله مجتمع کشاورزی دشت‌ناز و بندر امیرآباد به عنوان ۲ زیرساخت‌ مهم اقتصادی، بازدید و برای افزایش مراودات تجاری بین مازندران و کشورهای عضو اکو رایزنی کردند.

ساری ۲۰۲۲ ؛ رویدادی برای رونق گردشگری و ورود مازندران به بازار تجارت منطقه‌ای

پیام مازند- رویداد بین‌المللی ساری ۲۰۲۲ با معرفی زیرساخت‌ها و توانمندی‌های مازندران به کشورهای عضو اکو نه تنها فرصتی ممتاز برای رونق گردشگری ، بلکه ظرفیتی جهت توسعه روابط اقتصادی باجذب سرمایه گذار خارجی و همچنین ورود مازندران به بازارهای اقتصادی و تجاری منطقه‌ای و جهانی محسوب می‌شود.

بلاروس وارد کننده محصولات مازندران می شود

پیام مازند - ساری - استاندار مازندران و سفیر بلاروس در جمهوری اسلامی ایران در حاشیه افتتاحیه رویداد ساری ۲۰۲۲ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو دیدار و بر ضرورت توسعه تجاری فی مابین و ارسال محصولات مازندران به بلاروس تاکید کردند.

رونق نوغانداری در بابل

پیام مازند - باشگاه خبرنگاران / مدیر جهاد کشاورزی بابل از راه اندازی ۱۱ سایت الگویی ترویجی پرورش کرم ابریشم در بندپی غربی این شهرستان ...

صنایع دستی اقوام ایران در ۷۰ غرفه نمایشگاهی افتتاحیه ساری۲۰۲۲ عرضه می‌شود

پیام مازند- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: همزمان با آغاز رسمی رویداد بین‌المللی ساری۲۰۲۲ از امشب نمایشگاه ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی اقوام ایران در بوستان ملل ساری با ۷۰ غرفه متنوع از آثار استان‌های مختلف برپا می‌شود.

کمبود کالا‌ی اساسی در مازندران وجود ندارد

پیام مازند - باشگاه خبرنگاران / سرپرست اداره کل صمت مازندران گفت: هیچ گونه کمبود کالا‌ی اساسی در استان وجود ندارد. فانی سرپرست اداره ...

آغاز برداشت طلای سبز از باغ‌های مازندران

پیام مازند- برداشت نوبت بهاره برگ سبز چای از باغ‌های شهرستان‌های عباس‌آباد ، تنکابن و رامسر در استان مازندران آغاز شده است.

وظیفه سنگین جهاد کشاورزی مازندران در امنیت غذایی کشور

پیام مازند-رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با تاکید بر اینکه همه اجزا و ارکان جهاد کشاورزی باید در خدمت امنیت غذایی کشور باشند گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، وظیفه سنگینی بر عهده جهاد کشاورزی نهاده شده و لازم است قوی‌تر از گذشته مسایل و مشکلات را بررسی، پیگیری و حل کنیم.

میزان تولید محصولات دانش بنیان مازندران ۲ برابر می شود

پیام مازند- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با بیان اینکه ۵۳۴ محصول دانش بنیان در استان تولید می شود، گفت: امسال میزان تولید این محصولات به بیش از هزار و ۲۰۰ محصول و دو برابر می شود

۱۴ هزار تن کلزا در مازندران تولید و برداشت می شود

پیام مازند-مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران با اشاره به رشد ۳۰ درصدی قیمت کلزا گفت: امسال پیش بینی می شود حدود ۱۴ هزار تن کلزا در استان تولید و برداشت شود.

تولیدات کشاورزی تجارت بین المللی را می طلبد

پیام مازند - ساری- استاندار مازندران با بیان اینکه تولیدات کشاورزی تجارت بین المللی را می طلبد، گفت: کشاورزان باید از دانش جدید بهره گیرند.

جلوی واردات ۲۴ هزار تن محموله غیراستاندارد به مازندران گرفته شد

پیام مازند- رئیس اداره ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی استاندارد مازندران گفت: سال قبل از ورود ۲۴ هزار تن محموله غیراستاندارد به دلیل عدم انطباق با استانداردهای ملی جلوگیری شد.

کشت قراردادی برنج در ۹۲۵ هکتار شالیزار نکا

پیام مازند - صدا و سیما / مدیر جهاد کشاورزی نکا از کشت قراردادی برنج در ۹۲۵ هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد. سید شبر موسوی ...

۳۵ هزار شغل سال قبل در مازندران ایجاد شد

پیام مازند- مدیرکل تعاون مازندران سهم از اشتغال را سال قبل ۳۵ هزار نیرو بیان کرد و گفت: ۱۰۲ درصد این برنامه در سال قبل محقق شد.

تورم نسبت به سبد هزینه‌های خانوار دارای اختلاف چند میلیونی است

پیام مازند- دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت: تورم نسبت به سبد واقعی هزینه‌های خانوار دارای اختلاف سه تا چهار میلیون تومانی است و هنوز دستمزدها واقعی نشده است، در واقع سبد واقعی هزینه خانوار ۱۳ میلیون تومان بوده در حالی که سبد اعلام شده ۹ میلیون تومان است.

کشت ۹۵ درصد پنبه مازندران در بهشهر

پیام مازند - ایسنا / مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر گفت: ۹۵ درصد سطح زیرکشت پنبه استان مازندران به این شهرستان اختصاص دارد که عمدتا ...

۳۸ هزار واحد مسکن در مازندران احداث می شود

پیام مازند-معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: ۳۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن امسال در استان احداث می شود و باید زمین مورد نیاز آن تامین شود.

شرق مازندران در انتظار آبگیری کامل سد گلورد برای رونق کشاورزی

پیام مازند - ساری- سدگلورد با ظرفیت ۱۰۷ میلیون متر مکعب در حالی پس از پنج سال از افتتاح رسمی همچنان سالانه فقط حدود ۲۰ درصد آبگیری می شود که نقش این سد علاوه بر رفع کمبود آب ۲۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی ، نقش محوری در رونق گردشگری و حل مشکلات زیست محیطی تالاب بین‌المللی میانکاله دارد.

عقب نشینی شرکت‌های پره از تمدید صید ماهیان استخوانی خزر

پیام مازند - ساری - شرکت‌های صیادی پره مازندران در حالی طی دو مرحله از شیلات ایران خواستار تمدید دوره صید ماهیان استخوانی دریای خزر شدند و فرصت ۱۵ روزه برای ادامه صید را دریافت کردند که خودشان در این مدت بندرت اقدام به تورکشی کردند تا آب‌های ساحلی به جوانگاه صیادان غیرمجاز تبدیل شود.

ایجاد صنایع بزرگ برای حل بیکاری؛ برد-برد یا بازی دو سر باخت در شرق مازندران؟

پیام مازند- درحالی‌که کشاورزی و گردشگری اولویت مهم رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در مازندران محسوب می‌شود، رویای ایجاد صنایع بزرگ برای حل بیکاری در شرق استان طی چند دهه گذشته به اعتقاد مردم منطقه تبدیل به بهانه‌ای شد تا زیر ساخت‌های این دو بخش به صورت جدی مورد غفلت قرار بگیرد و توسعه نیابد.

تولید قراردادی طیور در مازندران کلید خورد

پیام مازند - ایسنا/مازندران سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به کشت قراردادی برنج که به طور گسترده و جدی در حال اجراست از حرکت به سمت تولید قراردادی صنعت طیور استان در آینده خبر داد.

ایجاد صنایع بزرگ برای حل بیکاری؛ برد-برد یا بازی دو سر باخت در شرق مازندران ؟

پیام مازند - ساری- درحالی‌که کشاورزی و گردشگری اولویت مهم رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در مازندران محسوب می‌شود، رویای ایجاد صنایع بزرگ برای حل بیکاری در شرق استان طی چند دهه گذشته به اعتقاد مردم منطقه تبدیل به بهانه‌ای شد تا زیر ساخت‌های این دو بخش به صورت جدی مورد غفلت قرار بگیرد و توسعه نیابد.

توزیع اقلام مورد نیاز ماه رمضان در مازندران

پیام مازند - باشگاه خبرنگاران / اقلام اساسی برای ماه مبارک رمضان شامل مرغ، گوشت، برنج و شکر در مازندران تامین شده و در حال توزیع است. ...

سود و زیان قرارداد برنج روی کاغذ

پیام مازند- کشت قراردادی برنج برای نخستین بار امسال در مازندران در سطح ۲۵ هزار هکتار از اراضی شالیکاری چه در ارقام پرمحصول و چه در ارقام کم‌محصول اجرا می شود. این طرح با هدف حمایت از کشاورزان و خرید تضمینی برنج در راستای امنیت غذایی صورت می گیرد اما کارشناسان می گویند موفقیت این طرح بسته به علل و عواملی است که جملگی ذیل مقوله نظارت تحقق می یابد.

تولید روزانه ۶ میلیون لیتر آب شیرین در آینده نزدیک

پیام مازند-سرپرست شرکت مدیریت تولید برق نیروگاه نکا با اشاره به کمبود و کاهش سطح آب های زیرزمینی و نیز تامین آب بخش کشاورزی، از اتمام مراحل ساخت و آغاز بهره برداری پروژه آب شیرین کن با ظرفیت تولید روزانه ۶ میلیون لیتر خبر داد.

مهمترین عامل بازدارنده سرمایه‌گذاری در مازندران، فساد است

پیام مازند - ایسنا/مازندران استاندار مازندران در نخستین جلسه شورای اداری استان با تاکید بر مبارزه با فساد به عنوان خط قرمز دولت گفت: مهمترین عامل ممانعت از سرمایه گذاری در استان، فساد است که قاطعانه با آن برخورد و دستان فساد را در مازندران قطع خواهیم کرد.

آنچه باید باغداران مازندرانی در این فصل بدانند

پیام مازند - ایسنا/مازندران مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران توصیه های فنی برای جلوگیری و مبارزه با بیماری‌ها و آفات درختان سیاه ریشه در بهار را ارائه کرد.

ساير مطالب

کسب و کارهای دانش بنیان دراولویت است/تعیین تکلیف تعاونی های راکد

برگزاری نخستین نشاء مکانیزه برنج کشور در آمل

سرانه طرح های عمرانی در مازندران پایین است

واردات گندم از بنادر مازندران از سر گرفته شد

تولید سالانه 15 هزار تن توت فرنگی در مازندران

افزایش درآمد نفتی موجب وابستگی به نفت نشود

روند پرداخت آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن

دولت نرخ خدمات معاینه فنی را بازنگری و بروزرسانی کند

توت فرنگی نوبرانه مازندران یک هفته زودتر وارد بازار شد

افزایش مخالفت با ساخت پتروشیمی میانکاله و آغاز دومین کارزار اینترنتی

توزیع 145 تن مرغ و تخم مرغ در محمودآباد

25 هزار هکتار از شالیزارهای مازندران زیرکشت قراردادی برنج می رود

به متقاضیان نهضت ملی مسکن فرصت ویرایش داده می‌شود

فروش، اولین دغدغه تولید کننده نمونه گل و گیاه مازندران

ممنوعیت صید کیلکا در مازندران

مشکل 61 واحدی تولیدی مازندران رفع شد/ تشکیل 17 پرونده پُرشاکی

طرح رایگان قبوض آب، برق و گاز مددجویان در سال جدید

پرداخت 60 میلیارد تومان تسهیلات بهزراعی به چایکاران شمال کشور

پیش بینی بودجه 10 میلیاردی شهرداری «پول» برای 1401

ارسال 21 هزارتن مرکبات مازندران به 26 استان کشور

افزایش 45 درصدی قیمت برخی ماهیان استخوانی دریای خزر

آغاز اقدامات ویژه مقابله با زمین خواری در مازندران

توان تولید یک میلیون تن برنج در مازندران و گیلان وجود دارد

کمبود اعتبار یکی از دلایل مسکوت ماندن پروژه‌هاست

پیگیر حذف ضمانت بانکی برای دریافت تسهیلات زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست هستیم

اختصاص 3 هزار میلیارد تومان اعتبار برای سرمایه گذاری صنایع تبدیلی

موانع استقرار صنایع در بزگترین بندر شمال رفع شود

مازندران تولیدکننده و قطب محصولات کشاورزی است

انقراض گونه های کمیاب جنگلی «شب‌خسب» و «ملج»

خصوصی سازی با گذر از اقتصاد دولتی محقق می شود/ اجرای طرح تمام

تولید 26 هزار تن گوشت مرغ در نکا

اعتبارات آبخیزداری در مازندران پاسخگوی نیازها نیست

ارسال 19 هزار تن پرتقال شب عید از مازندران

پروژه های شیلات مازندران در انتظار سفر رئیس جمهور

ساز تولید و صادرات ناکوک است/سهم پایین مازندران از بازار اوراسیا

احداث اولین مجتمع کشت و صنعت شلتوک برنج و محصولات جانبی کشور در بابلسر

صادرات کالاهای غیرنفتی از مازندران 100 میلیون دلار افزایش یافت

پرداخت 20 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان قائمشهر

خصوصی سازی واقعی اجرا نشده است/افزایش 9 برابری گازبها

کارآفرین برتر مازندرانی که در زیرزمین کار می‌کند!

بندر نوشهر بعد از 6 سال مجددا نفتی شد/ واردات بنزین در دریای خزر

مجوز اجباری معادن ، آسیب رو به گسترش منابع طبیعی مازندران

تولید بیش از 6 هزار تن کاهو در بابل

پل های مازندران فرسوده است/ تکمیل طرح های نیمه تمام

4 پروژه محوری شیلات در سفر رئیس جمهور به مازندران اجرایی می شود

ساخت 55 واحد مسکونی برای افراد آسیب پذیر

صادرات روزانه 20 هزار تن محصولات کشاورزی مازندران

بهره برداری از 59 پروژه شاخص بخش کشاورزی مازندران

افزایش 40 درصدی واردات به مازندران

نرخ تورم 47 درصدی طی سه سال اخیر

14 هزار سند بنیاد علوی تاکنون در مازندران و اگذار شد

تولید 3 هزار تن لوبیا سبز و نخود فرنگی در بابل

50 طرح کشاورزی مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید در مازندران افتتاح شد

داشتن نقشه راه در حوزه مسکن لازم است

تولید 130 تن عسل در بهشهر

تولید 130 تن عسل در بهشهر

توصیه‌های تغذیه‌ای درختان میوه به باغداران مازندرانی

بابل زیر کشت سبزیجات پاییزه

21 طرح دهه فجر در شهرستان عباس‌آباد بهره‌برداری می‌شود