پیام مازند

آخرين مطالب

پایگاه مردمی سدی محکم مقابل منافقین در حماسه ششم بهمن آمل اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام مازند -

پیام مازند

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی با بیان اینکه کمونیست‌ها و منافقین توسط کومله و دمکرات در گوشه گوشه کشور کتاب‌هایی را برای تفرق اذهان مردم منتشر میکردند، افزود: همه این بحران‌ها در این زمان رخ داد و از نظر نظامی گروه‌ها با تقسیم مسئولیت جنگل‌های شمال را انتخاب کردند و گاه با ایجاد رعب و وحشت در شهرها، به دنبال ضربه به انقلاب اسلامی بودند.
کساییان خاطرنشان کرد: علیرغم تبلیغات روسای کمونیست‌ها از پیش از انقلاب و پیاده سازی تفکر مائو در ایران با مخالفت مردم روبرو شد و، چون ایران پایگاه مذهبی داشت.
او با اشاره به اینکه در قائمشهر کیوسک‌ها با روزنامه‌های متعدد وجود داشت و بحث‌های متعددی بود و کارگران نساجی با اعتراض نسبت به عقایدی که در کمونیست مطرح می‌شد تصریح کرد: در ایران فضایی نبود که کمونیست پایگاهی داشته باشد.
سردار کساییان در ادامه گفت: دشمنان انقلاب اسلامی تا اکنون که بیش از 40 سال از انقلاب گذشته است در گنبد و در مناطق سنی نشین و انزلی و آمل تحرکات مختلفی را انجام دادند و در مصاحبه با کمونیست‌ها اعلام می‌کردند کشته سازی صورت بگیرد و این رویکرد آن‌ها به سال 1401 و در همین اغتشاشات هم ادامه پیدا کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه علیرغم شعاری که کمونیست‌ها می‌دادند وابستگی به غرب داشتند و وابستگی به امپریالیسم داشتند تصریح کرد: منافقین با کمونیست‌ها در جنگل ائتلاف کرده بودند و ناامنی در شهر‌ها و جنگل دنبال شد.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نظریه پردازان کمونیست‌ها آمریکاست و شهر آمل با پیشینه مذهبی که داشت و تحرکات این شهر بسیاری از آملی‌ها در صنعا دفن هستند و دشمن این ریشه‌ها را بررسی نکرده است.
وی خاطرنشان کرد: چریکی که پایگاه مردمی نداشته باشد محکوم به شکست است.
کساییان گفت: به دلیل نداشتن پایگاه مردمی به ایجاد رعب در آمل روی آوردند تا به پیروزی برسند، اما باید توجه می‌داشتند باید فتح قلوب داشته باشد و اکنون هم این اشتباه راهبردی صورت گرفت که با پول و ... دست به اغتشاشات زدند و به دستور رهبری کرسی‌های بحث و تبادل نظر باید در صدا و سیما گسترش یابد.
او بیان کرد:در آمل حمله به جوانان و اعدام جوانان انجام شد و این از اشتباهات راهبردی دشمنان است.
وی نبود ترسیم درست از جغرافیای سیاسی آمل توسط منافقین را از دلایل شکست منافقین عنوان کرد.
سردار کساییان به تشکیل کمیته جنگل اشاره کرد و گفت: با جمع آوری اسناد جنگل در دانشگاه امام حسین علیه السلام کمیته جنگل تشکیل شد و در موضوعات متعدد برای محققان سندسازی می‌شود و هر پژوهشگر که بخواهد در بحث آمل تحقیق کند می‌تواند به این ستاد مراجعه کند.
سردار مهری رئیس نظام وظیفه کشور و از مدافعان شهر آمل در خصوص روایت‌های متعدد واقعه 6 بهمن آمل و کشتار مردم توسط منافقین در آمل و انتقال روایت حماسه مردم به جوانان تصریح کرد: در حماسه ششم بهمن با همیاری نیرو‌های مردمی، سپاه و با شناسایی گروهک‌های ضد انقلاب و فعالان ژاندارمری بصورت خودجوش مردم به صحنه آمدند و از کیان انقلاب اسلامی دفاع کردند.
وی با بیان اینکه در جنگل‌های غرب آمل در قالب گردان یاسر با سازماندهی سپاه مستقر بودیم اظهار داشت:درگیری مردم را با گروهک‌ها را داشتیم و با استقرار در غرب آمل با شناسایی‌های مختلف ضد انقلاب مستاصل شده و با فتنه مقابله شد.
مهری با بیان اینکه حماسه مردم آمل باید زنده بماند ادامه داد: تمام استکبار با براندازی نظام انقلاب اسلامی بلافاصله پس از پیروزی انقلاب توطئه کردند.
او محور توطئه را استکبار جهانی نامید و بیان کرد: با راه اندازی گروه‌های کمونیستی خلق بلوچ؛ خلق عرب؛ خلق ترکمن و ... ضدانقلاب به صحنه آمدند که نظام نباشد و بسیاری گمان می‌کردند این گروه‌ها وابسته شوروی هستند در حالیکه امام فرمودند رهبری این گروه‌ها از آمریکاست و با دستگیری‌هایی که در آمل داشتیم اعتراف کردند که با حمایت مالی و نظامی آمریکا قصد تخریب داشتند.
به گفته سردار مهری، دشمنان سال 1360 و دشمنانی که اخیرا فتنه کردند با تغییر چهره اقدامات متعدد را نشان می‌دهند و با حمایت آمریکا اقدام به فعالیت علیه جمهوری اسلامی می‌کنند.
او با تاکید بر اینکه باید به جوانان بگوییم دشمنان ما چه کسانی هستند و خصوصیات استکبار و ضد انقلاب را باید معرفی کنیم و حماسه مردم آمل به عنوان برگ زرین انقلاب به نسل بعد منتقل شود.
این مسئول خواستار برگزاری یادمان‌های ویژه برای گرامیداشت شهدای حماسه ششم بهمن شد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز به برخی اقدامات انجام شده در معرفی حماسه ششم بهمن آمل اشاره کرد و اظهار داشت: مردم مازندران بیش از 50 هزار نفر مهمان داشتند و نسبت به بازسازی سوسنگرد اقدام کردند.
سردار ملکی افزود: الان برای موضوع جنگ جنگل 10 عنوان کتاب نوشته شد.
وی تصریح کرد: بیش از 600 ساعت مصاحبه از سرداران جنگل را تدوین کردیم.
به گفته سردار ملکی کارنامه جنگل، نوشته شده است و در بحث ساخت برنامه‌های هنری با تدوین مستند در شبکه‌های ملی پخش شد.
او به بخشی از کم کاری‌ها در حوزه فرهنگی اشاره کرد و ادامه داد: جوانان در سپاه، صدا و سیما و ... همکاری می‌کنند و نیازمند رایزنی برای تامین بودجه هستیم و اعلام می‌کنیم از نقش مازندران در دفاع مقدس فیلم و سریال نداریم و باید بودجه فرهنگی داشته باشیم.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بر لزوم پای کار آمدن همه دستگاه‌های فرهنگی و لزوم معرفی حماسه ششم بهمن تاکید کرد.
امانی رییس ستاد مردمی گرامیداشت حماسه ششم بهمن آمل نیز اظهار کرد: امسال با برپایی مسابقات دو و میدانی با شرکت 100 نفرآغاز کرده ایم و بیش از 70 برنامه در طی یک هفته اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه روایت گری جنگ جنگل در حوزه آموزش و پرورش از برنامه های اساسی ماست تا در کلاس درس دانش آموزان با حماسه سازان جنگل آشنا شوند تصریح کرد: همایش حماسه مردمی ششم بهمن آمل با حضور وزیر کشور در آمل برگزار می‌شود.
سردار امانی غبارروبی مزار شهدا را از دیگر برنامه‌ها در این هفته عنوان کرد و گفت:رونمایی از کتاب هفت شهید در آموزش و پرورش نیز گوشه دیگر از اقدامات فرهنگی است.
تبریزی استاد دانشگاه نیز در گفتگوی خبری با بیان اینکه ریشه تفکر مارکسیسم از سال 1320 تا 28 مرداد 1332 بوده که سردمدار این جریان فکری شوروی بود و با شکل گیری سازمان کمونیستی در اروپا و آمریکا عده‌ای از دانشجویان صنعت نفت تحصیل می‌کردند و در بحبوحه انقلاب اسلامی با تحریکات پلیس آمریکا همه دانشجویان به ایران بازگردانده شدند و در سال 55 با گروه پویا که در فلسطین مشی چریکی را دیده بودند به ایران آمدند.
وی تاکید کرد: نگرش این افراد چپ گرا بود و در رژیم پهلوی اول و دوم زمینه برای سکولاریسم مهیا شد و گروه‌های مختلف را آماده کرده بودند تا در برهه‌های مختلف بتوانند عملیات‌های متعدد را انجام دهند.
دکتر تبریزی استاد دانشگاه با بیان اینکه مردم در طول تاریخ تبعیت خود را با ولایت همواره حفظ کردند گفت: اندیشکده‌های جهانی با طراحی لایه‌های تهاجمی از بهمن 57 در تلاش برای انحراف اذهان جوانان دارند.
او افزود:باید با اقناع سازی و تبیین برای جوانان در روشن کردن نقشه دشمنان بکوشیم.
تبریزی به جنگ هیبریدی دشمن هم اشاره کرد و گفت: مشابه فتنه سال 60 هم اکنون هم در حال رخ دادن است و باید با بصیرت افزایی میان جوانان فاصله نسل‌ها را کاهش دهیم.

لینک کوتاه:
https://www.payamemazand.ir/Fa/News/280955/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

اعطای جایزه علمی بین المللی به استاد دانشگاه نوشیروانی بابل

اعزام 120 نفر از دانشجویان مراغه به اردوی راهیان نور جنوب کشور

ب‍بینید | قندیل ریزی تونل‌های جاده چالوس

تعیین تکلیف دو ابرپرونده زمینخواری در غرب مازندران

امسال 4000 دانشجوی کرمانشاه راهی اردو‌های راهیان نور شدند

لزوم رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم واشتغال

تعیین تکلیف دو ابرپرونده زمین خواری در غرب مازندران

برگزاری رویداد ملی «یکصدا ایران» در مازندران

«جشنواره نور» در بوستان کوهسنگی مشهد برپا می‌شود

برگزاری رویداد هنری آموزشی «یکصدا ایران» در ساری

نیکوکار قلابی دو پسر جوان را سارق کرد

پیش‌بینی اعزام 100 هزار دانشجو به راهیان نور

پیش‌بینی افزایش زائران راهیان نور در شلمچه

خدمات مهندسی بستر‌های نوآوری و خلاقیت در بخش‌های مختلف جامعه را فراهم می‌کند

دستگیری متخلفان انتخاباتی در بابل + فیلم

فیلم کوتاه ایرانی به فلوریدا می‌رود

تکلیف دو ابرپرونده زمین‎خواری در غرب مازندران روشن شد

جابجایی بیش از 19 میلیون تن کالا از مازندران

سرنوشت پول‌هایی که برای خرید کالا‌های اسرائیلی صرف می‌شود + فیلم

کشف و ضبط 36 قبضه سلاح شکاری در مازندران

(تصاویر) نتیجه قطعی انتخابات مجلس در لرستان؛ انتخاب در لرستان ادامه دارد/ خرم‌آباد و چگنی به دور دوم کشیده شد

جاده چالوس و تهران-شمال بسته شد

اولویت رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم و اشتغال

آمادگی هلال احمر مازندران برای اجرای طرح‌های مهم

آمادگی هلال احمر برای اجرای طرح‌های مهم

جاده کرج چالوس بسته شد

جریمه 2 میلیارد ریالی قصاب متخلف

اعزام چهار هزار دانشجوی کرمانشاهی به اردو‌های راهیان نور

اعزام 4000 دانشجوی کرمانشاه به اردوهای راهیان نور

سال سخت اقتصادی در راه است

وحید کاظمی در گفتگو با طرفداری: همسرم می‌گوید زندگی با تو سخت است؛ با افتخار در یک روستا اطراف ساری معلمی می‌کنم!

اعزام 120 نفر از دانشجویان مراغه به اردوی راهیان نور

نقره داغ شدن قصاب متخلف در بهشهر

صندوق بین‌المللی پول: سال سخت اقتصادی در راه است

نتایج انتخابات مجلس در خرم‌آباد / رقابت به دور دوم رفت

مروری بر چند خبر ورزشی سیزدهم اسفند استان قزوین

اعلام نتایج منتخبان مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری

43/5 درصد مردم مازندران در انتخابات شرکت کردند

درگذشت فعال رسانه‌ای استان مازندران

(ویدئو) قندیل‌های عجیب در تونل‌های جاده چالوس؛ قندیل یک متری!

مازندران پیشتاز در کاهش نرخ بیکاری

کاله و آورتا به دنبال پیروزی

انتخابات مجلس دوازدهم در خرم‌آباد و چگنی به دور دوم کشیده شد

کندوان به مدت 10 روز مسدود شد

پاسخ به 16 سوال متقاضیان درباره حراج سکه

«نور» در دومین حضور جهانی به فلوریدا رفت

تصاویری از قندیل‌ریزی تونل‌ های جاده چالوس | ببینید

نمایشگاه هوایی راهیان نور به میزبانی پایگاه شکاری دزفول تا 22 اسفند

نتایج قطعی انتخابات مجلس در خرم آباد و چگنی + جزئیات

کندوان مسدود شد