پیام مازند

آخرين مطالب

چالش‌های سخت هیأت فوتبال مازندران / تغییری که باب میل در نیامد! ورزشي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - خبرگزاری فارس مازندران ـ سرویس ورزشی | صبح 16 آبان 1400 بود که فوتبال مازندران به شعار پویش تغییر لبیک گفت و بعد از چندین دهه اداره سنتی هیأت فوتبال مازندران، این هیأت بزرگ ورزشی دستخوش تغییر شد. رحیم درزی‌خلردی چهره‌ای‌ آرام اما گمنام با کمک سایر رقبای انتخاباتی در مرحله دوم انتخابات به عنوان رئیس هیأت فوتبال مازندران انتخاب شد تا سکان هدایت هیأتی را برعهده بگیرد که زیر تیغ انتقادات بود.
انتخابات رئیس هیأت فوتبال مازندران با حضور 8 کاندیدا برگزار و در نهایت درزی خلردی با 26 رای به عنوان رئیس هیأت فوتبال استان انتخاب شد.
فوتبال مازندران با آن همه استعداد و آن همه شرایط خوب، نتوانسته بود آنطور که باید و شاید در چند دهه اخیر رضایت فوتبالی‌ها را جلب کند و همیشه مورد انتقاد جامعه بزرگ فوتبال مازندران بود. اما همین موضوع، انتظارات را از رئیس جدید و گمنام بیشتر و بیشتر می‌کرد.
چند وقتی نگذشت، انتظاری که از رئیس جدید می‌رفت، صورت گرفت! پاکسازی در بدنه هیأت فوتبال صورت گرفت. افرادی که سال‌ها تاثیرگذاری چندانی در فوتبال نداشتند، تغییر پیدا کردند و افرادی جدید جایگزین آن‌ها شدند.
* واکنشی که به تغییرات ایجاد شد!
طبیعی بود که هر تغییری در هیأتی که بیش از 3 دهه تغییری در آن صورت نگرفته با واکنش‌ها و حواشی زیادی همراه باشد. همین هم شد، واکنش‌ها نسبت به تغییراتی که درزی در هیأت فوتبال داشت زیاد و زیادتر شد. در کنار این حواشی، ضعف در مدیریت امور هیأت فوتبال چالشی سخت برای رئیس جدید هیأت فوتبال مازندران ایجاد کرد.
کنار زدن روسای توانمند در شهرستان‌ها شاید اشتباه بزرگ درزی خلردی در شروع به‌کارش بود. درست است که هر رئیسی این حق را دارد که با مدیران خودش کار کند، اما کنار زدن افرادی که سال‌هاست جزو بهترین‌ها بوده‌اند کمی صورت جالبی نداشت.
بعد از تغییر در شهرستان‌های مهمی چون آمل، بابل و محمودآباد، حواشی ایجاد شده در قائمشهر، منتقدان زیادی را برای رئیس تازه کار هیأت فوتبال مازندران ایجاد کرد. دیگر صبرها لبریز شد و سکوت‌ها هم شکسته شد. فوتبالی‌ها دیگر طاقت این همه کم‌لطفی را از رئیس جدید هیأت فوتبال نداشتند.
قائمشهری که مهد فوتبال مازندران است، اسیر بازی‌های سیاسی شد. رئیس موفق هیأت فوتبال قائمشهر بدون اینکه جانشینی برایش انتخاب شود عزل شد! عزل رئیس هیأت فوتبال قائمشهر مصادف شد با جشن قهرمانی نساجی در تهران! شروع موفق تا پایانی خوش !
اما این پایان خوش، شروعی تازه‌ای از حواشی برای فوتبال مازندران شد. تیم‌های مازندرانی یکی پس از دیگری سقوط کردند، از شهروند ساری، جوان نوین ساری و شهریار ساری تا انصراف زندی بتن کلاردشت، اوضاع نابسمان رایکای بابل و وضعیت بد در فوتسال بانوان و مشکلاتی که برای دختران مازندرانی در اعزام به لیگ کشور رخ داد و .. همه سبب شد، انگشت اتهامات به سمت هیأت فوتبال مازندران دراز شود.
شاید هیچکدام از این سقوط‌ها و مشکلات ارتباطی مستقیم به هیأت فوتبال مازندران نداشته باشد، اما همین موضوعات تنش‌ها را در فوتبال مازندران بیشتر و بیشتر کرد.
بعد از درگیری شدید و زد و خورد در فینال لیگ نونهالان مازندران و افتضاحی که در آن دیدار رخ داد، گلایه‌های شدید داوران و ناراحتی باشگاه‌ها از افزایش قیمت سهمیه حضور در لیگ استان و بی‌نظمی در مسابقات فوتبال مازندران، این هیأت جدید نتوانست در این مدت کوتاه نمره قبولی خوبی از جامعه فوتبال مازندران بگیرد.

پیام مازند

* شروع گلایه‌ها و انتقادها به ضعف‌های هیأت فوتبال
گلایه‌ها روز به روز بیشتر شد و حالا اقدامی که این روزها دلخوری‌های زیادی را برای رئیس گمنام فوتبال مازندران به وجود آورده، عدم هماهنگی با مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس اداره شهرستان برای ابلاغ رئیس هیأت یک شهر تمام فوتبالی بود. رئیس جدید هیأت فوتبال قائمشهر، شهری که فوتبالی‌ترین شهر استان مازندران است، بدون هماهنگی دستگاه ورزش صورت گرفت که این موضوع خلاف قانون است. موضوعی که آنقدر حواشی ایجاد کرد تا پای مدیرکل و نماینده‌های مجلس و دلخوری‌های آنها هم به میان بیاید. انتظار از رئیس هیأت بزرگی چون فوتبال مازندران این است تا حداقل قوانین ابتدایی را بداند.
* رئیس هیأتی که تایید صلاحیت نشده بود!
در این مدت کوتاه داستان‌ها و حواشی اطراف این هیأت بزرگ ورزشی کم نبوده، از داستان عدم تایید صلاحیت مدیریتی رئیس در کمیته سه نفره اداره ورزش تا دعوت فرزند رئیس هیأت به تیم ملی که شائبه‌ها را زیاد و زیادتر کرد. یک نکته مشترک در هر دو مورد وجود داشت، آن هم ارتباط نزدیک و دوستی چندین ساله درزی با ماجدی بود.
* نامه درخواست استیضاح به رئیس جمهور!
برخی از رقبای شکست خورده در انتخابات که حتی رای‌های مرحله نخست خودشان را نیز به درزی داده بودند، نامه‌ای بلند بالا هم به رئیس جمهور زدند تا شخص رئیس جمهور پیگیر این موضوع در استان مازندران شود. شاید اگر درزی به آنها هم پست می‌داد چنین نامه ای صادر نمی‌شد!
اما این روزها از در و دیوار فوتبال مازندران حاشیه می‌بارد و روزهای سختی در انتظار رئیس هیأت فوتبال مازندران است. چالش‌های سختی که قطعا کار درزی را برای ادامه راه دشورا تر خواهد کرد. شاید درزی نیاز به مشاوران حرفه‌ای داشته باشد تا از این مخمصه نجات پیدا کند. کاش این رئیس جوان، مدیران قوی‌تری را در کنار خود قرار می‌داد تا اینگونه مورد هجمه شدید فوتبالی‌ها قرار نمی‌گرفت.

پیام مازند

* مدیران و باشگاه‌داران شهرستانی دلسرد و ناامید شدند!
داستان حواشی‌های ایجاد شده در لیگ‌های برتر بزرگسالان استان مازندران و لیگ‌های رده‌های پایه و دلسردی باشگاه‌داران، زنگ خطر بزرگی برای فوتبال مازندران است. زنگ خطری که نه تنها به استیضاح رئیس جوان ختم خواهد بلکه کارخانه بازیکن سازی فوتبال مازندران را نیز ورشکسته و تعطیل خواهد کرد! از طرفی داوران فوتبال مازندران شاکی از عدم پرداخت حق و حقوق خودشان هستند و از سویی دیگر فضای مجازی پرشده از انتقادهای مدیران و مربیان باشگاه‌های لیگ استان! این موضوع اصلا جالب نیست و درحالی که سال‌های گذشته با تمام انتقاد‌ها به هیأت فوتبال قبلی، لیگ‌های استان مازندران جزو برترین لیگ‌های کشور بود و همیشه منظم‌ترین لیگ‌ها را در سطح استان داشتیم، موفقیت این لیگ‌ها ضعف بدنه هیأت را در آن سال‌ها را پوشش می‌داد، اما امسال مشکلات و ضعف لیگ‌ها پرحاشیه شده است.

پیام مازند

* اوضاع نابسامان در لیگ‌های استان
بیشتر تیم‌ها شاکی هستند و اعلام و رد رای‌های انضباطی هم حاشیه‌های تازه فوتبال مازندران است. در لیگ برتر بزرگسالان استان مازندران درحالی که سه هفته پایان رقابت‌ها باقی است و چند تیم بالای جدولی بخت صعود به لیگ دسته سوم فوتبال کشور را دارند، تزلزل و ناهماهنگی در اعلام رای صادر شده، حواشی عجیبی را به هیأت فوتبال مازندران معطوف کرده است.
* رئیس امضای خودش را قبول ندارد !
تیم‌هایی که با سختی‌ها و مشقت زیادی لیگ را گذراندند و حالا در انتظار لحظه شیرین صعود هستند، اما گویا ناهماهنگی و بی‌نظمی در اعلام رای باعث ایجاد تنش در فوتبال مازندران شد. تیم‌های بالانشین جدول از این شاکی هستند که گویا رئیس هیأت بعد از اعلام رای انضباطی برنامه بازی و جدول اصلاح شده را امضا کرده، اما حالا این موضوع را گردن نمی‌گیرد و شاید بازهم رای های صادر شده انضباطی دستخوش تغییر شود. موضوعی که با واکنش شدید مربیان و مدیران تیم ها همراه بود.
* لزوم استفاده از مدیران و مشاوران با تجربه
داستان‌های خودساخته و عجیبی که اصلا برای آبروی فوتبال مازندران روی خوشی ندارد. درگیری در فینال رده‌های پایه و آینده‌ای که از کودکان تباه می‌شود و این جور ناهماهنگی‌ها با کمی مدیریت و درایت قابل حل شدن است که لازم است، رئیس هیأت فوتبال مازندران کمی به خودش بیاید و جایگاهی که در آن قرار دارد را بیشتر درک کند تا در آینده در صورت تداوم حضورش، دچار چنین تنش‌ها و چالش‌هایی نشود.
هنوز هم دیر نشده و فوتبال مازندران از ظرفیت بالایی برخوردار است و می‌تواند به واسطه دوستی و صمیمیت درزی با میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال، اتفاقات خوبی برای فوتبال مازندران رخ دهد.
رئیس هیات فوتبال مازندران جوان است و به نظر نیاز دارد تا بجای راندن نخبه‌ها، افرادی متخصص را در کنار خود داشته باشد تا با مشاوره‌های درست، چالش‌های پیش روی را با موفقیت پشت سر بگذارد. باید صبر کرد و دید، چه آینده‌ای در انتظار فوتبال مازندران خواهد بود.
انتهای پیام / 86059/ج/م

لینک کوتاه:
https://www.payamemazand.ir/Fa/News/259986/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

چگونه طول عمر فرش را افزایش دهیم ؟+آشنایی باچند روش مراقبتی

پروژه کیف پول دیجیتالی نووی متا تعطیل می‌شود

هدفگذاری 16 میلیارد تومانی در 8 نقطه ساحلی مازندران

اعزام کاروان راهیان نور از رشت به مناطق عملیاتی غرب کشور

مهران مدیری ماجرای رشوه در سینما را لو داد!

مدیرعامل پدیده: توافق‌ نامه ای میان ما و پرسپولیس امضا نشده است

2تالاب آذربایجان‌غربی عضو کنوانسیون رامسر می‌شود

بی توجهی به هشدار ناجیان غریق در آبهای ساحلی محمودآباد قربانی گرفت

توافق‌نامه پرسپولیس و شهرخودرو امضا نشده است

کشف 2 میلیارد و 850 میلیون تومان کالای قاچاق در خرم‌آباد

بانک مرکزی: رشد نقدینگی منفی شد

مسعود شجاعی با نساجی تمدید کرد

علیزاده: یک بازیکن 23 میلیارد از ما پول خواست!

5 زخمی در حادثه رانندگی بابل

باران تابستانی میهمان ناخوانده مازندران

فارس من| ساماندهی سگ‌های ولگرد در پَس اما واگرها

وضعیت ترافیکی جاده کرج-چالوس و سایر راه‌های البرز

کشف بیش از 28 میلیارد کالای قاچاق در خرم‌آباد

کتک‌کاری شدید در رینگ کیک‌بوکسینگ قهرمانی کشور

آغاز مرحله جدید کنترل رشد نقدینگی با انضباط شبکه بانکی/ کنترل خلق پول بانک‌ها برای مهار تورم

شهدای دفاع مقدس در روز سیزدهم تیر

مزاحمت‌های تلفنی اورژانس قابل پیگیری شد

تغییر ترکیب در نقدینگی

پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی مازندران 5 روزه صادر می‌شود

نیروگاه نکا؛ بلای جان مازندران

جایگاه ویژه شرکت های دانش بنیان در پیشبرد اهداف سازمان منطقه آزاد

پرداخت تسهیلات جدید واحدهای صنعتی در مازندران کلید خورد

3 کلاهبردار اسکیمری در مازندران دستگیر شدند

بارش باران تابستانی در مازندران + فیلم

مسابقات قرآن کریم در تیپ 184 شهید فتح الهی خرم‌آباد برگزار شد

پایان کار اسلامی در نساجی مازندران

10لیتر بر ثانیه به منابع تأمین آب شهرکها و نواحی صنعتی مازندران افزوده خواهد شد

اخبار مثبت هم بورس را تکان نداد / شاخص کل در حال اصلاح است؟

دستگیری کلاهبرداران اسکیمری در مازندران

دادکان: ماجدی با مهره‌چینی‌هایش فوتبال را به این روز انداخت

ارز کاسیانو و استوکس فراهم شد

بازدید دوره ای واحد دو گاز نیروگاه شهیدسلیمی نکا انجام شد

نمایشگاه توانمندی‌های مدیریت شهری فرصتی برای ریل‌گذاری مسیر تحول در شهر است/اجرای طرح «تهران؛خانواده» در پایتخت

سرپرست اداره کل امور شهری و شوراها و سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری منصوب شدند

انتقادات تند دادکان؛ چرا هر کس انتقاد می‌کند به او انگ می‌چسبانید

اردوی یک‌ هفته‌ ای نساجی در مازندران

مرگ تلخ 2 کودک در کانال آب / در بابل رخ داد

کشف 28 میلیارد ریال کالای قاچاق در خرم‌آباد

نوسازی و بازسازی 8243 هزار سیلندر گاز مایع

حضور نجاتگران هلال احمر در 17 شهرستان ساحلی

اعتبارات تسهیلات مشاغل خانگی استان البرز در سال جاری ابلاغ شد

انجام 1673 مورد بازرسی از کارگاه های استان خراسان جنوبی

افزایش صادرات کشاورزی از مازندران اولویت استان است/ کشتی‌های مسافری دریا به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

جمعیت هراسی نداریم/ارتقای فرهنگ ازدواج آسان

کاهش فاصله شمال و جنوب با جدیت دنبال می‌شود/ صدور ماهانه 6 هزار پروانه ساخت در بافت فرسوده