پیام مازند

آخرين مطالب

مشکلات ورزش بابل تمامی ندارد/ فوتبال بابل در حسرت زمین ورزشي

مشکلات ورزش بابل تمامی ندارد/ فوتبال بابل در حسرت زمین
  بزرگنمايي:

پیام مازند- رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بابل گفت: زمین ورزشی 10 هکتاری حیدرکلا از سوی سازمان ملی مسکن و شهرسازی به شرط احداث یک مجموعه ورزشی به اداره ورزش واگذار شد.
لیلا عرب  با اشاره به اینکه در سال 82 تخصصی ترین سالن دو و میدانی مازندران در این زمین احداث شد افزود: در محوطه سبز این زمین ورزشی چندین تیم فوتبال و همچنین مدارس و باشگاه های فوتبال تمرین و مسابقه برگزار می کنند.

این مسئول در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت مجموعه ورزشی حیدرکلا یادآور شد: مسابقات معتبر دو و میدانی در سالن تخصصی این رشته برگزار می گردد و مطالعات اولیه برای ساخت استادیوم 15 هزار نفری نیز انجام و در صورت تخصیص اعتبار این طرح اجرا خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بابل تصریح کرد: شهرداری بابل خواستار 2500 متر از این زمین جهت احداث کمربندی شده که با انجام توافق نامه بین شهرداری بابل و اداره کل ورزش و جوانان استان برای ایجاد کمربندی شرقی که از کنار زمین ورزشی حیدرکلا می گذرد، 2 هزار و 500 متر در اختیار این کمربندی قرار می گیرد و شهرداری نیز در قبال آن حصارکشی این زمین و خدمات جانبی دیگری به مجموعه ارائه می دهد.

مشکلات ورزش بابل تمامی ندارد/ فوتبال بابل در حسرت زمین

عرب با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی بابل برای هر نفر 6 دهم مترمربع است خاطرنشان کرد: در سال 1399 که معاون وزیر ورزش به بابل سفر کرده بود با حضور مسئولین استانی و شهرستانی صورتجلسه ای تنظیم شد که استادیوم 20 هزار نفری در این زمین احداث شود.

وی ادامه داد: با پیگیری مکرر این طرح تصویب و مقرر شد مبلغ 5 میلیارد تومان به زمین حیدرکلا اختصاص دهند که طرح مطالعاتی آن انجام شد و شرکت توسعه و تجهیز وزارت ورزش از این زمین بازدید کرد اما عملا اتفاقی نیفتاد.

وی کمبود اعتبار را عدم احداث این پروژه برشمرد و تصریح کرد: تکمیل پروژه های نیمه کاره اولویت دولت است.

عرب با بیان اینکه برای احداث استادیوم بزرگ ورزشی به اعتبار ملی نیاز است یادآور شد: با توجه به اینکه بابل به شهر المپیکی مشهور است و همچنین بزرگترین شهر شمالی کشور از لحاظ جمعیت و دارای استعدادهای ورزشی فراوان ورزشی است سرانه کنونی فضای ورزشی بسیار پایین بوده و احداث اماکن و فضاهای ورزشی امری ضروری است.

رئیس اداره ورزش و جوانان بابل گفت: بابل شهری است که از لحاظ مدال آوری، تعداد تیم ها و باشگاه های ورزشی حاضر در لیگ استان و کشور و جزء اولین هاست ولی از داشتن حداقل های ورزشی مثل خوابگاه ورزشی، سالن معتبر مسابقاتی و استادیوم بزرگ ورزشی محروم است.

بابل زمین فوتبال مناسب ندارد

رئیس هیات فوتبال شهرستان بابل نیز با اشاره به حضور 9 تیم  از این شهرستان در رده های  مختلف سنی در لیگ های کشوری اظهار کرد: تیم متین بابل در رده های سنی نونهالان و نوجوانان در لیگ برتر کشور، تیم خزر در لیگ دسته اول، تیم دهکده طلایی در لیگ برتر جوانان کشور، تیم کیان سام در لیگ برتر، تیم رایکا در لیگ دسته اول امیدهای کشور، تیم رایکا در لیگ دسته اول بزرگسالان، تیم دریا در مرحله دوم لیگ دسته سوم و تیم یاران هادی نوروزی در مرحله اول لیگ دسته سوم حضور دارند.

مهدی بادی کناری در گفت و گو با ایسنا افزود: بابل به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرستان استان و با بیش از 550 هزار نفر جمعیت و داشتن چنین تیم های در سطح اول فوتبال کشور، متاسفانه فاقد زمین فوتبال استاندارد است و به همین دلیل بازی تیم‌های این شهرستان در زمین های فوتبال شهرستان های همجوار و گاهی در چمن مصنوعی شهرستان نوشهر انجام می شود.

مشکلات ورزش بابل تمامی ندارد/ فوتبال بابل در حسرت زمین

وی یادآورشد: مشکل هتلینگ تیم ها از دیگر معضلات فوتبال شهرستان است؛  چراکه تیم های بابلی برای اردوی قبل از بازی جهت هتلینگ به شهرستان های همسایه مراجعه می کنند و همچنین تیم های مهمان نیز قریب به اتفاق از ظرفیت هتلینگ شهرستانهای ساری، قائمشهر و بابلسر استفاده می کنند.

بادی کناری با اشاره به حضور 40 باشگاه دارای مجوز در بابل، اظهار کرد: شهرستان بابل در رده های سنی مختلف 70 تیم در سطح استان و کشور دارد. 

وی تصریح کرد: به سبب عدم وجود اسپانسر و حمایت نشدن باشگاه ها به راحتی بازیکنان با کیفیت تیم‌های بابلی جذب باشگاه های متمول شهرستان های دیگر می شوند. 

رئیس هیئت فوتبال بابل با بیان اینکه شهرستان بابل از حیث داشتن تعداد تیم در لیگ کشوری مقام نخست استان را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: مازندران 54 تیم فوتبال دارد که 9 تیم آن از بابل است.

وی یادآور شد: در رده پایه در لیگ‌های کشور قریب به 50 بازیکن در تیم های مختلف سنی کشور از شهرستان بابل حضور دارند و مصداق بارز آن حضور بازیکنان جوان بابلی در فیلم های پرطرفدار استقلال و پرسپولیس به عنوان کاپیتان است.

این مسئول ادامه داد: از 53 بازیکن مازندرانی حاضر در لیگ برتر بزرگسالان ایران 10 بازیکن بابلی هستند، همچنین شهرستان بابل در لیگ دسته اول و دوم بزرگسالان کشور دارای قریب به 50 بازیکن است.

بادی کناری با اشاره به اینکه بعد سال ها لیگ های رده پایه فوتبال شهرستان بابل مجدد راه اندازی شد؛ گفت: در رده نونهالان 16 تیم، در لیگ 13 ساله 18 تیم و در لیگ نوجوانان با 8 تیم، لیگ رده های پایه فوتبال شهرستان بابل راه اندازی شد.

بادیکناری خاطرنشان کرد: متاسفانه شهرستانی با چنین ظرفیت عظیمی از بازیکنان مستعد، فاقد زمین فوتبال مناسب است و هیچ توجهی تاکنون به فوتبال شهرستان بزرگ بابل و هواداران پرشورش نشده است البته امیدوارم با توجه به سفر اخیر رئیس جمهور به استان مازندران و با تخصیص بودجه 11 میلیاردی برای تکمیل سکوی ورزشگاه شهدای هفتم تیر بابل در سال‌جاری شاهد تخصیص بودجه برای ترمیم چمن ورزشگاه نیز باشیم.

مشکلات ورزش بابل تمامی ندارد/ فوتبال بابل در حسرت زمین

بادی کناری افزود: واقعا نمیدانیم ظرفیت ورزشی یک شهرستان باید در چه حدی پیشرفت کند که متولیان امر زیرساخت های لازم را برای توسعه ورزش انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه اگر توجه ویژه ای به زمین ورزشی حیدرکلا بشود، مشکل فوتبال شهرستان بابل حل خواهد شد و شاهد پیشرفت قابل ملاحظه ای در این حوزه خواهیم بود، تصریح کرد: 3 سال قبل وزیر ورزش با حضور در بابل بودجه ای برای زمین حیدرکلا و زمین هفت تیر بابل اختصاص داد که بلافاصله بعد از 2 ماه معاونین وی با حضور در حیدرکلا قول مساعد احداث ورزشگاه 20 هزار نفری دادند اما متاسفانه تاکنون اتفاقی در حیدر کلا نیافتاده است.

بادی کناری خاطرنشان کرد: زمین ورزشی حیدرکلا بیش از 20 سال است که در اختیار اداره کل ورزش و جوانان مازندران برای ساخت مجموعه ورزشی قرار گرفت اما متاسفانه تاکنون مورد بی توجهی قرار گرفت و تنها یک سالن دو و میدانی در آنجا احداث شد که جزء چهارمین سالن برتر دو و میدانی کشور است.

وی با اشاره به اینکه جهت توسعه زیرساخت های ورزشی باید ترافیک شهری و مشکلات حضور تماشاچیان را نیز در نظر گرفت، ادامه داد: زمین فوتبال شهدای هفتم تیر بابل پاسخگوی حجم عظیم تماشاگران پرشور نیست و بر این اساس، احداث ورزشگاه 10 هزار نفری در حیدرکلا امری ضروری است؛ زیرا با توجه به تاکید سازمان لیگ مبنی بر برگزاری بازیهای سال آینده رایکا در چمن طبیعی احداث ورزشگاه‌ حیدر کلا ضرورت دارد.

لینک کوتاه:
https://www.payamemazand.ir/Fa/News/255758/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

11 مصدوم در پی تصادف زنجیره‌ای در چالوس

تصادف زنجیره‌ای در چالوس

تلاش برای رونق گردشگری در گلوگاه/کارگروهی از نخبگان در شهرستان شکل بگیرد

امام جمعه شیراز خطاب به مردم: یارانه نقدی را فقط برای خرید 4 کالا خرج کنید تا موجب افزایش قیمت سایر کالا‌ها و کاهش پول ملی نشود!

محور چالوس و آزادراه تهران-شمال یکطرفه شد

تصادف زنجیره‌ای در چالوس/ آزادراه تهران-شمال یکطرفه شد

کانون سرطانی اسراییل پاسخ شهادت صیاد خدایی را حتمی و قهری دریافت می‌کند

گلوگاهی‌ها از استاندار مازندران چه درخواستی دارند؟

پیشرفت 90 درصدی پروژه احداث معبر 8 هزار متری در منطقه 22

استاندار مازندران : مسوولان استان برای جبران عقب‌ماندگی گلوگاه تلاش خواهند کرد

یک هفته خروج سرمایه از بورس؛ از سه‌شنبه تا سه‌شنبه

رونمایی از اولین مانیتور 500 هرتزی جهان

خبر خوب|درمان قطعی سرطان مزمن خون با پیوند سلول‌های استخوانی

سرمای شبانه برنج‌کاران را غافلگیر کرد

مسابقات تنیس روی میز به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد

ضرب الاجل استاندار برای تکمیل پل نیمه‌ تمام در گلوگاه

گلوگاه هاب جشنواره ای شود/ رفع مشکل دکل بندان

هشدار ریزش یک ساختمان در بابل / حضور تیم آتش نشانی در محل

11 مصدوم در پی تصادف زنجیره‌ای در چالوس | 4 خودرو با یکدیگر برخورد کردند

مازندران پیشگام حرکت اقتصادی کشور در عرصه تولید باشد

تشییع پیکر مطهر 2 شهید خوشنام در چالوس

مسئولان با جدیت مقابل گرانی کالا و احتکار بایستند

دسته روی و عزاداری هیئات مذهبی در آمل

تلاش برای ترویج مکتب جعفری/ اصناف کرونازده حمایت شوند

امام صادق(ع)، استاد امامان اهل سنت و نور دیدگان مسلمانان شیعه و سنی

ترافیک در برخی مقاطع محور چالوس سنگین است

هر لیتر بنزین در پاکستان 28 هزار تومان!

پیکر 2 شهید گمنام در چالوس تشییع می‌شود

ورزش کیش در آستانه یک تحول تاریخی

جبهه جدید روحانیت جهاد تببین است

استاندار مازندران : شکوفایی ظرفیت‌های اقتصادی گلوگاه در اولویت است

مراسم یادبود شهید صیادخدایی

23 مازندرانی دیگر در لیست کرونایی‌ها

پاسخ ترانه علیدوستی به دو پرسش سخت درباره سریال «شهرزاد» و اتهام آزار به زنان سینماگر

ساختمان سه طبقه در بابل در آستانه فروپاشی قرار گرفت

برگزاری کنگره جهانی UCLG در قونیه/شهردار تهران نایب رئیس سازمان شهرهای متحد ماند

دغدغه شهروندخبرنگار زابلی از نرسیدن سوخت به کارخانه سیمان/ جنگل‌هایی با رنگ و بوی زباله در کلاردشت

بستری شدن 23 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مازندران

لزوم پایش تمام کارگاه‌های ساختمانی در آمل

پیکر شهید گمنام در بابل آرام گرفت

پیکر یک شهید گمنام در سوادکوه تشییع و خاکسپاری شد

بهره برداری از پروژه عمرانی در منطقه 5

75درصد مردم ایران شاخص‌های عفاف و حجاب را پذیرا هستند

برگزاری اجتماع خانوادگی سلام فرمانده با حضور صدهزار نفری در ورزشگاه آزادی

پاکبانان شهرداری خرم‌آباد تجلیل شدند

تشییع شهدای گمنام در شهرهای مازندران زیر باران کرامت الهی

پاسخی به اظهارات جدید سلطان چاپ پول ایران/ آواربرداری اثرات مخرب و زیان‌بار رشد 40 درصدی نقدینگی همچنان ادامه دارد

ویدئو | اولین واکنش ترانه علیدوستی به حواشی سریال شهرزاد و محمد امامی

استاندار مازندران با 50 مدیرکل روز جمعه مهمان مردم گلوگاه است

حضور شهردار تهران در مراسم یادبود شهید صیادخدایی